تأثیر قابل توجه بیماری همه گیر کروناویروس بر حرکت خبرگزاری علم و فناوری - تأثیر قابل توجه بیماری همه گیر کروناویروس بر حرکت زمین/ جمع آوری داده های پایه ای برای مطالعات آینده
محققان رصدخانه رویال بلژیک در بروکسل؛

تأثیر قابل توجه بیماری همه گیر کروناویروس بر حرکت زمین/ جمع آوری داده های پایه ای برای مطالعات آینده

دانشمندان رصدخانه رویال بلژیک در بروکسل از تاثیر قابل توجه بیماری همه گیر کروناویروس بر حرکت زمین خبر دادند و گفتند این فرصت بی نظیری برای جمع آوری داده های پایه ای برای مطالعات آینده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال نیوز، دانشمندان رصدخانه رویال بلژیک در بروکسل گزارش کردند قبل از شیوع کروناویروس، محیط آکوستیک میدان Kenmore که معمولاً یک تقاطع شلوغ است، در طی یک ساعت شلوغ حدود 90 دسی بل است. در حین محدودیتهای گسترده در کشورهای مختلف، این قرائت فقط 68 دسی بل بود. علاوه بر این، این تیم با مطالعه برخی نقاط در منطقه Fenway Park ، قرائت 30 دسی بل ثبت کردند. شرایطی فراهم آمده تا داده های پایه ای برای مطالعات آینده جمع آوری می شود.

کرونا ویروسCOVID-19) ) بیماری همه گیر جهانی بسیاری از چیزها را تغییر داده است و باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی و اقتصاد می شود. با این حال، تلاش برای مهار شیوع ویروس، باعث کاهش سطح آلودگی، انتشار کربن همچنین تمیز تر شدن اقیانوس ها و رودخانه ها می شود. اکنون، به نظر می رسد که تلاش های محدود کننده بر حرکت سیاره نیز تأثیر گذاشته است.

با نزدیک به یک سوم جمعیت جهان در حالت سکون، سیاره ساکت تر است. تیمی از دانشمندان در مقاله منتشر شده در طبیعت توضیح دادند که کاهش میزان فعالیت روزانه انسان منجر به کاهش لرزش پوسته زمین شده است.

 

ارتعاشات صدای انسان

به گفته دانشمندان در رصدخانه رویال بلژیک در بروکسل، کاهش سر و صدای با این بزرگی فقط برای لحظه ای کوتاهی هر سال در زمان کریسمس تجربه می شود.

"سر و صدا" لرزه ای (ارتعاشات) ناشی از فعالیت های انسانی بازهم در حال پایین آمدن است!

این گزارش حاکی از کاهش چشمگیر نویز لرزه ای، وزنه ارتعاشات پوسته سیاره در نتیجه کاهش شدن فعالیت های انسانی در طی همه گیر بیماری کورو ویروس است. سر و صداهای لرزه ای انسان شناسی یا اصوات ارتعاشاتی هستند که توسط حرکت انسان از طریق فعالیت هایی مانند حمل و نقل، مسافرت، کنسرت و سایر صداهای بزرگ ایجاد می شود.

ترافیک، قطارها، صدای ماشین آلات و خطوط برق، از جمله مواردی هستند که می تواند در سطح ارتعاش تأثیر بگذارد. این اختلافات بین تعطیلات تا روزهای کاری و روز و شب قابل مشاهده است.

لرزه نگاری ابزارهایی هستند که به حرکات زمین از جمله فوران های آتشفشانی و زمین لرزه ها یا لرزه ها پاسخ می دهند،. داده های ضبط شده از تجهیزات به طور معمول برای مکان یابی و توصیف زلزله و تجزیه و تحلیل ساختار داخلی سیاره استفاده می شود.

 

تغییر در صدا

قبل از شیوع کروناویروس، محیط آکوستیک میدان Kenmore که معمولاً یک تقاطع شلوغ است، در طی یک ساعت شلوغ حدود 90 دسی بل است. در حین محدودیتهای گسترده در کشورهای مختلف، این قرائت فقط 68 دسی بل بود. علاوه بر این، این تیم با مطالعه برخی نقاط در منطقه Fenway Park ، قرائت 30 دسی بل ثبت کردند.

محدودیت های تحمیل شده برای مهار شیوع ویروس که اگر در ماه های آینده ادامه یابد، ردیاب های مستقر در سطح شهر در سراسر جهان ممکن است در تشخیص مکان های پس لرزه زلزله هم توانمندتر باشند.

 اندی فراستتو، زلزله شناس درموسسات تحقیقاتی زلزله شناسی Incorporated در واشنگتن دی سی می گوید: "شما سیگنالی با صدای کمتری در بالا دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد کمی اطلاعات بیشتری از آن رویدادها بیرون بکشید."

کاهش سر و صدا و فعالیت لرزه ای می تواند زلزله شناسان را برای مطالعه پوسته زمین با مطالعه لرزشهای پس زمینه بهره مند نماید. همچنین، شرایط آرام تر، مانند هر هفت ماه، می تواند یک چیز خوب باشد. آلودگی صوتی به بیماریهای مختلفی از جمله مشکلات خواب، اختلالات ناشی از استرس، فشار خون بالا و سایر مشکلات سلامتی گره خورده است.

دانشمندان می توانند از فرصت بی نظیری برای گوش دادن به صداهای طبیعی این سیاره، بدون آنکه صدای پس زمینه افراد ایجاد شود داشته باشند. به این ترتیب، آنها می توانند داده های پایه ای برای مطالعات آینده داشته باشند. علاوه بر این، بدون ایجاد سر و صدایی که مردم به دلیل فعالیتهای روزانه ایجاد می کنند، دانشمندان همچنین می توانند زمین لرزه های کوچکتر را کشف کنند، که در غیر این صورت شنیده نمی شود.

شمارجهانی کروناویروس

بیماری کروناویروس COVID-19) ) تاکنون بیش از 1.27 میلیون نفر را آلوده کرده و بیش از 69000 نفر را کشته است. این تعداد همچنان ادامه خواهد داشت زیرا تعداد بیشتری از کشورها با ویروس دست و پنجه نرم می کنند و ایالات متحده درگیرترین کشور در جهان است. ایالات متحده آمریکا 337274 مورد تأیید شده با 9،633 مرگ را تایید کرده است. ایتالیا 128.948 مورد تأیید شده و 15.887 فوت را گزارش کرده است، در حالی که اسپانیا با 131.646 مورد 12.641 مرگ و میر  دارد و آمار رو به افزایش است.

آلمان در حال حاضر با صدها هزار پرونده در صدر قرار دارد، در حالی که انگلیس 48440 مورد و نزدیک به 5،000 مرگ دارد.

سازمان بهداشت جهانی (WHO)  برای جلوگیری از بیماری همه گیر، که بر ملتها و اقتصادها تأثیر گذاشته است، به شدت فاصله گیری، ردیابی تماس و آزمایشات گسترده را توصیه می کند. اکثر کشورها در تلاش برای مهار ویروس ، قفل هایی را تحمیل کرده اند.

دکتر تدروس آدهانوم دبیرکل سازمان بهداشت جهانی گفت: "محدودیت هایی که بسیاری از کشورها برای حمایت از سلامتی در نظر گرفته اند، تأثیر زیادی بر درآمد افراد و خانواده ها و اقتصاد جوامع و ملت ها می گذارد. ما در تلاش مشترک برای محافظت از زندگی و معیشت خود هستیم."

انتهای پیام/

https://www.news-medical.net/news/20200405/Coronavirus-pandemic-affecting-the-Earths-movement.aspx

زمان انتشار: سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 87090

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب