پرهیز از سفرهای غیر ضرور به مازندران خبرگزاری علم و فناوری - پرهیز از سفرهای غیر ضرور به مازندران
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران مطرح کرد

پرهیز از سفرهای غیر ضرور به مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مسافران و هموطنان درخواست کرد در حال حاضر از سفرهای غیر ضرور به مازندران پرهیز کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، استان‌های سبز شمالی همیشه در ایام تعطیلات مقصد گردشگران و مسافران دیگر استان‌های کشور است.

با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و برخی امکان دولتی به دلیل جلوگیری از همگیر شدن ویروس کرونا وزارت آموزش و پرورش با همکاری وزارت کشور وزارت بهداشت اقدام به تعطیلی مدراس کرده است.

تعطیلی دانشگاه‌ها از جمله تدابیر وزارت علوم برای جلوگیری از افزایش تعداد متبلایان به ویروس کرونا بوده که گفته می‌شود تا پایان هفته همه کلاس‌های درس وزارت علوم تعطیل است و حتی برخی‌ها پیشنهاد داده‌اند که تا پایان سال و شروع فصل گرم دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و مدارس تعطیل اعلام شود.

تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در شرایط کنونی نه تنها فرصتی برای گشت و گذار ، بلکه اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا است، اما عده‌ای به راه شمال کشور به ویژه مازندران را در بر می‌گیرند.

با وجود گسترش ویروس کرونا مقامات ملی معتقد هستند که قرنطینه شهرها راهی برای جلوگیری و گسترش این بیماری نیست و این امر مهم را در اختیار خود مردم قرار دادند تا مراقبت‌ها تشدید شود.

نگرانی از حضور گردشگران این روزها یکی از دغدغه‌های جدی مسؤولان استانی تبدیل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این ارتباط

سیدعباس موسوی در جلسه پدافند غیرعامل مازندران که درباره شیوع بیماری کرونا برگزار شده است، اظهار کرد: سفرها غیر ضرور به مازندران انجام نشود و همینطور مازندرانی به دیگر نقاط کشور سفر نکنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: مردم باید نسبت به این وضعیت،  مراقبت‌های دقیق و پیشگیرانه را به عمل آورند چرا که تنها راه مقابله با این ویروس، فعلا پیشگیری است.

موسوی  با اشاره به این که برای کنترل این بیماری همراهی مردم ضروری است در ادمه گفت: از آنجائیکه چندین مورد از افراد مشکوک  مبتلا به ویروس کرونا در مازندران مشاهده شده است و تجهیزات پزشکی این استان برای پاسخگویی با این بیماران بسیج شده است.

وی با اعلام اینکه مسافران عزیز سعی کنند تا زمان دیگری را برای آمدن به مازندران در نظر بگیرند، تاکید کرد؛ در ضمن از هم استانی‌های عزیز هم انتظار داریم تا برای همراهی در کنترل این ویروس از سفرهای غیرضروری به استان‌های دیگر اجتناب کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران مرگ یک مسافر تهرانی مبتلا به کرونا از جمله خبرهای تلخ این روزها در ارتباط با کرونا بوده است.

در حال حاضر مدارس و دانشگاه‌های مازندران تعطیل است، تمدید تعطیلی مدارس از دیگر اقدامات پیشگیرانه مسؤولان بهداشتی درمانی بوده است.

در شبکه‌های اجتماعی هم مردم مازندران خواستار جلوگیری از سفرهای غیر ضرور به این استان شدند.

جلسات مکرر در استانداری مازندران در ارتباط با اقدامات پیشگرانه کرونا برگزار می‌شود، پنج بیمارستان در استان برای درمان بیماران ابتلا به کرونا در نظر گرفته شده است، نخستین خبر ابتلا به کرونا مربوط به دانشگاه علوم پزشکی بابل بوده که روز گذشته خبر ترخصی یک نفر از بیماران مبتلا رسانه‌ای شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰:۲۱

شناسه خبر: 86070

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب