در اقدامی جهادی

۱۰۰۰ مورد بازرسی از مراکز توزیع و فروش اقلام پیشگیری از کرونا انجام شد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت:در اقدامی جهادی ۱۰۰۰ مورد بازرسی از مراکز توزیع و فروش اقلام پیشگیری از کرونا انجام شد

دکتر جلال غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: در روزهای اولیه اعلام شیوع ویروس کرونا عده ای سود جو و فرصت طلب به فکر سود و منفعت نا مشروع خودشان افتادند. سودی که هزینه اش سلامت دیگران است.

وی تصریح کرد: در زمان بروز بحران شیوع بیماری، «زمان» حرف اول را در زمینه کنترل بحران می زند؛ بویژه مقابله و پیشگیری از سوء استفاده افراد سودجو و محتکر اقلام پیشگیری از بیماری، بویژه ماسک که از اهمیت ویژه برخوردار است و هر گونه کوتاهی می تواند سلامت شهروندان را با مشکل مواجه کند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در روزهای اولیه اعلام شیوع بیماری با همکاری ارگان های نظارتی و انتظامی در اقدامی جهادی و شجاعانه بخش اعظمی از این سودجویی ها را در نطفه خاموش کرد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی افزود:در 35 روز گذشته و بعد از اعلام شیوع ویروس کرونا در استان آذربایجان غربی با انجام 1000مورد بازرسی، مراکز غیر مجاز توزیع و فروش اقلام پیشگیری از بیماری کرونا شناسایی و به مراجع قضایی معرفی گردید.

دکتر غفارزاده گفت: این بازدیدها شامل: 523 مورد بازدید کارشناسان معاونت غذا و دارو ، 389 مورد بازدید مشترک با سازمان صمت و سایر ارگان های نظارتی و 88 مورد بازرسی که توسط معاون غذا و داروی استان و مدیران نظارت و ارزیابی مواد و فراورده های دارویی،نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی،نظارت بر فرآوردهای طبیعی و سنتی و مکمل، نظارت بر مواد غذایی آشامیدنی آرایشی و بهداشتی  انجام شده است.

 غفارزاده گفت: در طی این بازرسی های ویژه 20875 عدد ماسک فیلتردار  N95 و 89070 عدد ماسک ساده کشف شد؛ که از این تعداد، پس از بررسی کارشناسی 16694 عدد ماسک فیلتردار  N95 و 79070 عدد ماسک ساده (قابل قبول و استفاده) و 4181 عدد ماسک فیلتردار  N95و 10000 عدد ماسک ساده (غیر قابل استفاده) تشخیص داده شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در پایان خاطر نشان کرد: از این تعداد ماسک قابل قبول، 9400 عدد ماسک فیلتردار  N95و 47940 عدد ماسک ساده جهت ارائه خدمات به شهروندان به مراکز آموزشی و درمانی در کل استان و فوریت های پزشکی، معاونت بهداشتی، اهدا شد همچنین اقلام محلولهای ضد عفونی کننده و دستکشهای مکشوفه به مراکز تحت حمایت و نظارت بهزیستی شامل مراکز نگهداری سالمندان و شیرخوارگاه ها اهدا گردید.

او گفت:ضمنا به تعداد 7294 عدد ماسک فیلتر دار و 31150 عدد ماسک سه لایه نیز علاوه بر اقلام فوق به انبار معاونت درمان دانشگاه تحویل داده شده که در روزهای آتی به مراکز درمانی توزیع می گردد.

زمان انتشار: پنج شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲:۵۴

شناسه خبر: 86838

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب