جمهوری اسلامی؛ نظامی که معادلات جهان را به هم ریخت خبرگزاری علم و فناوری - جمهوری اسلامی؛ نظامی که معادلات جهان را به هم ریخت
یادداشت/

جمهوری اسلامی؛ نظامی که معادلات جهان را به هم ریخت

در یوم الله دوازده فروردین سال ۱۳۵۸ هجری خورشیدی در صحنه سیاسی جهان با رای قاطع ملت ایران نظامی متولد شد که تمامی معادلات حاکم بر جهان آن روز را به هم ریخت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، جمهوری اسلامی ایران در یوم الله دوازده فروردین سال 1358 هجری خورشیدی در صحنه سیاسی جهان با رای قاطع ملت ایران نظامی متولد شد که تمامی معادلات حاکم بر جهان آن روز را به هم ریخت.

مردمی به رهبری یک روحانی بی نظیر به نام حضرت آیت الله العظمی امام خمینی(ره) انقلابی وصف ناپذیر به راه انداخته بودند و در شعارهای شان «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» را فریاد می زدند در پای صندوق های رای حضور یافتند و به نوعی به حکومت داری رای دادند که بارزترین ویژگی اش نه شرقی، نه غربی بود.

نظامی سیاسی که بند رقیت استعمارگران غربی را گسسته بود و هر گونه وابستگی و حاکمیت شرق را نیز نمی پذیرفت.

نظامی که عزت و اقتدار خود را بدون اتکاء به شرق و غرب و تنها در سایه توان ملی و مقاومت و پایداری آحاد ملت جست و جو می کرد.

این نظام سیاسی که به انتخاب مردم «جمهوری اسلامی» نامیده شد پایه گذار تمدنی نوین برگرفته از تعالیم وحی و آموزه های اسلام عزیز بود.

این حکومت سیاسی جدید در دنیا حمایت از مظلومان و مستضعفان جهان و مبارزه با مستکبران و زورگویان.را در دستور کار خود داشت و در عین حال خط قرآنی لاتظلمون و لاتظلمون را در ارتباط با سایر ملل جهان دنبال کرد.

امروز که بیش از چهل سال از آن تاریخ می گذرد این نظام سیاسی توانسته است همچنان در مسیر تکامل جایگاه رفیع خود را حفظ نموده و تقویت نماید و در مقابل زیاده خواهی و افزون طلبی ابرقدرت ها مقتدرانه ایستادگی کند.

جمهوری اسلامی ایران در طول چهل و دو سال از زمان پیروزی، ضمن دستیابی به پیشرفت های چشمگیر در زمینه های مختلف، به راه روشنی که توسط رهبر حکیم و فرزانه اش ترسیم شده گام بردارد.

دوازدهم فروردین سالروز استقرار نظام جمهوری اسلامی مبارک باد.

سید محمدجواد رضوی

پژوهشگر و فعال اجتماعی و سیاسی

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹:۱۶

شناسه خبر: 86952

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب