تاکنون هیچ نمونه مثبتی از کرونا در یزد مشاهده نشده است خبرگزاری علم و فناوری - تاکنون هیچ نمونه مثبتی از کرونا در یزد مشاهده نشده است

تاکنون هیچ نمونه مثبتی از کرونا در یزد مشاهده نشده است

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد اعلام کرد: تاکنون هیچ نمونه مثبتی از کرونا در یزد مشاهده نشده است.

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در حاشیه نشست مطبوعاتی اظهار داشت: با توجه به سرعت انتقالی که  بیماری کرونا دارد علی‌رغم اینکه میزان مرگ و میر در آن خیلی پایین بوده ولی خب می تواند افراد را آلوده کند لذا در استان  ستادی با محوریت استانداری یزد و دستگاه های مختلف برای مقابله با کرونا تشکیل شده است.

دکتر«محمدرضا دهقانی» ادامه داد: بر این اساس تمامی تجهیزات و امکاناتی که به نحوی در ارتباط با سلامت مردم بوده و یا اماکنی که مردم به آن مراجعه می‌کنند ضدعفونی و پاکسازی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور دستگاه‌های متولی بر اساس پروتکلی که دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت در خصوص ضدعفونی کردن ابلاغ کرده موظف هستند نسبت به ضد عفونی ماشین ها و وسایل نقلیه عمومی و بهسازی و استفاده از شوینده ها و مواد ضدعفونی کننده در اماکن و فضاهای عمومی اقدام کنند.

این مقام مسئول بیان داشت: همچنین دستگاه های متولی و خدمات رسان می بایست نحوه استفاده صحیح از دستکش و ماسک را در مشاغلی که پرسنل با سلامت مردم در ارتباط هستند کاملاً آموزش داده و اگر در بازدید های همکاران ما مشاهده شود که در این خصوص کوتاهی می شود حتما به آن ها تذکر جدی داده می‌شود و اقدامات لازم انجام خواهد شد.

 دهقانی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی در این خصوص آغاز شده و  اکنون در مرحله تشدید عملیات قرار داریم. چون به ایام نوروز نزدیک می شویم و بحث بسیج سلامت نوروزی را داریم. از طرفی به واسطه شیوع بیماری کرونا در کشور و علی رغم اینکه هنوز در استان یزد موردی از آن مشاهده نشده، با این وجود برای اقدامات بیشتر تیم‌ها آماده شده اند و عملیات اجرایی آنها آغاز گردیده و نظارت بر کلیه اماکن عمومی توسط تیم‌های ما در دست اقدام است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: ما در حال حاضر به معنای رسمی تعداد فرد مشکوک به ابتلای کرونا نداشته ایم. تنها ۸ نفر هستند که به دلیل مشکلات تنفسی شدیدی که پیدا کرده اند در بیمارستان بستری شده و تحت مراقبت قرار گرفتند. با توجه به اینکه متخصصان تاکید داشتند که علایم مشکل این افراد با کرونا منطبق نیست با این وجود از آنها نمونه گرفته شده و منتظر جواب نمونه هستیم. ولی تا این لحظه هیچ مورد مثبتی در استان نداشته ایم.

وی ادامه داد: این موارد هم افرادی هستند که به دلیل عفونت حاد تنفسی در بیمارستان بستری هستند و جزء موارد مشکوک محسوب نمی‌شوند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲:۴۴

شناسه خبر: 86075

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب