حضوری پررنگ؛

مرکز بسیج علمی محمد رسول الله شهرستان آران، در روزهای کرونایی با اقدامات میدانی و معنوی پای کار آمده ایم

مرکز بسیج علمی محمد رسول الله شهرستان آران در روزهای کرونایی با اقدامات میدانی و معنوی قرائت دعای توسل با پخش زنده در فضای مجازی، ضد عفونی و گندزدایی معابر و مکان های پرتردد و همچنین توزیع بسته های بهداشتی درب منازل پای کار آمده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، مسئول مرکز بسیج علمی محمد رسول الله شهرستان آران و بیدگل با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و وضعیت منطقه کاشان و آران و بیدگل، گفت: مرکز بسیج علمی محمد رسول الله شهرستان آران و بیدگل با تمام توان خود با اقدامات میدانی و معنوی در این عرصه وارد شده است.

وی قرائت دعای توسل با پخش زنده در فضای مجازی، ضد عفونی و گندزدایی معابر و مکان های پرتردد و همچنین توزیع بسته های بهداشتی درب منازل را از جمله مهمترین اقدامات انجام گرفته توسط اعضای مرکز بسیج علمی محمد رسول الله شهرستان آران در مبارزه و پیشگیری کرونا اعلام کرد.

کروناویروسها خانواده بزرگی از ویروسها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها در سال ۱۹۶۵ کشف شدند این ویروس به‌طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می‌کند، با این حال تاکنون هفت کروناویروس منتقل شده به انسان، کشف شده‌است. آخرین نوع آن‌ها، کرونای جدید، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد.

تا بحال 284649 نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند که از این تعداد 11842 نفر جان خود را از دست داده اند.

کل مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تا این تاریخ 20610 اعلام شده که7653 نفر بهبود یافته و متاسفانه 1556 نفر هم فوت کرده اند. همچنین تعداد مبتلایان اصفهان 1892 نفر اعلام شده است، طبق گزارشها در روزهای اخیر شیوع کرونا در اصفهان سیر صعودی است. 

اولین ابتلا به ویروس کرونا در استان اصفهان از کاشان آغاز شد و با شیب تندی شیوع یافت بطوری که راهبرد مقابله با کرونا در کاشان 24 اسفندماه از مرحله دفاعی به مرحله تهاجمی وارد شده است. اخیرا هم مسوولان  اعلام کرده اند وضع کنترل این بیماری در استان اصفهان به غیر کاشان و آران و بیدگل به ثبات رسیده است.

شهرستان آران‌وبیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد فعلا به دلیل شیوع کرونا فعالیت اصناف در این شهر محدود شده است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳:۲۵

شناسه خبر: 86738

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب