مسئول مرکز فوریت ‌های پزشکی ۱۱۵ هفتگل:

رعایت نکات بهداشتی، زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع می کند/ضرورت پخت صحیح گوشت و تخم مرغ

مسئول مرکز فوریت ‌های پزشکی ۱۱۵ هفتگل گفت: رعایت نکات بهداشتی، زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، در روز چهارشنبه 30 بهمن ماه سال 1398 نخستین افراد مبتلا به بیماری کروناویروس یا کووید 19 در کشور شناسایی شدند که این مسئله از ورود یک بیماری ناشناخته و جدید به کشور خبر می داد.

از آن پس متخصصان، کادر درمانی و پزشکان برای جلوگیری از ابتلای افراد جامعه به بیماری کروناویروس توصیه های زیادی داشته اند که مهمترین آنها رعایت نکات بهداشتی و قعط ارتباط با دیگر افراد بوده است.

پوشاندن بینی و دهان هنگام عطسه یا سرفه

در همین ارتباط محمد شاه مکوند زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان توصیه هایی برای در امان ماندن از بیماری کرونا ارائه داد و اظهار کرد: نخستین توصیه من به همه هموطنان این است که در خانه بمانیم.

وی در ادامه شست و شوی دست ها با آب و صابون یا محلول های ضد عفونی کننده را دیگر توصیه ضروری بیان کرد و گفت: پوشاندن بینی و دهان هنگام عطسه یا سرفه از دیگر کارهایی است که باید انجام دهیم.

مسئول مرکز فوریت ‌های پزشکی 115 هفتگل در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: هموطنان و همشهریان گرامی از تماس نزدیک با افرادی که علائم شبیه به آنفولانزآ یا سرماخوردگی دارند خودداری کنند.

پرهیز از از تماس حفاظت نشده با حیوانات

شاه مکوند زاده پخت صحیح و کامل گوشت و تخم مرغ را از دیگر موارد ضروری برای در امان ماندن از کرونا دانست و خاطرنشان کرد: همچنین هموطنان از تماس حفاظت نشده با حیوانات نیز پرهیز کنند.

وی با تاکید بر این نکته که کادر بهداشت و درمان را دریابیم، تصریح کرد: با رعایت نکات بهداشتی، زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کنیم.

مسئول مرکز فوریت ‌های پزشکی 115 هفتگل در بخش پایانی سخنان خود عنوان کرد: با اقدامات متناسب، به مسئولیت اجتماعی و انسانی در قبال هم نوع خود عمل می کنیم تا از شیوع بیشتر بیماری کرونا جلوگیری کنیم.

شاه مکوند زاده با تقدیر از همه افرادی که نکات بهداشتی را رعایت می کنند، گفت: هموطنان عزیز، قدردان همدلی و همراهی شما هستیم.

انتهای پیام/

خبرنگار : وحید مقتدایی

زمان انتشار: شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰:۰۳

شناسه خبر: 87027

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب