احداث چهار نقاهتگاه ویژه بیماران مبتلا به کرونا ت خبرگزاری علم و فناوری - احداث چهار نقاهتگاه ویژه بیماران مبتلا به کرونا توسط سپاه الغدیر یزد/برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک
فرمانده سپاه الغدیر یزد خبر داد

احداث چهار نقاهتگاه ویژه بیماران مبتلا به کرونا توسط سپاه الغدیر یزد/برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک

فرمانده سپاه الغدیر یزد اعلام کرد: تا کنون دو نقاهتگاه بیماران کرونایی در یزد و یک مورد در شهر میبد و مورد دیگری نیز در شهر اردکان توسط سپاه الغدیر یزد احداث شده است.

رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر یزد در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری یزد گفت: ویروس ها به دلیل دوران نهفتگی خود یعنی مدت زمانی که عامل بیماری وارد بدن می شود تا زمانی که علائم بیماری ظهور کند می‌توانند جزء گروه های خطرناک یا خیلی خطرناک باشند. ویروس کووید 19 با دوران نهفتگی 2 تا 14 روز می‌تواند خطرناک باشد و ممکن است فردی که ناقل این ویروس است بدون اینکه علائم آن را داشته باشد این ویروس را منتقل کند.

وی اضافه کرد: نکته دیگر اینکه باید به قدرت اپیدمی و فراگیری ویروس ها اعم از اینکه از حمله بیو تروریسم یا مسئله طبیعی باشد توجه کرد. کووید 19 یک ویروس قوی در این زمینه هست و قدرت فراگیری فوق العاده دارد و به راحتی از کانال ترشحات دهان، سرفه، عطسه و تنفس  به بدن فرد جدید منتقل می‌شود.

 

احداث چهار نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا

وی خاطرنشان کرد: هماهنگی های لازم بین مراکز نظامی و انتظامی استان برای ارائه خدمات بهداشتی در حوزه نیروهای مسلح و در سطح جامعه جهت کمک رسانی به مردم و ارائه خدمات به دستگاه های ذیربط صورت پذیرفته است.

این مقام مسئول افزود: به فضل الهی کلیه حوزه های مقاومت و پایگاه های بسیج یزد آمادگی کامل جهت کمک به مراکز فعال در عرصه مقابله با کرونا را دارا می باشند.

پورشمسی تاکید کرد: تا کنون سپاه الغدیر یزد در زمینه آگاهی بخشی، آموزش، تشخیص، درمان، و مدیریت فضای روانی جامعه ایفای نقش کرده و این روند ادامه خواهد داشت.

وی گفت: بر پایی 18 ایستگاه سلامت در سطح استان با همت بسیج جامعه پزشکی جهت آموزش چهره به چهره، ضد عفونی معابر، نظارت بر ضد عفونی مراکز نظامی، توزیع هزاران بروشور، پوستر و بنر برای نصب در اماکن عمومی نمونه ای از اقدامات میدانی سپاه در مبارزه با بیماری کرونا است.

پورشمسی با اشاره به اقدامات تخصصی سپاه برای مقابله با کرونا تاکید کرد: بیمارستان سیار برای دوران نقاهت بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت 400 نفر در تیپ 18 مردم پایه الغدیر یزد دایر شده است و سپاه الغدیر این آمادگی را دارد که ظرفیت سپاه و بسیج را در صورت نیاز در کنار هر کدام از دستگاه‌های خدمت رسان برای کمک رسانی به مردم قرار دهد.

وی همچنین از راه اندازی 4 نقاهتگاه خبر داد و بیان داشت: تا کنون دو نقاهتگاه بیماران کرونایی در یزد و یک مورد در شهر میبد و مورد دیگری نیز در شهر اردکان توسط سپاه الغدیر یزد احداث شده است.

وی تاکید کرد: درمانگاه ها و کلینیک های سپاه و همه ظرفیت های درمانی و بهداشتی سپاه در استان آماده ارائه خدمات به مردم یزد خواهند بود.

فرمانده سپاه الغدیر یزد با تاکید بر نقش مردم در ریشه کن کردن این بیماری ابراز داشت: در شرایط کنونی مهم‌ترین رکن برای مقابله با این بیماری مردم هستند. این مردم هستند که تکمیل کننده زحمات و خدمات مسئولان بوده و با رعایت  نکات بهداشتی می توانند زنجیره انتقال کرونا را قطع کنند.

پورشمسی عنوان کرد: یکی از تبعات کرونا تحمیل فشار مضاعف براقشار آسیب پذیر جامعه است. به همین دلیل تا کنون چهار هزار و دویست بسته کمک معیشتی، توسط سپاه و بسیج، به اقشار کم درآمد اهدا شده است.

وی تهیه و توزیع ۹ تن آرد به نانوایان به منظور تأمین نان مورد نیاز ویژه اقشار آسیب پذیر را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد و افزود: این  اقدامات و خدمات سپاه با حمایت خیرین بومی انجام شده و می‌شود.

 

برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک در یزد

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اعلام کرد: رزمایش دفاع بیولوژیک یا رزمایش شهدای مدافع سلامت در استان یزد طی دو روز با بهره مندی از تمامی ظرفیت های گسترده سپاه دراستان اعم از سپاه الغدیر، تیپ مردم پایه ١٨ الغدیر، نواحی مقاومت بسیج، مراکز آموزشی  آیت الله خاتمی و شهید صدوقی، مرکز پهپاد نبی اکرم(ص) ومرکز آموزشی رزم مقدماتی ولیعصر(عج) اردکان طی دو روز اجرایی شد.

پورشمسی اضافه کرد: این رزمایش با برگزاری صبحگاه نمایشی با حضور مسئولان استان آغاز شد و اکیپ های خودرویی و موتوری با استفاده از تجهیزات موتوری و دستی در روز ابتدایی در سطح شهرحضور یافته و  بیمارستان شهید صدوقی به عنوان اولین بیمارستان درگیربا کرونا و پذیرای بیماران کرونایی و اماکن پر رفت و آمد بلوار پاسداران را رفع آلودگی کردند.

وی تصریح کرد: در روز دوم این رزمایش با همت بسیجیان و پاسداران  نواحی 12 گانه  مقاومت بسیج به صورت غیر متمرکز  نسبت به رفع آلودگی در سراسر استان اقدام شد.

فرمانده سپاه الغدیر یزد عروج آسمانی پاسدار محمود شمس الدینی به عنوان اولین شهید جهادگر عرصه بهداشت استان یزد را نشانی از خودگذشتگی و صدق نیروهای سپاه و بسیج برای حمایت از مردم و مقابله با کرونا توصیف و تاکید کرد: سپاه با تمام توان تا ریشه کن کردن این ویروس نوظهور در کنار مردم می‌ماند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲:۰۳

شناسه خبر: 87039

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب