پیمان نادری خبرداد؛

گروه جهادی بسیج علمی زیبا شهر مبارکه، غربالگری هفت هزار نفر از یازده هزار نفر جمعیت شهر را انجام داد

گروههای جهادی مرکز بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهید احمدی روشن مبارکه (زیباشهر) با شیوع کرونا در همه عرصه های مبارزه با ویروس حضوری پررنگ داشته اند، آنها از یازده هزار نفر جمعیت شهر غربالگری و ثبت نام ۷ هزار نفر را در سامانه سلامت وزارت بهداشت طی ۸ روز انجام داده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، مرکز بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهید احمدی روشن مبارکه (زیباشهر) از مراکز علمی بسیج است که در هفته بسیج افتتاح شد. گروههای جهادی این مرکز با شیوع کرونا در همه عرصه های مبارزه با ویروس حضوری پررنگ داشته اند، آنها از یازده هزار نفر جمعیت شهر غربالگری و ثبت نام 7 هزار نفر را در سامانه سلامت وزارت بهداشت طی 8 روز انجام داده اند.

این روزها کرونا ویروسCOVID-19) ) بیماری همه گیر جهانی تغییرات بسیار زیادی در همه جوامع ایجاد کرده است. جهان با رشد روز افزون موارد جدید و همینطور زمان کوتاه دوبرابر شدن تعداد عفونتها و در نتیجه کمبودها و نیاز به فعالیتها و اقدامات جدید جهت مقابله با آن مواجه شده است.

پیمان نادری از بسیجیان فعال در عرصه مبارزه با کرونا در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری با این مقدمه که در حوزه بسیج مسئولیت مرکز علمی بسیج شهید احمدی روشن مبارکه را عهدار هستم، گفت: رویکرد اصلی در راه اندازی مراکز علمی بسیج شناسایی و جذب نخبگان به منظور رشد و تعالی و همینطور استفاده از تجربیات و ظرفیتهای موجود است.

مسئول مرکز بسیج علمی احمدی روشن مبارکه (زیبا شهر) ادامه داد: مرکز بسیج علمی احمدی روشن مبارکه (زیباشهر) در هفته بسیج 1398 افتتاح شد ما به رسالت خودمان در مرکز بسیج علمی احمدی روشن مبارکه در شناسایی و جذب نخبگان عمل کرده و از همان ابتدا با برگزاری کلاسهای زبان و ریاضی فعالیت مان شروع شد.

نادری افزود: با شیوع کرونا کمبود ماسک و موادضد عفونی، در کنار آن نیاز به ضدعفونی سطوح شهری و هم آگاه سازی و حساس سازی جامعه از موضوعات مورد تاکید بود که مثل همه اقشار بسیج  گروههای جهادی این مرکز هم در همین زمینه ها فعالیتها و کار خود را شروع کرد.

مسئول مرکز بسیج علمی احمدی روشن مبارکه (زیباشهر)گفت: یکی از اقداماتی که در این مرکز انجام دادیم تهیه و بسته بندی مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح بود که با کمک خیران و کمکهایی که اعضای خودمان داشتند 130 ضدعفونی کننده دست و تعداد 200 ضدعفونی کننده یک لیتری سطوح همچنین 250 عدد ماسک پارچه ای سه لایه  آماده و در پایگاههای سلامت توزیع کردیم.

 

وی افزود: از همان ابتدا پوسترهای آموزشی برای عابر بانکها هم توسط گروه جهادی این مرکز علمی و با هزینه خود اعضا طراحی، چاپ و نصب شد و تا بحال سه مرتبه پوسترها روی عابربانکها تعویض و مجدد نصب شده و همزمان ضدعفونی هم انجام گرفته است.

نادری گفت: یک گروه جهادی چهار نفره مرکز بسیج علمی شهید احمدی روشن در همکاری با مرکز بهداشت زیبا شهر بعنوان نمایندگان سلامت آموزش های  را فرا گرفته  از لحاظ  رعایت موارد بهداشتی و ضدعفونی از جمله  کارتخوانهای مغازه ها و فروشگاهها نظارت می کنند.

مسئول مرکز بسیج علمی احمدی روشن مبارکه سپس به طرح غربالگری سلامت اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز وارد شدیم که  گروه جهادی 8 نفره از این مرکز علمی بسیج تشکیل و کار خود را از 28 اسفندماه شروع کردیم.

 

وی ادامه داد: برای طرح غربالگری سه خط تلفن و سه سیستم کامپیوتر آماده کردیم و درطی 8 روز تعداد 7 هزار نفر از 11 هزار نفر جمعیت شهر زیبا شهر را غربالگری و در سامانه سلامت وزارت بهداشت ثبت نام کردیم.

نادری با بیان این که یک راهکار اصلی برای شکست کرونا عمل به شعار در خانه میانیم است که اگر همه ما این کار را خوب ادامه دهیم بسیار سریع تر کرونا را شکست خواهیم داد، گفت: ما در مرکز بسیج علمی احمدی روشن مبارکه (زیبا شهر) برای تحقق این شعارفراخوان مسابقه ساخت کاردستی با مواد بازیافتی غیر آسیب زا ( مانند بطری های نوشابه، چوب بستنی و مواردی از این قیبل) را ویژه دانش آموزان از پایه تحصیلی سوم ابتدایی تا ششم اعلام و اطلاع رسانی کردیم.

وی تصریح کرد: همه دانش آموزانی که در این طرح شرکت کرده اند در بازگشایی مدارس مورد تشویق قرار خواهند گرفت همچنین هدایایی به برگزیدگان اول تا سوم اهدا خواهد شد و تا الان هم استقبال خیلی خوبی شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲:۲۰

شناسه خبر: 87107

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب