نباید اجازه دهیم تعداد مبتلایان به کرونا افزایش یا خبرگزاری علم و فناوری - نباید اجازه دهیم تعداد مبتلایان به کرونا افزایش یابد/ تصحیح خبر استاندار درباره تست کرونا در مبادی ورودی استان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

نباید اجازه دهیم تعداد مبتلایان به کرونا افزایش یابد/ تصحیح خبر استاندار درباره تست کرونا در مبادی ورودی استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران،گفت: درست است که میزان مرگ و میر کرونا پائین است اما اگر فراگیری این بیماری زیاد شود همان تعداد دو درصد مرگ و میر در تعداد بالای مبتلایان بسیار زیاد است.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، کرونا امروز رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران را پای میز خبرنگاران کشاند.

سید عباس موسوی به همراه معاونان خویش در جمع خبرنگاران حاضر شد تا پاسخگو دغدغه افکار عمومی در ارتباط با کرونا ویروس باشد.

دست خالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ارتباط با آمار مبتلایان به کرونا و منوط کردن دریافت این آمار از مسؤولان وزارت بهداشت از مسائلی بود که موسوی درباره آن سخن گفت.

تب سنجی از بیمارانی که قرار است وارد مازندران شوند از دیگر مسائلی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهارات شب گذشته استاندار مازندران را اصلاح کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استاندار مازندران شب گذشته در رسانه‌ها اعلام کرده بود که مسافران ورودی به مازندران باید تست کرونا بدهند این در حالی است که موسوی اعلام کرد در حالت عادی پاسخ تست کرونا 12 ساعت زمان می‌برد اما چون کیت‌های لازم برای تشخیص کرونا در استان وجود ندارد، در حال حاضر 48 ساعت زمان نیاز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با علام اینکه کرونا یک مشکل بهداشتی درمانی در سطح جهان است، گفت: کلید اساسی  حل مشکل کرونا در حوزه اجتماعی و فرهنگ سازی است.

وی با اعلام اینکه با رعایت نکات بهداشتی درمانی ما می‌توانیم حجم انبوهی از این بیماری را کنترل کنیم، افزود: آن چیزی که می تواند ما را نجات بدهد تغییرات در فرهنگ اجتماعی است.

موسوی اضافه کرد: واقعا نباید اجازه دهیم که تعداد افراد مبتلا زیاد شود، درست است که دو درصد مرگ و میر دارد اما اگر تعداد متبلایان اضافه شود تعداد دو درصد بسیار زیاد است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، برای نخستین بار در استان خبر مربوط به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی بابل منتشر شده است.

فوت دومین نفر در استان مازندران بابت کرونا به تایید مسؤولان بهداشتی درمانی کشور رسیده است، نخستین فرد فوت شده در تنکابن بوده است.

پیش از مطرح شدن کرونا در کشور و استان مازندران 13 نفر بر اثر ابتلا به آنفولانزا فوت کردند.

سرعت بالای انتشار ویروس کرونا یکی از دغدغه‌های جدی مسؤولان استانی و ملی است،امروز رسانه‌ها خبر ابتلا معاون وزیر بهداشت و محمود صادقی را انتشار دادند.

مسؤولان استانی درباره تعداد افراد مبتلا به کرونا در مازندران اشاره‌ای نکردند اما به صورت کلی گفته شده است که در کشور 60 نفر به این ویروس مبتلا شدند.

پنج بیمارستان در استان مازندران برای درمان بیماران کرونا اختصاص داده شده است، آزمایشات کرونا به صورت متمرکز در کشور انجام می‌شود هنوز کیت‌های بهداشتی در اختیار استان‌ها برای تشخیص کرونا قرار داده نشده است.

مازندران دو دستگاه تشخیص کرونا در اختیار دارد همین موضوع باعث می‌شود که پاسخ تست کرونا در مازندران با تاخیر انجام شود.

دعوت به همدلی یکی از مباحث جدی در استان مازندران است، مسؤولان استانی به صورت ویژه پای کار آمده‌اند، درخواست برای جلوگیری از سفرهای غیر ضرور از مسائلی است که مسؤولان استانی تقاضا دارند مسافران شهرهای اطراف به این موضوع توجه کنند.

 

زمان انتشار: سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷:۴۹

شناسه خبر: 86118

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب