دستگاهی که می تواند کووید ۱۹ را در مدت ۵ دقیقه تشخ خبرگزاری علم و فناوری - دستگاهی که می تواند کووید ۱۹ را در مدت ۵ دقیقه تشخیص دهد

دستگاهی که می تواند کووید ۱۹ را در مدت ۵ دقیقه تشخیص دهد

شرکت داروسازی ایالات متحده ابوت موفق به ساخت دستگاهی شده است که بیماری کرونا را در ۵ دقیقه تشخیص می دهد و مجوز اضطراری برای تولید آن از سازمان غذا و داروی ایالات متحده دریافت کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از تک کرانچ؛ دستگاه آزمایش جدید COVID 19 از سازنده فن آوری مراقبت های بهداشتی ابوت وجود دارد که به نظر می رسد از نظر تولید نتیجه سریعترین است، و این امر می تواند این کار را در همان نقطه بدون نیاز به سفر دور به آزمایشگاه مراقبت انجام دهد. این آزمایش برای coronavirus جدید که باعث بروز همه گیر جهانی شده است، برای استفاده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده مجوز اضطراری دریافت کرده است و از هفته آینده تولید آن آغاز می شود و انتظار می رود تولید آن به 50،000 در روز برسد.

اکنون یکی از جدیدترین‌های دستگاه‌های تشخیص کووید-۱۹ ممکن است گامی بزرگ به جلو در مبارزه با این بیماری باشد. این دستگاه جدید که در واقع یک آزمایشگاه فشرده شده در یک جعبه است، می‌تواند در عرض پنج دقیقه وجود کروناویروس جدید را تشخیص دهد و طی ۱۳ دقیقه نتایج کاملاً واضحی ارائه دهد.

رمز موفقیت این دستگاه، استفاده از آزمایش مولکولی است که به دنبال بخش کوچکی از RNA ویروس "SARS-CoV-۲" می‌گردد و برای تشخیص بیماری کووید-۱۹ به شناسایی آن بخش می‌پردازد.

بر خلاف آزمایش های سریع که در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار گرفته است و نوع جدیدی از مجوز تحت هدایت FDA دریافت شده است که صحت نتایج را تأیید نمی کند، این راه حل تست سریع با استفاده از روش تست مولکولی، که با بزاق کار می کند و نمونه های مخاط از بیمار جابجا شده است.

این بدان معنی است که در تشخیص حضور واقعی ویروس در هنگام عفونت بسیار بهتر عمل می کند، در حالی که آزمایش های دیگر که در خون جستجو می کنند آنتی بادی هایی را که در مراقبت مورد استفاده قرار می گیرند انجام می دهند. تنظیمات فقط می توانند آنتی بادی را شناسایی کنند، که ممکن است در بیماران بهبود یافته که به طور فعال ویروس ندارند وجود داشته باشد.

یکی از بزرگترین مزایای این دستگاه که از آزمایش مولکولی استفاده می‌کند، این است که می‌تواند در مطب پزشکان و اتاق‌های اورژانس به طور گسترده در دسترس قرار گیرد.

افزایش دسترسی به این دستگاه می‌تواند به تشخیص هرچه دقیق‌تر و بیشتر این بیماری همه‌گیر جهانی کمک کند و اطمینان حاصل شود که افراد مبتلا در اسرع وقت از مراقبت‌های مناسب بهداشتی برخوردار می‌شوند و در نتیجه از شیوع گسترده آن جلوگیری می‌شود.

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 86899

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب