خبرگزاری علم و فناوری

کلاهبرداری جدید با سواستفاده از نام آذری‌ جهرمی، وزیر ارتباطات

محمدجواد آذری‌ جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در هیچ برنامه‌ای با قرعه کشی و اهدا جوایز حضور پیدا نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در فارس؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هشدار داد:

در پی شکایت تعدادی از مشترکان تلفن‌ همراه از نوعی کلاهبرداری از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی به بهانه برنده‌شدن در یک مسابقه رادیویی آن‌هم با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و کسر مبالغی از حساب برخی مشترکان، مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات اطلاعیه‌ای صادر کرده است.

در این اطلاعیه آمده است که  هرگونه تماس مشکوک با عنوان مسابقات رادیویی با حضور  آذری جهرمی وزیر ارتباطات با مشترکان تلفن همراه و ثابت، با هدف کلاهبرداری انجام می‌گیرد و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکنون در هیچ یک از برنامه های صدا و سیما که در آن مسابقه‌ای همراه با اهدای جوایز برگزار شود شرکت نکرده و نمی‌کند. *از این رو مشترکان عزیز به هرگونه تماس مشکوک و نوید برنده‌شدن در مسابقات رادیو- تلویزیونی با حضور وزیر ارتباطات توجهی نکرده و شماره تماس کلاهبرداران را برای پیگیری به سامانه 195 گزارش کنند.*

در این اطلاعیه تاکید شده است:  مشترکان  از ارائه هر نوع اطلاعات مربوط به رمز کارت بانکی و رمز پویا به تماس‌های ناشناس، حتی با وعده برنده‌شدن جوایز ارزشمند، خودداری کنند.

در پایان این اطلاعیه آمده است: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن توصیه به مشترکان عزیز برای دقت در پاسخگویی به تماس‌های مشکوک، خود را موظف به پیگیری این موضوع تا شناسایی کلاهبرداران و معرفی آنها به مراجع قضایی می‌داند.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 87077

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب