پزشکان استنفورد طبق یک تجزیه و تحلیل جدید گزارش کردند؛

یک در پنج بیمار مبتلا به COVID-۱۹ به یک ویروس تنفسی دیگر آلوده شده اند/ ۸.۷ درصد از مبتلایان به سایرویروسهای تنفسی مبتلا به کووید ۱۹ هم هستند

طبق تجزیه و تحلیل پزشکی اورژانس در دانشکده پزشکی استنفورد، تقریباً ۲۰٪ یا از هر ۵ نفر یک نفر، که تست مثبت COVID-۱۹ دارند ، به سایر ویروس های تنفسی نیز آلوده شده اند. همچنین ۸.۷ درصد از مبتلایان به سایرویروسهای تنفسی مبتلا به کووید ۱۹ هم هستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از zmescience، طبق تجزیه و تحلیل پزشکی اورژانس در دانشکده پزشکی استنفورد، تقریباً 20٪ یا از هر 5 نفر یک نفر، که تست مثبت COVID-19 دارند ، به سایر ویروس های تنفسی نیز آلوده شده اند. همچنین 8.7 درصد از مبتلایان به سایرویروسهای تنفسی مبتلا به کووید 19 هم هستند.

 

در حالی که این یافته ها بر روی نمونه نسبتاً کمی استوار است، آنها به لزوم غربالگری دقیق تر بیماران بالقوه COVID-19 اشاره دارند.

به گفته نویسندگان، این یافته ها این فرض را به چالش می کشد که بیماران مبتلا به نوع دیگری از بیماری تنفسی ویروسی نمی توانند به COVID-19 آلوده شوند.

 

تهدیدهای مشترک

این پزشکان می گویند: "در حال حاضر، اگر یک بیمار آزمایش مثبت برای ویروس تنفسی مختلف داشته باشد، ما معتقدیم که آنها COVID-19 ندارند. با این حال، با توجه به میزان آلودگی به عفونت که در این نمونه مشاهده کردیم، این یک فرض نادرست است."

آنها  معتقدند از آنجا که بیمارستان ها از ظرفیت محدودی برای آزمایش SARS-CoV-2 برخوردار هستند، پزشکان تمایل دارند بیمارانی که علائم تنفسی در آنها وارد می شوند را برای سایر ویروس ها آزمایش کنند. براون توضیح می دهد اگر بیمار از نظر آنفولانزا، رینوویروس (سرماخوردگی) یا ویروس تنفسی دیگری مثبت باشد، ممکن است بدون آزمایش COVID-19 به خانه فرستاده شود، و فرض بر این است که تشخیص جایگزین منشاء علائم است.

باید بدانیم احتمال ابتلا به عفونت برای SARS-CoV-2 و سایر ویروس های ایجاد کننده علائم تنفسی چقدر است. برای یافتن این موضوع، براون و همكارانش 562 نفر را كه اخیراً برای COVID-19 در بخش مراقبت های بهداشتی استنفورد در مراكز فوریت های پزشکی استنفورد و لورا آندرسن  مورد آزمایش قرار گرفته بودند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. تست چهل و نه نفر از این بیماران در ابتدا برای SARS-CoV-2 مثبت شده و 517 مورد نیز برای حضور ویروس های دیگر تنفسی شایع، مانند آنفولانزای A و B، ویروس همگام سازی تنفسی، رینو ویروس، آدنو ویروس و چندین نوع پنومونی مورد آزمایش قرار گرفتند. با 127 تست مثبت.

 

22 درصد مبتلایان به کووید 19 به دیگر ویروسهای تنفسی هم آلوده هستند/ 8.7 درصد از مبتلایان به سایرویروسهای تنفسی مبتلا به کووید 19 هم هستند

این تیم گزارش می دهد که 11 بیمار که هم برای SARS-CoV-2 و هم برای ویروس های دیگر تنفسی مورد آزمایش قرار گرفته بودند، با هر دو نوع ویروس آلوده شده بودند. این بدان معنی است که 22٪ از کل بیماران مبتلا به COVID-19 مورد آزمایش قرار گرفتند و 7/8٪ از افراد مبتلا به سایر ویروسهای ویروس تنفسی به هر دو آلوده بودند.

در حالی که این یافته ها بر روی نمونه نسبتاً کمی استوار است، آنها به لزوم غربالگری دقیق تر بیماران بالقوه COVID-19 اشاره دارند. با این حال، واقعیت این است که بسیاری از بیمارستان ها در تلاشند تجهیزات لازم را برای آزمایش هرکسی که وارد کشور شده است تهیه کنند. ایالات متحده آمریکا هنوز فاقد آزمایش کافی برای آزمایش ویروس است.

https://www.zmescience.com/science/news-science/covir-respiratory-coviruses-921352/

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 86964

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب