خبرگزاری علم و فناوری

دانشجویان بسیجی دانشگاه صنعتی شیراز در خط مقدم تولید ماسک+ تصاویر

گروهی از دانشجویان بسیجی دانشگاه صنعتی شیراز اقدام به تولید ماسک برای عرصه به بازار کرده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در فارس؛ پس از شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه جهانی و همچنین کشورمان ایران، ماسک و مواد ضدعفونی کمیاب و حتی نایاب شده است .

به همین علت کمبود ماسک در سطح استان فارس و مناطق محروم شیراز و پرخطر، در دانشگاه صنعتی شیراز تعدادی از بسیجیان به صورت خود جوش در صدد تولید ماسک به صورت 24 ساعته شبانه روز بر امدند .

این گروه دانشجویی اقدام به تولید ماسک های 4 لایه کرده اند که در اختیار خیریه ها، بهزیستی، داروخانه ها، ارگان ها و ادارات به مبلغ 2000 تومان قرار می گیرد .

در این اقدام دانشگاه صنعتی شیراز با هماهنگی بسیجی ها یک مکان کاملا استریل شده در اختیار این گروه قرار گرفته و تمام وسایل به صورت مردمی و خود جوش  تهیه گردیده است .

در این مکان از مرحله چرخ کاری  تا مرحله بسته بندی انجام می گردد و برش ماسک ها بیرون به وسیله لیزر انجام می پذیرد. ماسک یکی از مواردی هست که برای ویروس کرونا مورد استفاده قرار می گیرد و متاسفانه در بازار موجود نمی باشد در این خصوص این افراد تلاش می کنند که این کمبود را به خصوص در مناطق پر خطر کاهش دهند تا بتوانند یک خدمت به سزایی برای مردم انجام داده باشند .

در کنار این فعالیت، بسیجیان دانشگاه صنعتی شیراز در نظر دارند که مواد ضدعفونی نیز تولید و بسته بندی نمایند و این اقدام تا آخر سال و موجود بودن مواد اولیه تولید و در اختیار مردم عزیز شیراز قرار خواهد گرفت .

 

خبرنگار: زهرا قاسمی

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 86573

مطالب مرتبط :
۰

خبری خوش برای دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز؛

تفاهم نامه دانشگاه صنعتی شیراز با معاونت علمی ریاست جمهوری

تفاهم نامه فی ما بین دانشگاه صنعتی شیراز و کارگزاری تعاملات راهبردی و توسعه فناوری ریاست جمهوری منعقد گردید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب