مبتلایان به آسم و بیماری‌های قلبی و ریوی بعد از ظه خبرگزاری علم و فناوری - مبتلایان به آسم و بیماری‌های قلبی و ریوی بعد از ظهور علائم کرونا به بیمارستان مراجعه کنند/ افراد عادی با استراحت در منزل خوب می‌شوند

مبتلایان به آسم و بیماری‌های قلبی و ریوی بعد از ظهور علائم کرونا به بیمارستان مراجعه کنند/ افراد عادی با استراحت در منزل خوب می‌شوند

ئیس بخش عفونی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری از ترخیص بخش عمده‌ای از مبتلایان به ویروس کرونا طی روزهای آینده خبر داد و گفت: ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا بدون هیچگونه دخالت پزشکی خود به خود خوب می‌شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد آخرین اخبار کرونایی این بیمارستان  اظهار کرد: چهارشنبه هفته گذشته اولین موارد ابتلا و ویروس کرونا اثبات شد که از فردای آن روز در این بیمارستان مبتلایان به ویروس کرونا بستری شدند.

وی افزود: در حال حاضر بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ بیماران مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری بستری هستند که تعداد زیادی از این افراد رو به بهبودی‌اند و طی روزهای آتی مرخص می‌شوند و تعداد اندکی در بخش آی سی یو بستری هستند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری تصریح کرد: اکنون ویروس کرونا در کشور اپیدمی شده است و هر کسی که علائم آن به‌ویژه سرفه خشک، تب و درد سینه دارد مشکوک به ویروس کرونا است.

طبرسی با تأکید بر اینکه تمامی افراد مبتلا به ویروس کرونا لازم نیست در بیمارستان بستری شوند، عنوان کرد: لازم نیست هر مورد مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شود؛ ۸۰ درصد این بیماران خود به خود و بدون هیچگونه دخالت پزشک خوب می‌شوند. ما توصیه می‌کنیم این افراد در منزل استراحت کنند و از مایعات استفاده کنند و از حضور در اماکن عمومی خودداری کنند.

وی ادامه داد: فقط کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای از جمله آسم، بیماری قلبی و ریوی دارند و یا حال عمومی آن‌ها بد است، به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌هایی که وزارت بهداشت معرفی کرده است، مراجعه کنند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری در خصوص حال عمومی دکتر باباخانی گفت: ایشان در بخش آی سی یو بستری بودند که با بهبودی حالشان به بخش منتقل شدند همچنین شهردار منطقه ۳ نیز جمعه گذشته با مشکل تنفسی در این بیمارستان بستری شدند که خوشبختانه اکنون بهتر هستند و ظرف یک یا دو روز آینده از بیمارستان مرخص می شوند.

طبرسی در خصوص مراجعه مردم برای گرفتن تست کرونا توضیح داد: افرادی که سالم هستند و حال عمومی آنها خوب است نیازی به انجام تست کردن آن ندارند؛ افرادی که اکنون در بیمارستان بستری هستند، تنها ۵۰ درصد تست کرونای آنها مثبت بوده است. 

وی ادامه داد اکنون پاسخ تست کرونا برای ما ملاک نیست و هر کسی که علائم بیماری کرونا را داشته باشد درمان آن پیگیری می‌شود زیرا اکنون این ویروس به صورت اپیدمی شده است.

زمان انتشار: پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳:۱۹

شناسه خبر: 86183

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب