صدیقی: دستور وزیر علوم به دانشگاه‌ها درباره نحوه اجرای شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویان/ ابهامات به نفع دانشجو تفسیر شود

معاون دانشجویی وزیر علوم گفت: با توصیه وزیر علوم به دانشگاه‌ها، تا زمانی که تغییرات در شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویان نهایی نشده، هر جا ابهام وجود دارد به نفع دانشجو تفسیر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس اظهارداشت: یکی از اقداماتی که در سال ۹۸ در بخش دانشجویی انجام شد تصویب و ابلاغ شیوه نامه انضباطی جدید دانشجویان بود که شیوه‌نامه جدید به دانشگاه ها ابلاغ شده است و دانشگاه‌ها در حال اجرای این شیوه‌نامه هستند.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه مقرر شده شیوه نامه انضباطی جدید دانشجویان با دریافت پیشنهادها از معاونت حقوقی و بخش دانشجویی تغییراتی احتمالی را داشته باشد، آیا هنوز شیوه‌نامه در حال اجرا است، گفت: به دلیل همین تغییراتی که احتمالا در شیوه‌نامه ایجاد خواهد شد در مدتی که این شیوه‌نامه ابلاغ شده و قرار شد که دوباره بررسی شود، گفته شده که دانشگاه‌ها متناسب با آیین‌نامه و شیوه‌نامه، فعلا پرونده‌ها را بررسی کنند و دانشگاه‌ها هم این کار را انجام دادند، زیرا شیوه نامه ابلاغ شده و باید ملاک عمل باشد.

*توصیه وزیر علوم به دانشگاه‌ها در اجرای شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویان 

وی افزود: اما با توجه به ابلاغ آیین‌نامه ابلاغ شده و دانشگاه ها ناگزیر هستند که اجرا کنند، آقای وزیر گفته‌اند که در اجرای شیوه‌نامه تا زمانی که تغییرات در آن نهایی نشده، رعایت حال دانشجویان را داشته باشیم و هر جا ابهام وجود دارد به نفع دانشجو تفسیر شود.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹:۴۴

شناسه خبر: 86445

مطالب مرتبط :
فیاضی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم مطرح کرد:

زمینه سازی وزیر علوم برای دفن دانشگاه‌ فرهنگیان در روزهای کرونائی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم،گفت: وزیر علوم می‌خواهد مقدمات دفن دانشگاه فرهنگیان را در سکوت کرونایی تکرار کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب