سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خبر داد

راه اندازی سامانه ۴۰۳۰ برای پاسخگویی به سوالات هموطنان درباره کرونا

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: راه اندازی سامانه ۴۰۳۰ برای پاسخگویی به سوالات هموطنان درباره کرونا راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، چند روزی است که بیماری کرونا به استان خوزستان آمده و تنی چند از شهروندان خوزستانی به این بیماری مبتلا شدند.

به همین منظور آمار مبتلایان به بیماری کرونا در سطح استان خوزستان به صورت روزانه اعلام می شود که شهروندان خوزستانی از آن آگاهی پیدا کنند.

در همین ارتباط دکتر فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا را در استان خوزستان اعلام کرد و مطالبی را در این زمینه ارائه داد.

افراد دارای علائم کرونا به مراکز درمانی مراجعه کنند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این زمینه اظهار کرد: تا کنون 57 نفر به بیماری در استان خوزستان به بیماری کرونا مبتلا شدند.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: خوشبختانه تا کنون 25 نفر از افرادی که در استان خوزستان به بیماری کرونا مبتلا شده بودند بهبود پیدا کردند و پس از گذراندن دوره واگیری از بیمارستان مرخص شدند.

دکتر ابول نژادیان تصریح کرد: از افرادی که علامت های بیماری کرونا را دارند خواهش می کنیم که به مراکز درمانی مراجعه کنند تا در صورت ابتلا بودن درمان مناسب برای آنها انجام شود و با حفظ شرایط قرنطینه از ابتلای سایر عزیزان جلوگیری شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اضافه کرد: از مردم درخواست داریم اگر کسی علائمی مانند سرفه، تب، درد عضلانی و تنگی نفس داشت حتما به مراکز درمانی مراجعه کنند.

طراحی یک نرم افزار برای تشخیض کرونا

وی در همین ارتباط توضیحاتی بیان کرد و گفت: متاسفانه ما گزارشاتی داریم که بعضی از هموطنان با وجود داشتن این علائم می ترسند به مراکز درمانی مراجعه کنند، مردم نگران نباشند زیرا ما تمام شرایط را فراهم می کنیم تا کمترین مشکل برای این بیماران ایجاد شود.

دکتر ابول نژادیان با تاکید بر این نکته برای بیماران مبتلا به کرونا درمان دارویی حتما باید در اسرع وقت آغاز شود، عنوان کرد: سامانه 3311 و سامانه 4030 برای پاسخ دهی به سوالات هم استانی های عزیز را راه اندازیم کردیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خاطرنشان کرد: همچنین یک نرم افراز را برای تلفن همراه طراحی کردیم که می توانیم آن را در اختیار همه مردم قرار دهیم تا بتوانند با استفاده از آن خود را مورد ارزیابی قرار دهند.

وی اظهار کرد: هموطنان با توجه به شرایطی که در این سامانه ثبت می کنند ما پیشنهاداتی را به انها ارائه می دهیم و اگر علائمی داشتند این سامانه آنها را راهنمایی می کند که چه کاری را باید انجام دهند.

دریافت اخبار موثق از طریق رسانه های مورد تایید

دکتر ابول نژادیان در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از اقدامات انجام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اشاره کرد و توضیحاتی را در این زمینه ارائه داد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: یک سری کمیته های مراقبتی تیمی را با حضور اساتید دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تشکیل دادیم که بر روی بیماران کار کنند که اساتید رشته های مختلف در آن حضور دارند.

وی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: از مردم عزیز درخواست داریم که توجهی به کانال ها و شبکه های معاند نداشته باشند و اطلاعات و اخبار موثق را از طریق رسانه های معتبر و مورد تایید دریافت کنند.

دکتر ابول نژادیان تصریح کرد: همچنین آمار موثق را از طریق سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دریافت کنند زیرا به صورت شفاف این آمار در هر روز اعلام می شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 86378

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
حسن علی نیا
۰ مخالف          ۰ موافق
یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲:۴۰

قلبم تیر میشه وریه من همین تو ر

اشتراک گذاری مطالب