به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا

مدارس و دانشگاه‌ های خوزستان تا پایان هفته تعطیل شدند/شهروندان به استان های دارای کرونا سفر نکنند

استاندار خوزستان از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ های خوزستان تا پایان هفته تعطیل خبر داد و گفت: در پاسخ به دغدغه مردم و التهاباتی که در جامعه در زمینه ویروس کرونا ایجاد شده است و با توجه به بارش های سنگینی که از دوشنبه و سه شنبه در بالادست استان رخ می‌ دهد، تصمیم بر این شد که مدارس و دانشگاه‌ های استان تا پایان هفته تعطیل شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، در پی نگرانی والدین، دانش آموزان و دانشجویان استان خوزستان در پی وجود بیماری کرونا در چند استان مسئولان استان تمهیداتی را اندیشیدند.

در همین زمینه غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان امروز یکشنبه 4 اسفند ماه در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها و رسانه های گروهی حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ داد.

تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ های استان در پاسخ به درخواست های مردم

رئیس شورای اداری استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پاسخ به درخواست هایی که والدین دانش‌ آموزان و مردم عزیز داشتند، یک جلسه کارشناسی سه ساعته با حضور تمام مسئولان ذیربط دانشگاهی، سیاسی، امنیتی و آموزش و پرورش در خصوص مسایل مرتبط استان تشکیل دادیم.

وی در ادامه بیان کرد: در خصوص تعطیلی مدارس نظر کارشناسان بر این بود که با توجه به اینکه هیچ مورد مثبت ابتلا به کرونا در استان خوزستان گزارش نشده و همه آزمایش ها منفی بوده است، نیازی به تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان نیست.

شریعتی در همین ارتباط توضیح داد که اما در پاسخ به دغدغه مردم و التهاباتی که در جامعه ایجاد شده است و با توجه به بارش های سنگینی که از دوشنبه و سه شنبه در بالا دست خوزستان رخ خواهد داد تصمیم بر این شد که مدارس و دانشگاه‌ های استان تا پایان هفته تعطیل اعلام شوند.

استاندار خوزستان در ادامه تصریح کرد: بر آن شدیم تا شرایط را به نحوی ایجاد کنیم که دغدغه های روانی والدین و مردم خوزستان به حداقل برسند و پس از آن تصمیمات بعدی در این زمینه گرفته شود.

رئیس شورای اداری استان خوزستان با اشاره به این که تصمیم ما برای مدارس و دانشگاه‌ های استان در پاسخ به درخواست های مردم بوده است، خاطرنشان کرد: تاکید می ‌کنم که نظرات کارشناسی و علمی بر این بوده که نیاز به تعطیلی نیست، زیرا مورد مثبتی از ابتلا به کرونا در استان وجود ندارد.

شهروندان به توصیه های پزشکی و سلامت با جدیت عمل کنند

وی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع خبرنگاران از مردم درخواست کرد تا آنجایی که امکان دارد از سفر به استان‌ هایی که در آنجا موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا بوده، پرهیز نمایند.

شریعی در ادامه تاکید کرد: از مردم عزیز خواهش می کنم از حضور در تشکل‌ ها و جمع ‌هایی که در آن تعداد زیادی جمعیت هست، پرهیز کنند تا شانس انتقال بیماری در استان خوزستان به حداقل برسد.

وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن تشکر از مردم عزیز استان خوزستان گفت: درخواست می ‌کنیم که شهروندان به توصیه های پزشکی و سلامت دانشگاه ‌های علوم پزشکی با جدیت عمل کنند تا همچنان استان ما از این ویروس پاک بماند و کسی به این بیماری واگیردار مبتلا نشود.

استاندار خوزستان با تاکید بر این نکته که تا آنجا که امکان دارد تلاش های کارشناسان بهداشت را ارج بنهیم، خاطرنشان کرد: از تلاش هایی که در دانشگاه ‌های علوم پزشکی در بخش ‌های درمان، بهداشت و مدیریت صمیمانه سپاسگزاری می کنم.

رئیس شورای اداری استان خوزستان در پایان از تلاش ‌های گسترده آموزش و پرورش نیز قدردانی کرد و تلاش آنها را ستود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳:۰۱

شناسه خبر: 86023

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب