بسته خبری علم و فناوری از آخرین وضعیت کرونا در ا خبرگزاری علم و فناوری - بسته خبری علم و فناوری از آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان | کرونا بازار رشت را تعطیل نکرد | ساعت کار ادارات محدود شد | لغو تمامی پروازهای فرودگاه رشت

بسته خبری علم و فناوری از آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان | کرونا بازار رشت را تعطیل نکرد | ساعت کار ادارات محدود شد | لغو تمامی پروازهای فرودگاه رشت

علی رغم آنکه در پی شیوع کرونا ویروس در استان گیلان بسیاری از فضاهای عمومی نظیر ورزشگاه ها، مدارس، دانشگاه ها و کتابخانه ها تعطیل شده اند اما بازاریان رشت جهت رفاه حال مردم هم چنان در حال فعالیتند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، جلال الدین محمد شکریه  گفت: به منظور رفاه حال و تامین اقلام مورد نیاز، اصناف استان به خاطر کرونا بازار را تعطیل نکرده اند و در حال خدمات رسانی عرضه کالا و خدمات هستد.

کرونا  بازار رشت را تعطیل نکرد

وی افزود: به بازاریان توصیه های جدی کرده ایم تا حتما مسایل بهداشتی را رعایت کنند و خوشبختانه همکاری بسیار خوبی در این خصوص دارند.

شکریه خاطرنشان کرد: همواره بازار نظارت می شود تا از هر گونه احتکار و یا گرانفروشی در استان جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه عرضه کنندگان لوازم و اقلام بهداشتی بیش از روزهای قبل مورد مراجعه مردم هستند، تصریح کرد: به خصوص بر اصناف عرضه کننده لوازم و اقلام بهداشتی توصیه شده است که نهایت همکاری را با مردم داشته باشند.

 لغو تمامی پروازهای فرودگاه رشت

غلامرضا کریم آقایی، مدیرکل فرودگاه گیلان پس از لغو همه پرواز های دیروز از سوی شرکت های هواپیمایی اعلام کرد: فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت امروز عملیاتی است.

وی  ظهار داشت: با توجه به امکان لغو برخی پرواز ها  بنا به صلاحدید شرکت های هواپیمایی  توصیه می شود مسافران پیش از حضور در فرودگاه، از طریق ۱۹۹ اطلاعات پروازی خویش را دریافت نمایند.

کریم آقایی با توجه به بروز بیماری کرونا در استان و مستولی شدن فضای پیشگیری افزود: در فرودگاه گیلان با توجه به توصیه های دانشگاه علوم پزشکی نکات ایمنی و پیشگیری توصیه شده و پس از انجام هر پرواز سالن های فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت ضد عفونی می شود.

 بیمارستان پیروز لاهیجان آماده پذیرش افراد مشکوک به ابتلا به کرونا

 

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه بیمارستان پیروز لاهیجان برای بیماران مشکوک به کرونا در نظر گرفته شده است، گفت: تا این لحظه در شهرستان لاهیجان هیچ فردی که مشکوک به بیماری کرونا باشد، نداشتیم.

سیداسماعیل میرغضنفری در جلسه روسای بیمارستان های شهرستان لاهیجان با اعضای شورای تامین، با اشاره به دغدغه مردم درباره بستری بیماران مشکوک در بیمارستان سیدالشهدا(ع)، اظهار کرد: بیمارستان پیروز لاهیجان برای بیماران کرونا و مشکوک در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچگونه برنامه‌ای برای پذیرش بیماران کروناویروس در مجموعه سیدالشهدا نداریم، افزود: بیمارستان سیدالشهدا فقط برای ارائه خدمات به شهروندان لاهیجان است و در صورت اضطرار اول این بیمارستان را مجهز و ایزوله می کنیم و بعد از آن اقدام به پذیرش خواهد شد.

فرماندار لاهیجان بر حفظ آرامش و عدم ایجاد نگرانی در مردم تاکید کرد و گفت: تا این لحظه در شهرستان لاهیجان هیچ فردی که مشکوک به بیماری کرونا باشد، نداشتیم و بعضا مطالبی که در فضای مجازی انتشار یافته است، واقعیت ندارد.

هیچ موردی از بیماری کرونا در شهرستان رودبار گزارش نشده است

محمدصالح ضیایی در نشست خبری تمهیدات ستاد بحران برای مقابله با بیماری کرونا که در سالن اجتماعات فرمانداری رودبار برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون هیچ موردی از بیماری کرونا در شهرستان رودبار گزارش نشده است.

فرماندار شهرستان رودبار با بیان اینکه پیشگیری، کنترل و مدیریت سه رویکرد اصلی در مقابله با بیماری کرونا است، افزود: در شهرستان رودبار سه بیمارستان ۳۱خرداد منجیل، حضرت ولیعصر(عج) رودبار و سلامت رستم‌آباد آماده باش هستند و در هر بیمارستان یک بخش ایزوله می‌شود تا بنابر احتیاج مورد استفاده بیماران مبتلا به این ویروس قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بیماران سایر شهرهای گیلان در بیمارستان‌های شهرستان رودبار مورد مراقبت قرار نمی‌گیرند، تاکید کرد: تمهیدات لازم جهت مراقبت از بیماران احتمالی شهرستان رودبار اندیشیده شده است.

ضیایی گفت: از مردم انتظار داریم به شایعات توجه نکنند و توصیه‌ها و مراقبت‌های پزشکی را رعایت کنند، در حال حاضر تنها راه مقابله با این ویروس پیشگیری است.

فرماندار رودبار تاکید کرد: تا اطلاع ثانوی مدیران بیمارستان‌های رودبار باید در بیمارستان‌ها حاضر باشند و روسای بیمارستان‌ها نیز در دسترس باشند.

وی ادامه داد: به دلیل عبور مسافرین از شهرستان رودبار و احتمال سرایت تاکید شده است که رستوران‌ها توسط بازرسین بهداشت به طور جدی و مستمر کنترل شوند.

 کلیه مراسمات و همایش ها در شفت لغو شد

براساس اخبار واصله و دستور دادستان شهرستان شفت برگزاری کلیه مراسم ها و همایش ها در تالارهای عروسی، اعم از فرهنگی و… که تجمعات افراد را در پی خواهد داشت از امروز ۶ اسفند ماه ۱۳۹۸ اکیدا ممنوع می باشد.

بر همین اساس کلیه قیلانسرا ها، قهوه خانه ها و چایخانه ها تا اطلاع ثانوی حق فعالیت نخواهند داشت که درصورت مشاهده ضمن توقیف پروانه کسب، و پلمپ محل کسب با تشکیل پرونده از سوی نیروی انتظامی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

  عرضه قلیان در سراسر انزلی ممنوع است

فرماندار شهرستان بندرانزلی  اظهار کرد: به جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان بویژه نسل جوان ،عرضه قلیان تا اطلاع ثانوی در مراکز مختلف شهرستان  ممنوع است و چنانچه همکاری لازم در این خصوص صورت نگیرد نیروی انتظامی مکلف است با همکاری اداره صنعت ،معدن وتجارت و اتاق اصناف با هماهنگی و اخذ دستور از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان با متخلفات برخورد قانونی کند.

اسماعیل حیدری آزاد افزود:روسای بانکهای دولتی و خصوصی مکلفند علاوه بر جمع آوری خودکارهای مشترک، نسبت به ضدعفونی کردن چندین باره تمامی دستگاه های خودپرداز و همچنین دستگاههای صدور نوبت در طول ساعات کاری اقدام و همچنین شهرداری بندر انزلی در جهت حفظ سلامت مردم و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا باید تمامی اتوبوس های حمل ونقل عمومی را بصورت روزانه و در چندین نوبت برابر دستورالعمل شبکه بهداشت و درمان ضدعفونی کند.

فرماندار با بیان اینکه مردم ضمن رعایت بهداشت فردی در صورت امکان از جابجایی پول نقد در مراودات مالی روزانه اجتناب و از کارتهای بانکی استفاده کنند گفت: شبکه بهداشت و درمان مکلف است ضمن تامین ماسک و مواد ضدعفونی کننده و عرضه آن به مردم نسبت به کنترل جدی داروخانه ها و اماکن توزیع لوازم بهداشتی از عرضه ماسک و ژل های ضدعفونی کننده با قیمت های گزاف و ایجاد بازار سیاه و هم چنین عرضه ماسک  بدون بسته بندی بهداشتی جلوگیری و در صورت مشاهده بشدت با عاملان آن برخورد کند.

حیدری آزاد با بیان اینکه استفاده از دستگاه های اثر انگشت جهت ثبت  حضور و غیاب کارکنان در تمامی دستگاههای اداری و نهادهای عمومی ممنوع است تاکید کرد: اتاق اصناف با هماهنگی با نیروی انتطامی نسبت به توجیه تمامی صنوف بویژه رستوران ها ،آشپزخانه های تهیه وتوزیع غذا ،تالارهای پذیرایی مبنی بر ضرورت افزایش بهداشت فردی کارکنان و ضدعفونی کردن محیط های کسب و کار برابر دستورالعمل های بهداشت و درمان اقدام کرده و سازمان تبلیغات اسلامی و اداره اوقاف وامور خیریه مکلفند نسبت به ضدعفونی کردن  مساجد و بقاع متبرکه و محیط های مذهبی و محل عبادات و زیارت مردم  اقدام  ونظارت کامل را داشته باشند.

فرماندار بندرانزلی با اشاره به ضرورت استفاده از تانکرهای آتش نشانی و دیگر تجهیزات و ماشین آلات مربوطه برای ضدعفونی کردن تمامی مراکز و معابر عمومی اصلی و بازارهای انزلی تصریح کرد: اداره میراث فرهنگی و گردشگری مکلف است با همکاری شبکه بهداشت و درمان نسبت به توجیه و نظارت بر تمامی هتل ها ؛مراکز اقامتی و بوم گردی در خصوص ضدعفونی کردن محیط خود اقدام کند.

حیدری آزاد خاطر نشان کرد: جای نگرانی برای مردم وجود ندارد و تمامی این موارد صرفا جهت پیشگیری  و حفظ سلامت مردم مصوب شده است اما عموم شهروندان نیز باید در اجرای تمامی مصوبات با مسئولان همراهی و همکاری کنند تا با همدلی وهمراهی و هم افزایی بتوانیم از شرایط موجود خارج شویم.

 

انتهای پیام

زمان انتشار: سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱:۳۷

شناسه خبر: 86101

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب