حمایت از تولیدکنندگان، برنامه‌ریزی و تبلیغ استفاده خبرگزاری علم و فناوری - حمایت از تولیدکنندگان، برنامه‌ریزی و تبلیغ استفاده از کالای داخلی؛ مهمترین راهکارهای تحقق جهش تولید
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت ثارالله (ع) شیراز در گفتگو با علم و فناوری:

حمایت از تولیدکنندگان، برنامه‌ریزی و تبلیغ استفاده از کالای داخلی؛ مهمترین راهکارهای تحقق جهش تولید

موسی زارعی گفت: حمایت از تولید کنندگان ، برنامه ریزی و تبلیغ استفاده از کالای تولید داخل مهم ترین کارهایی است که می توان برای تحقق جهش تولید صورت داد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در فارس؛ سال 1399 از سوی رهبر معظم انقلاب در راستای شعارهای سال های گذشته که در زمینه اقتصادی بوده، به عنوان سال جهش تولید نامگذاری کردند. در راه تحقق این شعار تک تک افراد و ارگان ها نقش خود را می بایست به نحو احسن اجرا نموده تا ثمرات آن در جامعه آشکار شود.

در همین راستا گفتگویی با سرهنگ پاسدار موسی زارعی، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت ثارالله (ع) شیراز داشته ایم که در ادامه می خوانید:::

 

** * به نظر شما علت نامگذاری سال جدید به نام جهش تولید چیست؟

با توجه به شعار و برنامه سال های گذشته مبنی بر تولید و کم کاری ادارات و نهاد ها بر این مهم لازم هست در زمان کم باقی مانده در میدان رقابت اقتصادی با دنیا تلاشی مضاعف انجام گیرد و جهش تولید دقیقا اشاره به تلاش خیلی زیاد در این زمینه تولید می باشد. سال های اخیر تمرکز جبهه استکبار جهانی اقتصاد و معیشت مردم ایران بوده است و شعارهای انتخابی حضرت آقا تمرکز بر این مسئله دارد .

 

** * پیشنهادات شما برای به واقعیت تبدیل شدن این شعار چیست؟

باید بی وقفه موانع تولید برطرف شود و  حمایت دولت از تولیدکنندگان تقویت شود. همچنین مواد اولیه به صورت ارزان در اختیار کارخانجات  و واحدهای تولیدی قرار گیرد .

 

** * چه مشکلات و کمبودهایی برای تحقق شعار جهش تولید عموما شرکت های حوزه فناوری با آن مواجه هستن؟

به نظر بنده بیشترین مشکل و مانع برای جهش تولید قوانین و مجوزات دست و پا گیر وکمبود مواد اولیه ارزان قیمت می باشد که باید در سال پیش رو سعی در برطرف کردن آن ها داشته باشیم .

 

** * چه حمایت هایی برای عملیاتی شدن جهش تولید خواهید داشت؟

تلاش خواهی داشت مواردی نظیر تسهیل در اخذ مجوزات، تکمیل چرخه تولید با ارتباط تولید کننده و بازار، ارتباط با نهاد ها و ادارات دارای تسهیلات اقتصادی و ارتباط متقاضی با آن ها و راه اندازی کارگاه های نیمه صنعتی در مناطق دارای مواد اولیه در سال جدید صورت پذیرد .

 

** * به چه میزان شرکت های حوزه فناوری و دانش بنیان در استان فارس میتوانند جهش تولید داشته باشند؟ پیش بینی شما چیست؟

اگر مواد اولیه در اختیار شرکت ها قرار بگیرد و شرکت ها بتوانند ارتباط بین دانشگاه و واحد های تولیدی  را برقرار کنند و رسانه به اعتماد سازی و تبلیغ محصول بپردازد، یقینا ذائقه و میل  مردم  به خرید کالای ایرانی باعث تولید زیاد و تحقق جهش تولید خواهد شد .

 

** * نقش حکومت و مردم در جهش تولید چه خواهد بود؟

حمایت از تولید کنندگان ، برنامه ریزی و تبلیغ استفاده از کالای تولید داخل مهم ترین کارهایی است که می توان برای تحقق جهش تولید صورت داد .

حکومت و دولت باید تولید مواد اولیه و شرکت های تولید مواد اولیه و زیرساخت را حمایت کند، محیط رقابت را بین چند شرکت بزرگ و خصوصی (مثل صنعت خودرو ) به شرکت های کوچکتر و ملی تغییر دهد و مردم نیز با اجبارهای دولتی و اعتماد به کیفیت از کالای ایرانی خرید و حمایت کنند .

 

** * به نظر شما آیا زیرساخت های لازم برای جهش تولید در استان مهیاست؟

بله فقط نیاز به حمایت و نظم بازار دارد زیرا در بازار مواج، تولید کننده بیشترین آسیب را می بیند و تولید کننده دست به انبار و احتکار مواد اولیه و حتی کالای تولیدی می زند .

 

گفتگو از زهرا قاسمی

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 86976

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب