خبرگزاری علم و فناوری

ریزپردازنده کوچک (MSC) ایده آل برای دستگاه های پوشیدنی

دانشمندان UNIST یک ریزساختار کوچک (MSC) ایجاد کرده اند که می تواند بطور مستقیم با یک تراشه الکترونیکی ادغام شود. به اندازه عرض اثر انگشت شخص، این میکروسکوپی (MSC) به عنوان یک فناوری جدید برای رهبری عصر اینترنت اشیاء (IoT) مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از تک اکسپلوریست؛ دانشمندان UNIST یک ریزپردازنده کوچک (MSC) ایجاد کرده اند که می تواند بطور مستقیم با یک تراشه الکترونیکی ادغام شود. به اندازه عرض اثر انگشت شخص، این میکروسکوپی (MSC) به عنوان یک فناوری جدید برای رهبری عصر اینترنت اشیاء (IoT) مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

از طریق این مطالعه، پروفسور سانگ یانگ لی و تیم تحقیقاتی او در دانشکده انرژی و مهندسی شیمی در UNIST از کلاس جدیدی از MSC های حالت جامد چگالی تعداد محوطه فوق العاده بالا (UHD SS-MSCs) بر روی تراشه از طریق جت الکتروهیدرودینامیکی (EHD) رونمایی کرده اند. 

گرمای تولید شده در فرایند تولید ممکن است باعث وخیم شدن مشخصات الکتریکی ابررسانا شود. از این رو اتصال آنها به طور مستقیم به قطعات الکترونیکی کاملاً چالش برانگیز است. علاوه بر این، روش ساخت که از ابررساناها با قطعات الاپکترونیکی از طریق روش چاپ جوهر افشان ترکیب شده است، علاوه بر این، از دقت کمتری نیز برخوردار است.

دانشمندان این مسئله را با استفاده از چاپ جت EHD، یک روش الگویی با وضوح بالا در میکروالکترونیک حل کردند. چاپ جت EHD از الکترود و الکترولیت برای اهداف چاپی مشابه چاپ جوهر افشان معمولی استفاده می کند، اما می تواند مایع چاپ شده را با یک میدان الکتریکی کنترل کند.

کوهانگ لی مهندس شیمی UNIST اولین نویسنده این تحقیق گفت:  اولین نویسنده این تحقیق گفت: "ما با استفاده از روش چاپ جت الکترو هیدرودینامیکی توانستیم 54.9 واحد واحد در هر سانتی متر مربع تولید کنیم و از این رو خروجی 65.9 ولت (V) در همان منطقه حاصل شد

دانشمندان همچنین 36 سلول واحد را روی یک تراشه (مساحت = 8.0 میلی متر × 8.2 میلی متر، 54.9 سلول cm-2) و ولتاژ عامل محیط (65.9 V cm-2) ایجاد کردند که بسیار فراتر از سلولهای MSC قبلاً گزارش شده با روشهای چاپ است. علاوه بر این، با قرار گرفتن در معرض دمای گرم (80 درجه سانتیگراد)، این سلول ها پروفایل ولتامتری چرخه ای عادی (CV) را حفظ کرده و بنابراین ثابت کرده اند که می توانند در مقابل حرارت یک مولفه الکترونیکی واقعی، در برابر گرمای بیش از حد تولید شده مقاومت کنند. همچنین، این باتری ها می توانند منبع تغذیه سفارشی را تأمین کنند، زیرا می توانند به صورت سری یا موازی وصل شوند.

پروفسور لی گفت: در این مطالعه، ما بر روی تراشه UHD SS-MSC های ساخته شده از طریق چاپ جت EHD نشان داده ایم. تراشه UHD SS-MSC های ارائه شده در اینجا نوید بزرگی را به عنوان یک فناوری پلت فرم جدید برای منابع قدرت یکپارچه کوچک با طراحی سفارشی و خواص الکتروشیمیایی قابل تنظیم دارند.

این مطالعه از طریق برنامه پشتیبانی از پژوهشگر میان دوره ای حرفه ای توسط وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات (MSIT، کره) و برنامه توسعه فناوری صنعت با بودجه وزارت بازرگانی، صنعت و انرژی (MOTIE، کره) حمایت شده است.

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳:۲۴

شناسه خبر: 86676

مطالب مرتبط :
حسگر

ابداع کوچکترین حسگر ذرات برای تشخیص آلاینده های مضر

دانشمندان اتریشی کوچکترین حسگر ذرات را ابداع کرده اند که برای شناسایی آلاینده های مضر به کار می رود و با ادغام در دستگاه های پوشیدنی و موبایل، تصویری کاملاً محلی از کیفیت هوا ارائه می دهد.

۱۲۳۴

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت تراشه ای که می تواند بیماری زوال عقل را درمان نماید/آیا کنترل انسان از راه دور امکان پذیر می شود ؟

روز گذشته ایلان ماسک، میلیادر کارآفرین ، در یک مراسم که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد از یک تراشه کامیپوتری که برای کنترل مغز انسان ساخته شده است به صورت رسمی رونمایی کرد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب