مسافران ورودی مازندران باید تست کرونا بدهند

تمهیدات لازم برای جلوگیری از بیمارن مبتلا به کرونا در مبادی ورودی مازندران/شناسایی ۶ نفر مشکوک به کرونا در مازندران

استاندار مازندران گفت: تمهیدات لازم برای جلوگیری از بیماران مبتلا به کرونا در مبادی ورودی مازندران در نظر گرفتیم و از فردا مسافران ورودی به مازندران باید تست کرونا بدهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، یکی از راه‌های جلوگیری از گسترش کرونا کنترل مبادی ورودی و خروجی استان‌های پرتردد کشور است.

مازندران از جمله استان‌های مورد توجه در ایام تعطیلات است، با توجه به تعطیلات اجباری ایجاد شده در کشور باری مدارس و دانشگاه‌ها به نظر می‌رسد که در روزهای آینده حجم مسافران ورودی به مازندران افزایش یابد.

فعالیت قرارگاه زیستی در مازندران این روزها تشدید شده است در آخرین جلسه قرارگاه زیستی در استان مازندران مقرر شد که از مسافران ورودی به مازندران تست کرونا در نظر گرفته شود.

این موضوع را استاندار مازندران در جلسه قرارگاه زیستی مازندران مطرح کرده و گفت: با توجه به خطرات گسترش این بیماری و حساسیتی که پزشکان مطرح کردند، مبادی ورودی و خروجی مازندران به دلیل حضور گردشگران باید کنترل شود.

وی با اشاره به اینکه مازندران پنج مبدا ورودی دارد، گفت: در همه مبادی ورودی استان مازندران از افرادی که قصد سفر به مازندران دارند تست کرونا گرفته می‌شود.

حسین زادگان در ادامه خاطر نشان کرد: شتسشو و ضعدعفونی امکان و مراکز بهداشتی و درمان باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که برای تامین ماسک در استان وجود داشت، گفت: از صبح فردا ماسک به اندازه کافی در اختیار داروخانه‌ها قرار می‌گیرد.

استاندار مازندران یادآور شد: با توجه به نیاز مبرم به مواد ضدعفونی کننده، ژل‌های مورد نیاز در اختیار داروخانه‌ها برای توزیع عمومی قرار می‌گیرد و نباید مشکلی از این بابت در استان وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، پنج بیمارستان در دو دانشگاه‌ها علوم پزشکی مازندران و بابل برای درمان بیمارن مشکوک به کرونا اختصاص داده شده است.

تاکنون یک مورد بیمار مبتلا به کرونا در استان که گفته می شود اهل تهران بوده فوت کرده و پس از آن آماری از مبتلایان و یا تعداد فوتی‌ها منتشر نشده است.

برخی از خبرگزاری‌ها از شناسایی 6 مورد مشکوک به کرونا در شهر آمل به نقل از مسؤول بهداشتی درمانی این شهرستان خبر دادند.

خبر مربوط به ابتلا کرونا در شهر نکا مربوط به روزهای گذشته توسط مسؤول بهداشتی این شهر تکذیب شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۷:۱۳

شناسه خبر: 86081

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب