خبرگزاری علم و فناوری

ششمین نوزاد از مادر مشکوک به کرونا در بابل متولد شد/ کرونا هنوز جدی گرفته نشده است

تولد ششمین نوزاد از مادر مشکوک به کرونا اگر چه خبر بسیار خوبی است اما جدی نگرفتن این ویروس همچنان در مازندران قربانی می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، در کنار خبرهای تلخ و ناگواری که این روزها از بابت شیوع کرونا در استان مازندران شنیده می‌شود، انتشار خبر تولد از نوع کرونایی تا حدودی امید‌ به زندگی را افزایش می‌دهد.

در لابه‌لای خبرهای تلخ کرونا بهبود بسیاری از بیماران و افرادی که تست آنها مثب شده هم در نوع خودش بسیار امید بخش بوده است.

این ششمین باری است که رسانه‌ها در ارتباط با تولد نوزاد از مادر مشکوک به کرونا در بیمارستان مختص بیماران کرونایی صحبت به میان می‌آورند.

مادر باردار ۳۳ ساله اهل بابل با علائم تب، تنگی نفس و فشار خون بالا مراجعه کرد، پس از انجام سی تی اسکن و آزمایشات مربوطه احتمال ابتلاء به بیماری کرونا در ایشان بسیار بالا تشخیص داده شد و در بیمارستان میناگر بستری شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، زایمان این مادر باردار توسط تیم زنان و زایمان دانشگاه به سرپرستی خانم شفیع‌زاده متخصص زنان و زایمان، خانم اکبریان فوق تخصص نوزادان و کادر مامایی بیمارستان میناگر با موفقیت انجام شد و نوزاد پسر با وزن یک کیلو و هفتصد گرم بدنیا آمد.

نوزاد دومین فرزند خانواده است و در بیمارستان روحانی تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارد.

این مادر هم پس از زایمان در بیمارستان میناگر تحت نظر قرار دارد و حال عمومی وی مساعد است.

در کنار شادی‌های که از تولد نوزادان در مراکز بهداشتی درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل دیده می‌شود، فعالیت زیرپوستی کرونا در شهر و اصرار مردم بر عدم اجرای قرنطینه خانگی توسط اقشاری که حداقل می‌توانند در خانه بمانند اما نسبت به این موضوع چندان اهمیت قائل نمی‌شوند.

کرونا همچنان در مازندران می‌تازد و هنوز اقشار مختلف مردم این بیماری را جدی نگرفته‌اند.

همین موضوع نگرانی‌های جدی از ادامه دار بودن سریال همه گیری کرونا در مازندران را جدی کرده است.

کرونا را زمانی می‌توانیم شکست بدهیم که میزان فعالیت آن را در سطح جامعه کاهش دهیم و به صورت جدی در خانه‌ها بمانیم تا جلوی روند رو به رشد این بیماری در مازندران گرفته شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹:۱۷

شناسه خبر: 86588

مطالب مرتبط :
صندلی مدیریتی

خبرگزاری علم و فناوری از مازندران گزارش می‌دهد

تلاش برای پیاده کردن سید عباس موسوی از قطار مدیریت دانشگاه علوم پزشکی یا مطالبه‌گری برای تامین تجهیزات بیمارستانی

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی هدفش از طرح انتقاد نسبت به عملکرد مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی را تامین نیازمندی‌های مراکز درمانی در شهرستان آمل اعلام کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب