ناسا به دنبال طراحی Venus Rover است ، برنده ۱۵۰۰۰ دلار خواهد شد

این مفهوم  یعنی اینکه این دستگاه باید بتواند از دمای بالاتر از ۴۵۰ درجه سانتیگراد سالم بماند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ ناسا به دنبال کاندیداها است تا ایده ها و مفاهیم خود را برای ارسال یک مریخ نورد برای ارسال به زهره بفرستد.

با توجه به دما و فشار بسیار زیاد سیاره ، این طرح باید محکم تر از هر چیزی باشد که قبلاً ساخته شده است.  برنده صاحب افتخار خانه و 15000 دلار خواهد شد.

ناسا گفت: "با درجه حرارت بیش از 840 درجه فارنهایت و فشار سطح 90 برابر سطح زمین ، زهره می تواند سرب را به یک گودال تبدیل کند و یک زیردریایی با انرژی هسته ای را با سهولت خرد کند."

 جای تعجب نیست که آژانس فضایی هنوز نتوانسته است مریخ نوردی را بفرستد که از محیط ناخواسته ونوس جان سالم به در برد.

ناسا ادامه داد: "در حالی که بسیاری از مأموریت ها از سیاره بازدید کرده اند ، فقط حدود ده ها نفر قبل از تسریع در گرما و فشار سرکوبگر ، با سطح زهره تماس برقرار کرده اند."

اکنون ، JPL ناسا تلاش زیادی برای ارسال یک مریخ نورد به سیاره زهره با استفاده از یک Automaton Rover برای محیط های شدید (AREE) دارد.

چالش ناسا:

 ناسا معتقد است که "ایده های خوب می تواند از هرجای دیگر به وجود آید ، و این مسابقات جایزه راهی عالی برای درگیر کردن علاقه و نبوغ مردم است و اکتشافات فضایی را برای همه ممکن می کند."

بنابراین ، آژانس فضایی این چالش را برای عموم مردم باز کرده است.  نیازی به داشتن مدرک مهندسی یا تخصص مرتبط با فضا نیست ، فقط باید یک ذهن کنجکاو و خلاق داشته باشید.

برنده 15000 دلار به خانه می برد ، دونده بالاتر 10000 دلار و مقام سوم 5000 دلار می شود.

این چالش ساده نخواهد بود.  همانطور که ناسا خاطرنشان می کند: "مدرن ترین وسایل الکترونیکی تقریباً بیش از 250 درجه فارنهایت شکست می خورند و به راحتی در برابر محیط شدید ونوس تسلیم می شوند."

علاوه بر این ، مریخ نوردی باید بتواند با شیب هایی بیشتر از 30 درجه از پیمایش و نزول ، صخره های بلند مقابله کند ، اما در هنگام مواجهه با سنگ های کوچکتر باعث تحریک نشود.

خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد

زمان انتشار: دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲:۴۹

شناسه خبر: 86079

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب