تولید روزانه سه هزار ماسک توسط دانشجویان ابرکوه خبرگزاری علم و فناوری - تولید روزانه سه هزار ماسک توسط دانشجویان ابرکوه

تولید روزانه سه هزار ماسک توسط دانشجویان ابرکوه

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان ابرکوه گفت: به طور میانگین روزانه ۳۰۰۰ ماسک توسط مجتمع پژوهشی یزد وابسته به سازمان انرژی اتمی توسط اشعه استریل شده و به شهرستان تحویل داده می شود.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان ابرکوه در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری یزد عنوان کرد: طبق فرمایش رهبر انقلاب برای مقابله و کنترل کرونا ویروس، بسیج دانشجویی شهرستان ابرکوه با همکاری موسسه های خیریه و تشکل های مردمی در زمینه دفاع بیولوژیکی علیه کرونا ویروس اقدام به تولید ماسک، بسته بندی و توزیع مواد ضد عفونی و محلول پاشی سطح شهر کرد.

محمدعلی طالب پور گفت: در زمینه تولید ماسک قابل ذکر است که بیش از 100 نفر از خیاط های جهادگر در خانه و کارگاه نسبت به دوخت ماسک مشغولند که بطور میانگین روزانه 3000 ماسک توسط مجتمع پژوهشی یزد وابسته به سازمان انرژی اتمی توسط اشعه استریل شده و به شهرستان تحویل داده میشود.

وی ادامه داد: این مقدار ماسک استریل بین نیازمندان، بیماران، تأمین اجتماعی، شبکه بهداشت، بیمارستان شهر ابرکوه و بخش بهمن توزیع می شود.

طالب پور تاکید کرد: تا کنون شش مرحله تمام شهر ابرکوه و روستاهای تابعه با مواد ضدعفونی محلول پاشی شده است.

وی بیان داشت: یکی دیگر از اقدامات ما تولید و توزیع مایع ضد عفونی سطوح بوده که به صورت جهادی در کلیه شهرستان توزیع شده است.

این فعال دانشجویی افزود: کلیه موارد فوق با نظارت شبکه بهداشت و درمان شهرستان و به صورت کاملا بهداشتی و علمی صورت می گیرد.

طالب پور ابراز امیدواری کرد: ان شاءالله به یاری خدا و امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و تلاش شبانه روزی جهادگران سلامت شهرستان ابرکوه هر چه زودتر بتوانیم این ویروس را مهار کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳:۰۰

شناسه خبر: 87106

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب