یادداشت؛

قادرآباد کرونا را شکست می دهد

شاید هیچ کدام از ما فکرش را هم نمی کردیم که در شهر کم جمعیتی مثل قادراباد،کرونا پا بگذارد.اما بنا به گفته مسئولان بهداشتی، دو نفر در شهرمان به کرونا مبتلا شده اند.

یادداشت// خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس// احسان نگهبان؛ روزنامه نگار

 

شاید هیچ کدام از ما فکرش را هم نمی کردیم که در شهر کم جمعیتی مثل قادراباد،کرونا پا بگذارد.اما بنا به گفته مسئولان بهداشتی، دو نفر در شهرمان به کرونا مبتلا شده اند.برای روشن شدن موضوع باید بدانیم که در استان فارس با جمعیت حدود پنج میلیون نفر تا کنون 19 نفر به کرونا مبتلا شده اند که 2 نفر از  آنها مربوط به شهر 20 هزار نفری ماست. هدفم از این مقایسه ایجاد ترس نیست. هدف این است که مقیاس بزرگ شیوع بیماری را در جمعیت شهرمان بسنجیم و دست در دست هم با گسترش آن در سطح شهر مقابله کنیم. به عبارت دیگر اگر به این بیماری اهمیت ندهیم و موارد بهداشتی مورد تایید وزارت بهداشت را رعایت نکنیم قطعا شیوع در شهر افزایش می یابد.از دیگر سو اگر ترس بر جامعه ما غالب شود،باز هم در برابر این بیماری منطقی عمل نمی کنیم و شیوع افزایش می یابد.
 اولین راهکار در این مرحله  حفظ خونسردی مان است.
بعد از آن شاید مهمترین کار،قرنطینه خانگی ست یعنی تک تک ما باید همه رفت و آمدها در خیابان ،مجالس مختلف،تجمعات،دید و بازدید با اقوام (خصوصا افراد مسن)،دور زدن در مغازه ها،خرید شب عید،رفت و آمد به ادارات را تعطیل کنیم.همه در خانه بمانیم و فقط یک نفر از اعضای خانواده  مسئول خرید مایحتاج اولیه زندگی شود.این فرد هر چند روز یکبار بر اساس موازین بهداشتی اقلام ضروری منزل را خریداری کند و باز با رعایت بهداشت به منزل بیاورد.
شاید بگوییم در خانه ماندن خیلی سخت و حوصله سر بر است.اما هر خانواده  باید راهکاری برای یک هفته در خانه ماندن خود را برنامه ریزی و اجرا کند.در این مدت می توان سرگرمی های مورد علاقه(مثلا کتابخوانی) را در منزل اجرا کرد و به صورت تلفنی از احوال نزدیکان و خویشان خود با خبر شد.
همه ما همشهریان بهتر است اخبار را از منابع موثق پیگیری کنیم و کلیپ ها و شایعه های فضای مجازی را درباره قادر آباد قبول نکنیم.
روزانه از شبکه های مختلف تلویزیونی و سایت های خبری موثق روش های مقابله با کرونا را یاد بگیریم و به اعضا خانواده آموزش دهیم و دقیقا اجرا کنیم.
در پایان مسئولان ارشد استان باید هرچه سریعتر نیازهای بهداشتی قادراباد از جمله ماسک و مواد ضدعفونی کننده را تامین کنند.

 

پایان/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 86292

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۴ نظر
۰ مخالف          ۰ موافق
یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۴:۵۱

سلام این درست که میگن قادراباد یک فوتی داشته

amirhosein khosravanian
۰ مخالف          ۱ موافق
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶:۱۵

لطفا تعداد دقیق رو اطلاع رسانی کنید.

تنها
۰ مخالف          ۳ موافق
پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷:۴۴

باسلام..میشه اطلاع دقیق رو بهم بگید ک قادرآباد چند نفر گرفتن؟ به جز این دونفر ؟

تنها
۰ مخالف          ۵ موافق
پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۵:۴۲

باسلام میخاستم اطلاع دقیق روبهم بگید ..قادرآباد دقیقا چند نفر گرفتن؟جز این دونفر کسی دیگه هست؟

اشتراک گذاری مطالب