آنچه کارمندان در دوران دورکاری باید بدانند خبرگزاری علم و فناوری - آنچه کارمندان در دوران دورکاری باید بدانند

آنچه کارمندان در دوران دورکاری باید بدانند

تو این روزای کرونایی، خیلی هامون مشغول دورکاری تو خونه هامون هستیم تا سلامتی خودمون و دیگران به خطر نیفته و خب برای یه کارمند نکته هایی وجود داره که باید رعایت شون کنیم.

خبرگزاری علم و فناوری در فارس// تو این روزای کرونایی، خیلی هامون مشغول دورکاری تو خونه هامون هستیم تا سلامتی خودمون و دیگران به خطر نیفته و خب برای یه کارمند نکته هایی وجود داره که باید رعایت شون کنیم.

اول اینکه خودمون و خانواده مون بپذیریم که دورکاری مرخصی نیست و نمی توانیم کارهای شخصی رو در زمان دورکاری انجام بدیم. باید سرهمون ساعتی که بیدار می شدیم تا بریم سرکار، بیدار بشیم و خودمون رو آماده کنیم و در آنجا که قراره به شکل آنلاین با مدیر و همکارامون در ارتباط باشیم،  پس آنلاین هم بهشون صبح بخیر می گیم و اعلام می کنیم که در تمامي ساعت کار در دسترسیم. اما قبل از اینها باید فضای کاری منسجم و تفکیک شده از فضای زندگی شخصی مون رو ایجاد کنیم که در اون میز، صندلی و آرامش لازم رو داشته باشه.

 سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری مناسب با کارمون فراهم شده باشد حتی اگر لازم باشه با هماهنگی مدیر، سیستم از محل کار به خونه انتقال پیدا کنه.

به کانال های ارتباطی مجازی برای ارتباط با مدیر و همکارمون دسترسی داشته باشیم و همین طور بتونیم اسناد، فایل ها و کارهای انجام شده رو از طریق فضاهای مجازی برای همکارامون ارسال کنیم.

فهرستی از وظایف روزانه رو به شکل اولویت بندی شده داشته باشیم و به ترتیب انجامشون بدیم تا روزانه گزارش کار دقیقی ارائه بدیم.

 با مرور دستور جلسه های قبلی و کارهای انجام شده آمادگی کامل برای حضور در جلسات رو داشته باشیم و اگر کار جدیدی بهمون محول شد مطمئن بشیم که همه چیز در موردش شفافه و اطلاعات دقیقی از نحوه انجام کار رو داریم و اگر نداریم در موردش سوال بپرسیم و صحبت کنیم.

در نهایت هم فراموش نکنیم که به عنوان یک کارمند وظیفه ماست که در شرایط دورکاری، اطلاعات شرکت رو محرمانه نگه داریم و مراقب سلامت خودمون باشیم و هر چند دقیقه یک بار کمی ورزش و نرمش کنیم و هوایی تازه تنفس کنیم.

خب حالا که اینها رو تهیه کردیم بهتره بریم سرکارمون.

صبح بخیر رئیس،  صبح بخیر همکار. من آنلاين و آماده کارم.

 

گزارش از مهرآفرین وثوقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 87078

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب