کاهش بستری تعداد بیماران مبتلا به کرونا در مازندر خبرگزاری علم و فناوری - کاهش بستری تعداد بیماران مبتلا به کرونا در مازندران/۲۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعته گذشته مرخص شدند.
نماینده وزیر بهداشت در امور پیشگیری کرونا در مازندران و گلستان:

کاهش بستری تعداد بیماران مبتلا به کرونا در مازندران/۲۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعته گذشته مرخص شدند.

نماینده وزیر بهداشت در امور پیشگیری کرونا در مازندران و گلستان از کاهش بستری تعداد بیماران متبلا به کرونا در مازندران خبر داد و گفت: ۲۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعته گذشته در مازندران مرخص شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، مازندران از استان‌های پیشرو در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بوده است.

از زمان شیوع ویروس کرونا برخی تلاش‌ها در سطح استان مازندران برای جلوگیری از همه گیری این بیماری در استان انجام شده و مدیران استانی اقدام به انسداد محورهای مازندران در مبادی ورودی کردند.

این طرح با وجود اینکه در استان مازندران مورد حمایت قرار گرفته اما از سوی مسؤولان ملی رد شده و میزان سفر به استان مازندران افزایش یافته است.

طرح عدم پذیرش مسافر در هتل‌ها هم توسط دادستان مرکز استان مازندران پیشنهاد شده بود که این طرح هم با کار شکنی‌های از سوی مسؤولان اجرایی در سطوح ملی به نتیجه نرسیده بود و همین امر زمینه ای را فراهم کرد که مازندران جز استان‌های پرخطر تلقی شود.

بیش از یک ماه از شیوع کرونا در مازندران، محمد مهدی ناصحی نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در امور پیشگیری از ویروس کرونا در مازندران درباره آخرین وضعیت درمان و کنترل این بیماری در استان مازندران اظهار کرد: روند بستری بیماران کرونا مثبت در مازندران رو به کاهش است.

اظهارات ناصحی که از صدا و سیما مازندران پخش شده،آمده است: تعداد بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های مازندران روند نزولی گرفته است.

وی با اعلام اینکه در 24 ساعت گذشته 207 مورد جدید بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های مازندران بستری شدند، گفت: در حال حاضر هزار و 209 بیماری مشکوک به کرونا با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان تحت درمان قرار دارند.

نماینده وزیر بهداشت در امور پیشگیری کرونا در مازندران خاطر نشان کرد: در 24 ساعت گذشته 253 بیماری مشکوک به کرونا از بیمارستان‌های مازندران مرخص شدند.

وی با اعلام اینکه در 36 ساعت گذشته 23 مورد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در مازندران ثبت شده است، گفت: میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در بیمارستان‌های مازندران آمار بالایی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری با وجود کاهش تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی هشدارهای جدی نسبت به جلوگیری از تجمع در اماکن عمومی همچنان وجود دارد.

همکاری مناسب مردمی در سطح استان به خوبی دیده می‌شود و مردم به صورت جدی پشت ویروس کرونا را خالی کردند.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۴:۰۳

شناسه خبر: 86959

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب