تاکنون هیچ نمونه مثبتی از کرونا در یزد مشاهده نشده است

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد اعلام کرد: تاکنون هیچ نمونه مثبتی از کرونا در یزد مشاهده نشده است.

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در حاشیه نشست مطبوعاتی اظهار داشت: با توجه به سرعت انتقالی که  بیماری کرونا دارد علی‌رغم اینکه میزان مرگ و میر در آن خیلی پایین بوده ولی خب می تواند افراد را آلوده کند لذا در استان  ستادی با محوریت استانداری یزد و دستگاه های مختلف برای مقابله با کرونا تشکیل شده است.

دکتر«محمدرضا دهقانی» ادامه داد: بر این اساس تمامی تجهیزات و امکاناتی که به نحوی در ارتباط با سلامت مردم بوده و یا اماکنی که مردم به آن مراجعه می‌کنند ضدعفونی و پاکسازی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور دستگاه‌های متولی بر اساس پروتکلی که دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت در خصوص ضدعفونی کردن ابلاغ کرده موظف هستند نسبت به ضد عفونی ماشین ها و وسایل نقلیه عمومی و بهسازی و استفاده از شوینده ها و مواد ضدعفونی کننده در اماکن و فضاهای عمومی اقدام کنند.

این مقام مسئول بیان داشت: همچنین دستگاه های متولی و خدمات رسان می بایست نحوه استفاده صحیح از دستکش و ماسک را در مشاغلی که پرسنل با سلامت مردم در ارتباط هستند کاملاً آموزش داده و اگر در بازدید های همکاران ما مشاهده شود که در این خصوص کوتاهی می شود حتما به آن ها تذکر جدی داده می‌شود و اقدامات لازم انجام خواهد شد.

 دهقانی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی در این خصوص آغاز شده و  اکنون در مرحله تشدید عملیات قرار داریم. چون به ایام نوروز نزدیک می شویم و بحث بسیج سلامت نوروزی را داریم. از طرفی به واسطه شیوع بیماری کرونا در کشور و علی رغم اینکه هنوز در استان یزد موردی از آن مشاهده نشده، با این وجود برای اقدامات بیشتر تیم‌ها آماده شده اند و عملیات اجرایی آنها آغاز گردیده و نظارت بر کلیه اماکن عمومی توسط تیم‌های ما در دست اقدام است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: ما در حال حاضر به معنای رسمی تعداد فرد مشکوک به ابتلای کرونا نداشته ایم. تنها ۸ نفر هستند که به دلیل مشکلات تنفسی شدیدی که پیدا کرده اند در بیمارستان بستری شده و تحت مراقبت قرار گرفتند. با توجه به اینکه متخصصان تاکید داشتند که علایم مشکل این افراد با کرونا منطبق نیست با این وجود از آنها نمونه گرفته شده و منتظر جواب نمونه هستیم. ولی تا این لحظه هیچ مورد مثبتی در استان نداشته ایم.

وی ادامه داد: این موارد هم افرادی هستند که به دلیل عفونت حاد تنفسی در بیمارستان بستری هستند و جزء موارد مشکوک محسوب نمی‌شوند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲:۴۴

شناسه خبر: 86075

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب