ارائه باکیفیت‌تر و کم‌هزینه‌تر کلاس‌های مجازی به د خبرگزاری علم و فناوری - ارائه باکیفیت‌تر و کم‌هزینه‌تر کلاس‌های مجازی به دانشجویان با تشکیل کارگروه تخصصی آموزش‌ الکترونیکی

ارائه باکیفیت‌تر و کم‌هزینه‌تر کلاس‌های مجازی به دانشجویان با تشکیل کارگروه تخصصی آموزش‌ الکترونیکی

معاون وزیر علوم گفت: تشکیل کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی، باعث هم‌افزایی و اشتراک منابع و ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در ارائه باکیفیت‌تر و کم‌هزینه‌تر آموزش های مجازی به دانشجویان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس از تشکیل کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی با تصمیم وزارت علوم خبر داد و اظهار داشت: پس از اتفاقات اخیر پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور که منجر به تعطیلی کلاس‌های حضوری تا اطلاع ثانوی شد، با تصمیم وزارت علوم کارگروهی با عنوان کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی تشکیل شد.

وی گفت: این کارگروه به عنوان ستاد مرکزی هماهنگ‌کننده آموزش‌های غیرحضوری فعالیت خواهد کرد و وظیفه برنامه‌ریزی و هدایت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای الکترونیکی کردن آموزش ها را برعهده خواهد داشت. 

خاکی صدیق گفت: هدف از راه‌اندازی کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی، هم‌افزایی و اشتراک منابع و ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در ارایه باکیفیت‌تر و کم‌هزینه‌تر آموزش های مجازی به دانشجویان است و در این راه آن دسته از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که سابقه یا امکانات بیشتری در آموزش‌های الکترونیکی دارند می‌توانند به دیگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کمک کنند.

* اگر دانشگاهی نتوانست کلاس الکترونیکی برگزار کند چه؟

وی خاطر نشان کرد: دانشجویان بابت تعطیلی‌های اخیر نگران نباشند، زیرا اگر دانشگاه‌ یا هر موسسات آموزش عالی امکان برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت الکترونیکی را نداشته باشد،کلاس‌های جبرانی در ادامه نیمسال تحصیلی برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: لیست دانشگاه‌هایی که در حال حاضر آموزش الکترونیکی دارند در کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی موجود است و اطلاعات بیشتر را سید علی‌اکبر صفوی عضو هیات علمی دانشگاه شیراز و عضو کارگروه آموزش‌های الکترونیکی می‌تواند در اختیار بگذارد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵:۰۴

شناسه خبر: 86312

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب