آنزیم "نقطه ورود" برای COVID-۱۹ در افراد سیگاری با خبرگزاری علم و فناوری - آنزیم "نقطه ورود" برای COVID-۱۹ در افراد سیگاری بالاتر است

آنزیم "نقطه ورود" برای COVID-۱۹ در افراد سیگاری بالاتر است

یک متخصص بیماریهای ریوی از کشور کانادا در گفتگو با مدیکال نیوز با بیان این که آنزیم "نقطه ورود" برای COVID-۱۹ در بیماران مبتلا به COPD و افراد سیگاری بالاتر است، می گوید: بیماران باید از توصیه های عمومی محافظتی از جمله فاصله اجتماعی، بهداشت مناسب، و پوشیدن ماسک پیروی کنند. بیماران باید مصرف داروهای استنشاقی و سایر داروها را برای COPD خود ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان یک متخصص بیماریهای ریوی از کشور کانادا در گفتگو با مدیکال نیوز با بیان این که آنزیم "نقطه ورود" برای COVID-19 در بیماران مبتلا به COPD و افراد سیگاری بالاتر است، می گوید: بیماران باید از توصیه های عمومی محافظتی از جمله فاصله اجتماعی، بهداشت مناسب، و پوشیدن ماسک پیروی کنند. بیماران باید مصرف داروهای استنشاقی و سایر داروها را برای COPD خود ادامه دهند.

گفتگوی مدیکال نیوز در رابطه با COVID-19 و تأثیر آن بر افراد سیگاری و مبتلایان به COPD با استاد دان سین صحبت می کند.

 

چه چیزی باعث تحقق تحقیقات شما در COPD و درگیری آن در COVID19 شد؟

ما گزارش های متعددی از چین را خوانده ایم، که نشان می دهد که افراد سیگاری و کسانی که مبتلا به COPD هستند، خطر بیشتری از ابتلا به پنومونی شدید COVID-19 نسبت به بقیه جمعیت دارند.

 

با توجه به اینکه آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین (ACE) -2 گیرنده ورودی شناخته شده ای برای SARS-CoV2، ویروس مسئول COVID-19 است، می خواهیم بدانیم که آیا بیان ACE-2 در مجاری هوایی کوچک افراد سیگاری و افراد مبتلا به COPD بالا رفته است.

 

COPD سومین علت مرگ و میر در سراسر جهان است. آیا می توانید درباره COPD اطلاعات بیشتری به ما بگویید؟

COPD مخفف بیماری انسداد مزمن ریوی است. قبلاً آن را آمفیزم، برونشیت مزمن، ریه افراد سیگاری، برونشیت آسم و غیره می نامیدند.

 

از اواسط دهه ، همه این شرایط قدیمی به نفع COPD کنار گذاشته شد. COPD با باریک شدن لوله های برونشی و از بین رفتن آلوئولی ها که منجر به اختلال در جریان هوا و "سوراخ" در ریه می شوند، مشخص می شود. شایع ترین علامت آن تنگی نفس هنگام ورزش و سرفه مزمن است.

 

افراد مبتلا به COPD عفونت های مکرر در قفسه سینه را معمولاً از طریق ویروس ها (مانند آنفولانزا) که به سرعت تنگی نفس آنها بدتر می شود و باعث می شود از جمله ویزیت های اضطراری و بستری در بیمارستان، به دنبال کمک پزشکی می باشند.

 

متأسفانه بسیاری از این افراد می میرند. در حقیقت، هنگامی که به دلیل این "حملات ریه" در بیمارستان بستری شدند، میزان مرگ و میر در بیمارستان حدود 10٪ است.

 

آنزیم II (ACE-2) تبدیل کننده آنژیوتانسین چیست؟

ACE-2 پروتئین کوچکی است که در بسیاری از ارگان ها از جمله قلب، ریه، روده بزرگ و کلیه ها یافت می شود. بیشترین اهمیت مربوط به COVID-19 این است که سلولهایی که لوله های بینی، دهان و برونش را ترسیم می کنند ACE-2 را روی سطح خود بیان می کنند.

 

ویروس SARS-CoV2 به ACE-2 متصل می شود و از طریق این پروتئین وارد سلول میزبان می شود. به عبارت دیگر، ACE-2 درب ورودی است که از طریق آن ویروس ورود به میزبان را بدست می آورد.

 

پس از ورود ویروس، از ماشین آلات سلول میزبان برای تکرار چندین بار و ایجاد ویروس های دختر زیادی استفاده می شود، که به دنبال آن سلول های دیگر را آلوده می کنند و در نهایت باعث ذات الریه می شوند.

 

 

چرا افرادی که مبتلا به COPD هستند یا افرادی که سیگاری هستند، سطح بالاتری از این آنزیم را در ریه های خود دارند؟

جواب ساده این است که ما نمی دانیم. بهترین فرضیه ما در حال حاضر این است که التهاب در مجاری هوایی COPD و افراد سیگاری باعث می شود سلولهای میزبان باعث افزایش بیان ACE-2 شوند.

 

اگر ACE-2 " نقطه ورود" برای COVID19 باشد، این برای افراد مبتلا به COPD چه معنی دارد؟

بیماران مبتلا به COPD بیشتر در معرض خطر ابتلا به عفونت شدید COVID19 هستند. بنابراین، برای بیماران پیروی از قوانین فاصله اجتماعی، بهداشت مناسب دست و پوشیدن ماسک در ملاء عام بسیار مهم است.

 

از آنجا که ما فکر می کنیم التهاب راه های هوایی برای تنظیم ACE-2 بسیار مهم است، بیماران مبتلا به COPD باید از داروهای استنشاقی و سایر داروها برای کنترل خوب COPD خود استفاده کنند.

 

همچنین در تحقیقات خود متوجه شدید که میزان ACE-2 برای افراد سیگاری سابق کمتر از افراد سیگاری فعلی است. آیا این بدان معنی است که سطح ACE-2 می تواند اضافه کاری را کاهش دهد؟

بله، ما معتقدیم که سطح ACE-2 با تغییرات رفتاری یا با مواد مخدر قابل اصلاح است. به عنوان مثال، هنگامی که افراد سیگاری ترک می کنند، سطح ACE-2 در مجاری هوایی بطور قابل توجهی کاهش می یابد.

 

افرادی که از COPD رنج می برند چه می توانند انجام دهند تا خود را در برابر توسعه COVID19 محافظت کنند؟

بیماران باید از توصیه های عمومی محافظتی از جمله فاصله اجتماعی، بهداشت مناسب، و پوشیدن ماسک پیروی کنند. بیماران باید مصرف داروهای استنشاقی و سایر داروها را برای COPD خود ادامه دهند.

 

آیا معتقدید اگر افراد سیگار را ترک کنند، می توانند شانس ابتلا به COVID19 را کاهش دهند؟

بله، ترک سیگار باعث کاهش التهاب ریه و سطح ACE-2 در مجاری هوایی می شود. این باعث کاهش خطر ابتلا به پنومونی شدید COVID-19 می شود.

 

آیا می توان سطح ACE-2 را برای کمک به بهبود احتمال زنده ماندن در بیماران آلوده به COVID19 کنترل کرد؟

این بخش از تحقیقات در حال حاضر فعال است. بسیاری از محققان در سراسر جهان در حال کار بر روی راه هایی برای کاهش سطح ACE-2 در مجاری هوایی بدون ایجاد سطح ACE-2 در سایر نقاط بدن هستند.

 

اگر فقط بتوانیم "درب ورودی" ویروس را ببندیم ، خطر COVID-19 به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. در حال حاضر، بهترین راه برای کاهش سطح ACE-2 توقف مصرف سیگار و اجتناب از هوای آلوده است.

 

تحقیقات آینده شما در مورد COPD چیست؟

ما داروهای مختلفی را آزمایش می كنیم تا ببینیم كه آیا میزان ACE-2 می تواند در مجاری هوایی كاهش یابد. ما به زودی جواب خواهیم داد.

داروهای بسیار امیدوارکننده موجود و همچنین داروهای جدیدی وجود دارد که می توانند این کار را انجام دهند. ما همچنین در حال همکاری با همکاران هستیم تا یک آزمایش تشخیصی سریع برای COVID-19 تهیه کنیم.

 

درباره استاد داون سین

داون سین مدیر مرکز نوآوری ریه های قلب (HLI)  و استاد پزشکی در دانشگاه بریتیش کلمبیا (( UBC) در ونکوور کانادا است. وی ریاست تحقیقات سطح1 کانادا در COPD و صندلی خانواده De Lazzari در HLI است.

وی تاکنون بیش از 500 مقاله با همکاری منتشر کرده و دارای شاخص H 93 است. وی از سال 2009 به عنوان مبتکر جهانی کمیته علمی انسداد مزمن ریه (GOLD)  خدمت کرده است.

انتهای پیام/

https://www.news-medical.net/news/20200409/e28098Entry-Pointe28099-enzyme-for-COVID-19-higher-in-COPD-patients-and-smokers.aspx

زمان انتشار: یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 87145

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب