مخترع جوان در گفتگو با علم و فناوری خبر داد:

دستگاه ازن مانعی برای شیوع ویروس کرونا در محیط‌های عمومی

اعتمادی، مخترع جوان استان فارسی از ساخت دستگاه ازن برای نخسین بار در کشور جهت یونیزاسیون و ضدعفونی کننده هوا و آب به منظور از بین بردن ویروس ها وباکتری ها و.... خبر داد.

اعتمادی، مخترع جوان دستگاه ازن در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم فناوری در فارس پیرامون دستگاه خود گفت: موفق به ساخت دستگاه یونیزاسیون و ضدعفونی کننده هوا و آب به منظور از بین بردن ویروس ها وباکتری ها و.... گشته ایم که در مقایسه با دستگاه های دیگر مزیت هایی را به آن اضافه کرده ایم .

وی پیرامون دستگاه های مشابه در بازار بیان کرد: دستگاه ازن برای اولین بار در کشور ساخته شده و نمونه داخلی ندارد و دستگاه های موجود در سطح بازار همگی وارداتی می باشند .

مخترع جوان دستگاه ازن در تشریح مزایای دستگاه مذکور اظهار داشت: این دستگاه ضد عفونی کننده بدون نیاز به هیچ گونه مواد شیمیایی محیط پوک ام را ضدعفونی می کند .

وی پیرامون دیگر مزایای دستگاه ازن خود عنوان کرد: این دستگاه در مکان های عمومی از جمله در مانگاه، بیمارستان ها، پاساژ ها، ادارات و .... قابل استفاده در تمامی فصول سال می باشد . 

مخترع جوان دستگاه ازن افزود: از جمله برای دامداری ها وپرورش طیور برای از بین بردن ویروس ها و باکتری های موجود در محیط کمتر از 10دقیقه و ضمن داشتن کارکردی آسان، به راحتی قابل تنظیم می باشد .

وی پیرامون قیمت هر دستگاه اذعان داشت: قیمت این دستگاه بستگی به محیطی که می خواهد در آن کار گذاشته شود، داشته و قیمت آن از حداقل 5 میلیون تومان آغاز می شود .

این جوان نخبه در خصوص کاربردهای آن تصریح کرد: دستگاه ازن در کشورهای چین و تایلند تولید می شود و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا آن را در تمامی اماکن عمومی و شهری این کشورها نصب کرده اند زیرا می تواند مانع از انتشار ویروس در محیط شود .

وی با بیان اینکه در آینده ای نزدیک این محصول را به تولید انبوده خواهند رساند تا کشور از وارادات آن خلاص شود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر یک نمونه از دستگاه ازن را در بیمارستان شیراز نصب کرده ایم و امید می رود بتوانیم این دستگاه را در سایر بیمارستان ها و مکان های بهداشتی و عمومی نصب و راه اندازی نماییم .

 

به گزارش خبرگزاری علم فناوری در فارس؛ ازن مولکولی غیرآلی با فرمول شیمیایی O3 است. این مولکول گازی شکل که از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است، مولكولی قطبي با فاصله پيوند O – O برابر با ۱۲۷٫۲ pm مي باشد. زاويه پيوند O – O – O نيز در این مولکول برابر ۱۱۶٫۷۸° مي‌باشد.

این مولکول سه اتمی به عنوان قوی ترین ضدعفونی کننده و اکسنده در جهان شناخته شده است و این گاز به دلیل ساختار ناپایدار خود پس از انجام ضدعفونی و گذشت مدت زمانی کوتاه، به اکسیژن تبدیل شده و بر خلاف ضدعفونی کننده هایی نظیر کلر و فرمالین هیچ مواد مضر شیمیایی به جای نمی گذارد .

ازن به عنوان یک ضدعفونی کننده بسیار انعظاف پذیر در موارد مختلفی از جمله تصفیه آب، تصفیه هوا و ... کاربردی می باشد .

 

گفتگو از زهرا قاسمی

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 86723

مطالب مرتبط :
آگلونما

آگلونما ، گیاه آپارتمانی که هوا را تصفیه می کند

آگلونما یکی از گیاهان آپارتمانی است که در صدر فهرست ۱۰ برترین گیاه پاک‌کننده‌ی هوا قرار داده چراکه به طور طبیعی این گیاه توانایی پاکسازی هوای اطرافش را دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب