علم و فناوری گزارش می دهد؛

نحوه کنترل بحران کرونا در کشورهای غربی/از رها کردن بیماران در خیابان ها تا قطع خدمات درمانی به سالمندان!+فیلم و عکس

سازمان بهداشت جهانی هفته گذشته اعلام کرد که اروپا به "کانون" شیوع کرونا تبدیل شده و از دولت های اروپایی خواست که اقدامات ضربتی برای کنترل شیوع بیماری کووید ۱۹ انجام دهند، این درحالی است که بسیاری از کشورها، ابتدایی ترین حقوق بیماران خود را رعایت نمی کنند.

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری سجاد عبدلی ؛ شاید کمتر کسی در سرتاسر جهان وجود داشته باشد که نام بیماری کرونا را نشنیده باشد؛ بیماری خطرناکی که به دلیل نداشتن درمان، روزانه جان صدها نفر را می گیرد. با توجه به آمارهای سازمان بهداشت جهانی ، در حال حاضر بیش از 200 کشور جهان درگیر بیماری کرونا هستند و بیش از 440,441 نفر نیز به این بیماری دچار شده اند.

آمار سازمان بهداشت جهانی در مورد کشورها و مبتلایان ویروس کرونا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید 5 کشور جهان که بیشترین تعداد مبتلا به ویروس کرونا را دارند اغلب در قاره اروپا حضور دارند ، به همین دلیل سازمان بهداشت جهانی هفته گذشته اعلام کرد که اروپا به "کانون" شیوع کرونا تبدیل شده و از دولت های اروپایی خواست که اقدامات ضربتی برای کنترل شیوع بیماری کووید ۱۹ انجام دهند. در این گزارش ، به معرفی این کشورها و نحوه خدمات رسانی آن ها به بیماران خواهیم پرداخت .

1- ایتالیا؛ صدرنشین مبتلایان کرونا در جهان

تعداد تلفات ناشی از عوارض ویروس کرونا در ایتالیا به 6,820 مورد افزایش یافته است. این تعداد، بیشترین موارد تلفات کرونا از آغاز شیوع آن در این کشور بوده است. ایتالیا که پس از چین با بیشترین موارد شیوع کرونا رو به رو بوده ، نخستین کشور اروپایی است که برای جلوگیری از شیوع این بیماری مقررات رفت و آمد را محدود کرد، اما یک هفته پس از اعمال این مقررات، بیمارستان ‌های شمال این کشور با سیل بیماران مبتلا مواجعه شده و تا مرز انفجار پذیرش پیش رفته اند .

گزارش "The New York Times" در مورد وضعیت بحرانی بیمارستان های ایتالیا

شما می توانید گزارش کامل این نشریه را در اینجا مشاهده نماید.

تعداد بیماران کرونا در ایتالیا به حدی رسیده که این کشور از لحاظ کادر درمانی با مشکل کمبود نیرو مواجعه شده است. در این زمینه، بسیاری از مقامات این کشور از پزشکان و پرستاران بازنشسته خواسته اند تا برای کمک به همکارانشان در این بحران، به سر کار بازگردند. در این زمینه "آتیلیو فونتانا"، فرماندار منطقه‌ای لومباردی گفت:

«از همه پزشکان و پرستاران و کادر پزشکی که در دو سال گذشته بازنشسته شده‌اند، صمیمانه می‌خواهم به ما در این وضع اضطراری کمک کنند.»

هفته گذشته ، نخست وزیر ایتالیا که در حال حاضر بیشترین مورد ابتلا و مرگ ویروس کرونا در اروپا را دارد، اعلام کرد که کشورش وارد "خطرناک‌ترین هفته ها" شده است به همین دلیل از اختصاص مبلغ ۲۷ میلیارد دلار کمک مالی فوری به سیستم درمانی کشورش خبر داد اما آنچه مشخص است سیستم درمانی این کشور رو به فلج شدن حرکت کرده و پزشکان با توجه به افزایش تعداد مبتلایان ، مجبور به مداوای بیماران در خیابان ها و پارکینگ های بیمارستان ها هستند .