حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان اصفهان، در مبارزه خبرگزاری علم و فناوری - حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان اصفهان، در مبارزه با کرونا پیشتاز با اقداماتی گسترده، خلاقانه و موثر
محمود رستگار پناه؛

حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان اصفهان، در مبارزه با کرونا پیشتاز با اقداماتی گسترده، خلاقانه و موثر

مسئول حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان اصفهان در پیشتازی بسیج در مقابله با کرونا در این شهر خبر داد و گفت: ماموریتها و اقداماتی گسترده، موثر و خلاقانه ای در چند فاز برای خودمان تعریف کردیم و بیش از یکماه است که ۲۴ ساعته ودر سه شیفت کاری فعالیت می کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، این روزها در بحث مبارزه با کرونا خبرهای خوبی از اقدامات گروههای جهادی در جایجای کشور عزیزمان میبینیم یا به گوشمان می رسد، در این خصوص مسئول حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان اصفهان در پیشتازی بسیج در مقابله با کرونا در این شهر خبر داد و گفت: ماموریتها و اقداماتی گسترده، موثر و خلاقانه ای در چند فاز برای خودمان تعریف کردیم و بیش از یکماه است که 24 ساعته ودر سه شیفت کاری فعالیت می کنیم.

 

 

محمود رستگار پناه در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری گفت: ما موضوع مقابله با کرونا را در شهر بهارستان را بسیار سریع شروع کردیم و ستاد مقابله با کرونای شهر بهارستان را تشکیل دادیم همه سازمانها و ادارات هم پای کارآمدند و فعالیتهای اجرایی را شروع شد الان بیش از یک ماه است که فعالیت 24 ساعته داریم ودر سه شیفت کاری فعالیت می کنیم.

 

قرا رگاه پدافند زیستی شهید عبدالرضا بروجی

مسئول حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان، با بیان این که قرارگاه پدافند زیستی شهید عبدالرضا بروجی را تشکیل دادیم و تقسیم وظایف کردیم، ادامه داد: قرار شد کل شهر محلات، مجتمع ها و خیابانها و میادین هر روز در دو نوبت اصلی توسط بصورت هماهنگ که کار موازی انجام نشود توسط گروههای جهادی، خدمات شهری و آتش نشانی باشد ضد عفونی شود.

 

ماموریت حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان اصفهان در فاز اول در سه محور شروع شد

رستگارپناه اظهار داشت: ماموریت حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان اصفهان در فاز اول در سه محور شروع شد.

آگاه سازی و حساس سازی

 مسئول حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان، بیان کرد: «محور اول آگاه سازی و حساس سازی» که از طریق ارتباط چهره به چهره، حضور در محلات، اماکن و ادارات همچنین پخش پوسترهای آموزشی دستورالعملی در کل سطح شهر انجام می گیرد.

همکاری در نظارتهای تخصصی

وی افزود: بخش دوم «نظارتهای تخصصی» است و برای اولین بار در استان تیم های تخصصی نظارتی مشترک بین بسیج بهداشت، اصناف و جهت سرکشی به امکان، ادارات و بانکها، نانوایی ها، پمپ بنزینها و فروشگاههای بزرگ تشکیل شد. در کنار این نصب بنرهای دستورالعملی هم روی این امکان انجام گرفت.

تشکیل گروههای جهادی بسیج برای ضد عفونی محلات و مجتمع ها

مسئول حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان، بیان داشت: محور سوم در بحث اقدامات اجرایی «تشکیل گروههای جهادی بسیج» در تمام شهر برای ضد عفونی محلات، مجتمع ها وهر چیزی که در محلات هست و دو روستای کنار ما قلعه شور و کیچی که از 15 اسفند در سه شیف کاری از 9 صبح الی 4 بامداد بود است.

وی با اشاره به این که علاوه بر ضدعفونی بحث ارتباط چهره به چهره و پیگیری بهداشت فردی خانواده ها و مجتمع ها هم همزمان پیگیری شد، بیان کرد: در کنار ضدعفونی مجتمع ها و محلات، محلولهای ضدعفونی هم بصورت رایگان در اختیار مجتمع ها قرار گرفته همینطور در صورت درخواست کتبی این مجتمع ها دستگاههای سم پاش که برای ضدعفونی لازم است بصورت امانت در اختیار مدیریت مجتمع ها قرار می گیرد.

 

 

 راه اندازی ایستگاههای سلامت گروههای جهادی با همکاری آتش نشانی و خدمات شهری

مسئول حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان، افزود: راه اندازی ایستگاههای سلامت با همکاری آتش نشانی و خدمات شهری در ورودیهای شهر بهارستان همچنین خیابانها و میادین اصلی شهر یکی دیگر از اقداماتی بود که در ستاد مبارزه با کرونا انجام دادیم.

رستگارپناه اظهار داشت: در ایستگاههای سلامت تب سنجی، ضدعفونی خودروهای سواری، پخش اقلام بهداشتی و سلامتی و کنترل خودروهای غیر بومی انجام می شود.

 

راه اندازی سفیر سلامت توسط گروههای جهادی

رستگارپناه بیان داشت: راه اندازی سفیر سلامت داشتیم که سیستم صوت خودروی بوده جهت حضور در میادین، خیابانهای اصلی و مجتمع های شهر بهارستان در خصوص آگاه سازی، کمپین در خانه بمانیم و ثبت نام در سامانه سلامت وزارت بهداشت و بهداشت فردی است. این سیستم در تمرکز زدایی میادین اصلی بحث روانی خیلی خوبی داشت و انعکاس خیلی خوبی هم در فضای مجازی داشتیم.

 

 

گشت های محله محور گروههای جهادی

وی از دیگر فعالیتهای ستاد مقابله با کرونا در شهر بهارستان را گشت های محله محوربسیج عنوان کرد و گفت: این هم یکی از اقدامات خوب موفقی ما بود.

 

اقدامات حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان اصفهان در فاز دوم مقابله با کرونا

مسئول حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان، با بیان این که در فاز دوم محور فعالیتها باتاکید بر ثبت نام خانواده ها در سامانه سلامت بود، افزود: گروه اندیشه ورز ما در این رابطه روی طرحی کار کردند که این طرح  ودر چند محور فعالیت را آغاز کردیم.

وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که انجام شد حضور خواهران بسیجی در مراکز بهداشت جهت تماس تلفنی با شهروندان شهر بهارستان بود همچنین بروشور دستورالعمل در رابطه با موضوعات مهم طراحی، چاپ و توسط گروههای جهادی درب منازل پخش شد.

رستگار پناه با بیان این که تعداد 4 هزار بروشورتوزیع شد عنوان کرد: موضوع این بروشورها در خانه ماندن، ثبت نام در سامانه سلامت وزارت بهداشت و یا تماس با 4030، توصیه های معنوی و بهداشت فردی بود.

 

گلچینی از توصیه های معنوی 

مسئول حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان در ادامه به یکی از اقدامات خلاقانه حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان در رابطه با آماده سازی بروشورها هم اشاره کرده و گفت: یک گلچینی از توصیه های معنوی آماده کردیم که یکی از توصیه ها توصیه مقام معظم رهبری در خصوص دعای هفتم صحیفه سجادیه است و بقیه توصیه هایی است که حضرت آیت الله مهدوی عضو خبرگان رهبری توصیه فرمودند و ما نوشتیم.

 

طراحی خلاقانه بروشور چهار برگی

مسئول حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان با بیان این که بروشوردر چهار برگه طراحی شد بیان داشت: برگ اول آن دو وظیفه مهم هر شهروند است، برگه ای هم برای توصیه های معنوی است، یک برگه توصیه های ضروری برای پیشگیری از ویروس کرونا است و مانور ما اولویت شستن دستها در منزل به صورت مداوم و صحیح و این که بهترین ماده ضدعفونی کننده و در دسترس برای همه وایتکس یا آب ژاول با اجرا نمونه و دستور العمل تهیه آن برای سطوح و لباس است.

رستگار پناه اضافه کرد: صفحه آخر هم الگوی تهیه ماسک خانگی برای آنها چاپ کردیم که براحتی می توانند روی پارچه قرار دهند و ماسکهای پارچه ای تهیه کنند.

وی با اشاره به این که شهروندان در مورد مشاوره ها و اقدامات خیلی احساس رضایت می کنند، ادامه داد: در فاز دوم کل شهر را به پنج بخش تقسیم کردیم و 20 هزار بسته بهداشتی شامل یک محلول الکلی برای ضدعفونی دست یک بروشور و ماسک بهداشتی را بین گروههای هدف یا بخشهایی که خدمات شهری کمتر به آنها ارائه می شود توزیع کردیم.

وی خاطرنشان کرد: پانزده مودم تهیه کردیم که گروههای جهادی ما در مجتمع ها خانواده ها را در سامانه ثبت نام می کنند به ازای هر فرد هم یک بسته بهداشتی تقدیم می شود.

 

هر مسجد یک رسانه است

مسئول حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان با بیان این که در ستاد مقابله با کرونای بهارستان از فضای معنوی محله هم استفاده کردیم، گفت: هر مسجدی یک رسانه است هم از نظر معنوی و هم از نظر بهداشتی، که یک فایل صوتی 6 دقیقه ای آماده کردیم این فایل قبل از اذان ظهر و مغرب در مساجد شهر بهارستان باصدایی آرام پخش می شود.

وی تصریح کرد: فایل صوتی ابتدا به سه محور درخانه بمانیم، در سامانه سلامت ثبت نام کنیم، بهداشت فردی رعایت کنیم اشاره می کند و سپس در بخش ارتباط بگیریم با فضای معنوی توصیه های معنوی را مطرح می کند و وقتی این موضوع تمام شد دعای هفتم صحیفه سجادیه پخش می شود.

مسئول حوزه مقاومت بسیج ابوذر بهارستان در پایان به دیگر اقدامات این حوزه و گروههای جهادی آن هم اشاره کرد و خبر داد: اقدامات خیلی خوبی هم در رابطه با تولید و توزیع ماسک انجام داده ایم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱:۳۴

شناسه خبر: 87043

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب