پژوهشگران چهارمحال و بختیاری اقدام به تولید ماده ض خبرگزاری علم و فناوری - پژوهشگران چهارمحال و بختیاری اقدام به تولید ماده ضد عفونی نانو نقره کردند
با حجم تولید ۳ هزار لیتر در روز ؛

پژوهشگران چهارمحال و بختیاری اقدام به تولید ماده ضد عفونی نانو نقره کردند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، از ساخت و تولید نخستین ماده ضدعفونی کننده نانو نقره در این استان از سوی پژوهشگران پس از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری؛ سجاد رستمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: یک واحد صنعتی در شهرکرد موفق به تولید نخستین ماده ضدعفونی کننده براساس نانو نقره شده است.

به گفته وی، این محلول ضدعفونی کننده مرغوب توسط یک متخصص  دکترای بیولوژیک ساخته شده است که به هیچ وجه از ترکیبات کلردار استفاده نشده، با محیط زیست سازگار است و از ذرات ریز نقره به شکل نانو تولید شده است.


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری افزود: از آن جایی که بقیه مواد ضدعفونی کننده برپایه هیپو کلرید سدیم است، این محصول جدید نانو نقره، ارزان‌تر از بقیه شوینده‌ها برپایه الکل، است.


رستمی تاکید کرد: ظرفیت تولید این واحد صنعتی روزانه ۳ هزار لیتر است که ظرفیت تولید تا ۱۰ هزار تن را دارد.


وی تصریح کرد: این واحد تولیدی یکی از معدود واحدهای صنعتی در تولید محصولات ضدعفونی بر پایه نقره در کشور و نخستین واحد در چهارمحال و بختیاری است.


به گفته رستمی، محصولات این واحد تولیدی به قم، یاسوج، مازندران، اصفهان و بوشهر ارسال و استقبال خوبی از آن شده است.


اعضای این واحد صنعتی در ۳ حوزه تجهیزات پزشکی، علوم دارویی و مواد بیولوژیک فعالیت می‌کنند و ۷ اختراع دیگر را در این حوزه ثبت کردند.


انتهای پیام/۱۰۲۰ع

زمان انتشار: سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳:۵۵

شناسه خبر: 87104

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب