مسئول بسیج اساتید استان اصفهان؛

نقش اساتید دانشگاهها در دوران پساکرونا ویژه و خاص است

محمد باقری با بیان این که بسیج اساتید استان اصفهان با پنج رویکرد مهم وارد عرصه مبارزه با این ویروس شده و در ۵ کمیته تخصصی این مسئله را پیگیری می کند، گفت: نقش اساتید دانشگاهها در دوران پساکرونا ویژه و خاص است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، محمد باقری با بیان این که بسیج اساتید استان اصفهان با پنج رویکرد مهم وارد عرصه مبارزه با این ویروس شده و در 5 کمیته تخصصی این مسئله را پیگیری می کند، گفت: انشاالله با یاری خداوند متعال و همکاری مردم شریف و دین مدار ایران اسلامی و تلاش های وافر کادر درمانی و مسئولین، دوران این ویروس منحوس نیز به اتمام خواهد رسید اما نقش اساتید دانشگاهها در دوران پساکرونا ویژه و خاص است.

محمد باقری در یک نشست خبری در خصوص نامگذاری امسال با نام جهش تولید، گفت: تغییر روش در رونق تولید مصداق جهش تولید است و لذا سال جدید را باید با تغییر روش تولید با قدم بلند در راستای رونق تولید آغاز کنیم.

وی سپس با اشاره به این بخش از بیانیه گام دوم انقلاب که جوانان حضور موثر و بیش از پیش در اقتصاد جامعه باید داشته باشند بیان کرد: مدیریت لازم برای مشارکت پذیری جامعه به خصوص جوانان باید بالا برود.

 مسئول بسیج اساتید استان اصفهان با بیان این که تغییر روش در رونق تولید و مدیریت برای افزایش مشارکت جوانان از عوامل موفقیت در جهش تولید است، تاکید کرد: اولین قدم بررسی عملکرد دستگاه ها و مردم و آسیب شناسی در حوزه عملکرد رونق تولید است.

وی ادامه داد: دوم به میدان آمدن آحاد جامعه به خصوص گروه‌ها و تیم‌های جهادی است، در واقع شور و شعور جوان انقلابی، اقدام بسیجی و جهادی مهم است و نیاز به علم و عمل استاد بسیجی داریم، این ظرفیت ها در کشور وجود دارد.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان در ادامه ضمن تشکر و قدر دانی از زحمات و اقدامات قوه قضاییه در مقابله با فساد اقتصادی و فساد در فضای مجازی، گفت: سومین قدم برای موفقیت در جهش تولید عزم جدی در مقابله با فساد و مطالبه گری در این حوزه است.

 

روشنگری، بصیرت و شناخت سرلوحه اقدام عملی در جهش تولید است

وی افزود: از طرفی روشنگری، بصیرت و شناخت سرلوحه اقدام عملی در جهش تولید است و نقش جامعه نخبگانی به ویژه اساتید دانشگاه ها، پر رنگ تر از همیشه است.

باقری ادامه داد: بنابراین کارگروههای هفت گانه بیانیه گام دوم در بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان ماموریت خود را با توجه به سه عامل روشنگری، بصیرت و شناخت برای شعار سال برنامه ریزی خواهند کرد.

 

در بسیج اساتید استان اصفهان «قرارگاه فرهنگی جهش تولید در اقتصاد مقاومتی» راه اندازی شد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با اشاره به این مهم که نیاز به یک قرارگاه فرهنگی اقتصاد مقاومتی بیش از پیش احساس می شود، گفت: قرارگاهی که در فضای کنونی به خصوص در دوران پسا کرونا در جامعه و نیاز به جهش تولید در حوزه اقتصادی بتواند مردم و مسئولین و تولیدکنندگان را یاری نماید.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان در ادامه با بیان این که چرا که بخش اعظمی از جهش تولید به عهده سرمایه گذاران بخش خصوصی و سرمایه های نقدی و اجتماعی مردم شریف ایران است، اظهار داشت: این مهم نیاز به همیاری و اعتقاد مسئولین و برنامه ریزی نخبگان نیز دارد و به همین علت در بسیج اساتید استان اصفهان «قرارگاه فرهنگی جهش تولید در اقتصاد مقاومتی» در ابتدای امسال شکل گرفت.

باقری تصریح کرد: این قرارگاه مصوباتی هم داشته است که مهمترین آنها ایجاد زمینه فرهنگ سازی در خصوص ادامه راه رونق تولید، استفاده از کالای ایرانی و مقابله رسانه‌ای با فضای مجازی مسموم دشمن است.

 

بسیج اساتید استان اصفهان با پنج رویکرد مهم وارد عرصه مبارزه با ویروس کرونا شده است

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان اظهار کرد: بسیج اساتید استان اصفهان با پنج رویکرد مهم وارد عرصه مبارزه با این ویروس شده و در 5 کمیته تخصصی این مسئله را پیگیری می کند.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان در تشریح کمیته های تخصصی مبارزه با ویروس کرونا، ابراز کرد: اول کمیته تخصصی اجتماعی با هدف روشنگری و بصیرت افزایی اساتید متخصص دانشگاهها در حوزه جامعه شناسی و علمی این ویروس و تولید کنندگان آن است که با نشست‌های تخصصی توسط اساتید دانشگاه ها نظرات بسیار مهم و جالبی احصا شد.

وی افزود: دوم کمیته تخصصی فرهنگی، قدرشناسی از زحمات خالصانه کادر درمانی که به حق تلاش های بسیار زیادی را به صورت جهادی متحمل شدند، در همین راستا فعالیت های فرهنگی و هنری و ایجاد پویش های مختلف در جامعه نخبگانی و برگزاری مسابقات و جشنواره های فرهنگی و ادبی همه با سیاست قطع انتقال این ویروس در جامعه اساتید استان اصفهان برنامه ریزی و اقدام گردید.

باقری ادامه داد: سومین کمیته در این خصوص کمیته تخصصی بهداشتی است که توصیه ها و رهنمود های بهداشتی با توجه به قدرت این ویروس در انتقال سریع احصا شده است که ارائه این موارد به جامعه نخبگانی با پیشنهادهای ویژه به نهادها و ارگانها و همچنین مطالبه‌گری لازم در این حوزه از برنامه های این کمیته بود.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به این که کمیته چهارم کمیته معنوی با توجه ویژه به موضوع معنویت افزایی راه اندازی شد، گفت: در این کمیته موضوعات مختلفی از جمله معنویت درمانی کرونا از منظر «دعا و توسل، تغییر جهان بینی و نگاه  توحیدی و تعجیل ظهورامام زمان (ع) مدنظر است و پیگیری خواهد شد.

وی سپس با تصریح این که یک کمیته هم تحت عنوان بیوتروریسم راه اندازی شده است، گفت: حمایت و پیگیری از طرح های دانش بنیان اساتید بسیجی در حوزه بهداشتی و دارویی همچنین پویش سراسری جنبش استادی ایران در حمایت از کسب و کارهای مستضعفین کمیته امداد امام خمینی (ره) از اقدامات این کمته می باشد.

باقری خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالیم که اساتید بسیجی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان دوشادوش همکاران بسیار خوبمان همچون دیگر عرصه های جهادی در عرصه بهداشت و درمان پیشنهادات و تلاش های بسیار مهم و جدی را در جهت مبانی علمی و اقلام مورد نیاز مراکز بهداشتی و بیمارستانها برداشته و حتی در عرصه‌های ضدعفونی هم در کنار دانشجویان بسیجی بوده و هستند.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به دوران پسا کرونا در کشور گفت: انشاالله با یاری خداوند متعال و همکاری مردم شریف و دین مدار ایران اسلامی و تلاش های وافر کادر درمانی و مسئولین، دوران این ویروس منحوس نیز به اتمام خواهد رسید.

 

اول ابعاد اقتصادی دوران پسا کرونا است

وی تاکید کرد: ولی هم اکنون باید برای دوران بعد از این ویروس از چند جنبه مهم برنامه ریزی شود اول ابعاد اقتصادی که می باید با مدیریت دقیق در راستای شعار سال و با حمایت از بخش خصوصی هر چه سریعتر زیرساخت‌های اقتصادی تولید داخلی رقم خورده حمایت و مدیریت شود.

 

دوم ابعاد فرهنگی و اجتماعی پسا کرونا است

باقری ادامه داد: دوم ابعاد فرهنگی و اجتماعی پسا کرونا است که می باید بر اساس رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و با توجه به جزئیات این واقعه مدیریت قوی در حوزه‌های ارتباطات اجتماعی، شبکه ملی اطلاعات، زیرساخت‌های اینترنتی داخلی، مدیریت فضای مجازی و افزایش سواد رسانه‌ای انجام گیرد.

 

سوم ابعاد بررسی حوزه بیوتروریسم است

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان در ادامه بیان داشت: سوم ابعاد بررسی حوزه بیوتروریسم در این واقعه است که نیاز به بررسی و اقدام جدی دانشمندان و اساتید بسیجی دانشگاهها دارد ضمن اینکه بایستی آمادگی برای اتفاقات مشابه در دستور کار اساتید دانشگاه ها قرار گیرد.

 

چهارم بررسی مواجهه سیستم درمانی و پشتیبانی کشور در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار مهم و درس آموز است

وی افزود: چهارم بررسی مواجهه سیستم درمانی و پشتیبانی کشور در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار مهم و درس آموز است و نیاز است تمامی ابعاد حضور جهادی با عشق و ایمان به خدا توسط کادر درمانی و حضور جهادی همه آحاد مردم، نیروهای انتظامی و نظامی و به ویژه نیروهای بسیجی و جهادی در تمامی ابعاد مورد توجه و حمایت قرار گیرد.

 

نقش اساتید دانشگاهها در دوران پساکرونا ویژه و خاص است

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان در ادامه بیان داشت: نقش اساتید دانشگاهها در دوران پساکرونا ویژه و خاص است، پس قطع یقین سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با راه اندازی کارگروه تخصصی پسا کرونا و ایجاد چهار کمیته تخصصی در ابعاد ذکر شده تلاش دارد این اتفاق را به صورت دقیق رصد و بررسی و توسط اساتید بسیجی دانشگاهها اعلام نظر نماید.

نامه جنبش استادی استان اصفهان در خصوص شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی آماده شده و اردیبهشت ماه به دبیر کل سازمان ملل ارسال خواهد شد

باقری گفت: با عنایت به مطالبه گری جنبش استادی استان اصفهان و آغاز سال جدید(1399) کانونهای جنبش استادی با توجه به اتفاقات پایان سال ۹۸، در خصوص شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نامه‌ای را به سه زبان رسمی دنیا و با امضا و تایید اکثر اساتید دانشگاه ها در اردیبهشت ماه سال جاری به دبیر کل سازمان ملل ارسال خواهد نمود.

 

امسال اکثر برنامه های کانون های استادی پیشنهاد خود کانونها در دانشگاه ها می باشد

وی در ادامه به برنامه ریزی لازم در بستر کتاب کار بسیج اساتید یا همان طرح اعتلاء برنامه‌های پیشنهادی کانون های استادی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان اشاره نمود و گفت: امسال اکثر برنامه های کانون های استادی پیشنهاد خود کانونها در دانشگاه ها می باشد که در راستای طرح اعتلای بسیج اساتید با هدف نقش آفرینی اساتید در جامعه برنامه ریزی شده است و انشاالله با توجه به ایفای نقش فرماندهی جنگ نرم و اجرای رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب بتوانند نقش خود را در جامعه ایفا نماید.

 

در بسیج اساتید استان اصفهان کمیته چگونه قوی شویم راه اندازی شد

باقری در ادامه از راه اندازی کمیته چگونه قوی شویم بسیج اساتید در حوزه های مختلف به ویژه حوزه علم و پژوهش توسط معاونین محترم پژوهشی فناوری و منابع انسانی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان خبرداد.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان در پایان به آماده سازی پیشنهاداتی در جهت تغییر روش‌های اداری و آموزشی در خصوص تبدیل تهدید به فرصت نیز اشاره کرد و گفت: مجموعه بسیج اساتید استان اصفهان با هماهنگی مراجع ذیربط در آینده ای نزدیک بسیاری از خدمات حضوری خود را به صورت مجازی و غیرحضوری ارائه خواهد داد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 87053

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب