تست های کرونا هنوز ناقص هستند/ آزمایشات منفی کاذب خبرگزاری علم و فناوری - تست های کرونا هنوز ناقص هستند/ آزمایشات منفی کاذب ما را در مقابل "موج دوم آلودگی کمتر قابل مشاهده" قرار می دهند
محققان هشدار دادند؛

تست های کرونا هنوز ناقص هستند/ آزمایشات منفی کاذب ما را در مقابل "موج دوم آلودگی کمتر قابل مشاهده" قرار می دهند

محققان با اشاره به این که (RT-PCR)، روش اصلی ما برای شناسایی بیماران آلوده است، اما حتی با نرخ دقت بالا، تعداد زیادی از نتایج منفی کاذب محتمل است، هشدار دادند: تست های COVID-۱۹ ما هنوز ناقص هستند و آزمایشات منفی کاذب ما را در مقابل "موج دوم آلودگی کمتر قابل مشاهده" قرار می دهند

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل ازzmescience  محققان در یک مقاله با بیان این که حساسیت تست واکنش زنجیره ای واکنش زنجیره ای پلی مراز معکوس (RT-PCR)، روش اصلی ما برای شناسایی بیماران آلوده است، اما حتی با نرخ دقت بالا، تعداد زیادی از نتایج منفی کاذب محتمل است، هشدار دادند: تست های COVID-19 ما هنوز ناقص هستند و آزمایشات منفی کاذب ما را در مقابل "موج دوم آلودگی کمتر قابل مشاهده" قرار می دهند.

 

تست های COVID-19 ما هنوز ناقص هستند، محققان در برابر با منفی های دروغین هشدار می دهند

حتی با آزمایش های بسیار مؤثر، ما هنوز هم شاهد مثبت کاذب خواهیم بود.

به گفته نویسندگان یک مطالعه جدید منتشر شده در مجموعه مقالات کلینیک مایو، آزمایشات منفی کاذب می توانند ما را در مقابل "موج دوم آلودگی کمتر قابل مشاهده" قرار دهند.

با افزایش توانایی ما برای غربالگری COVID-19 ، پرسنل پزشکی و مسئولان بهداشت باید در نظر داشته باشند که آزمایش ها بی نقص نیستند و نتایج نادرست می تواند در توانایی ما برای مهار بیماری همه گیر تأثیر داشته باشد.

حساسیت تست واکنش زنجیره ای واکنش زنجیره ای پلی مراز معکوس (RT-PCR)، روش اصلی ما برای شناسایی بیماران آلوده، به طور واضح و یا به طور مداوم در نوشته ها گزارش نشده است، اما حتی با نرخ دقت بالا، تعداد زیادی از نتایج منفی کاذب محتمل است.

دکتر سامپاتکومار، متخصص بیماریهای عفونی در کلینیک مایو و یکی از نویسندگان مطالعه می گوید: "آزمایش RT-PCR در صورت مثبت بودن بسیار مفید است."

 

وی اظهار داشت: این آزمایش در رد کردن COVID-19 كمتر مفید است. یک آزمایش منفی اغلب به این معنا نیست که فرد مبتلا به بیماری نیست و نتایج آزمایشات باید در زمینه ویژگیهای بیمار و قرار گرفتن در معرض آن در نظر گرفته شود. "

 

این محقق می گوید: در خطوط گسترده، از چنین آزمایشهایی می توان برای تشخیص وجود ویروس در یک بیمار با کپی کردن تمام DNA در نمونه خون آنها، ضرب همه چیز استفاده کرد و سپس به دنبال بخش های DNA ویروسی گشت. برخلاف آزمایشاتی که به دنبال آنتی بادی در خون هستند، RT-PCR می تواند ویروس را حتی قبل از اینکه بدن ما شروع به واکنش به آن کند، شناسایی کند، که این یک توانایی مهم است. اما در روند نزولی، آنها اطمینان کمتری دارند، به عنوان یک نتیجه منفی به این معنی است که هیچ DNA ویروسی در آن نمونه وجود ندارد اما از لحاظ تئوریکی می تواند در جایی دیگر بدن باشد.

تیم حتی با مقادیر حساسیت به میزان 90٪ (این مقدار توانایی آزمایش ویروس را در نمونه آلوده تعیین می کند) معتقد است که ما شاهد تعداد قابل توجهی از مثبت کاذب هستیم. چنین بیمارانی حتی اگر عاری از علامت علامت باشند، قادر به انتقال ویروس هستند.

دکتر سامپاتکومار می گوید: "در کالیفرنیا، برآوردها می گویند که میزان سرایت COVID-19 ممکن است تا اواسط ماه مه 2020 از 50٪ تجاوز کند."

وی گفته است: "با جمعیت 40 میلیون نفری، 2 میلیون نتیجه منفی کاذب با آزمایش جامع در کالیفرنیا پیش بینی می شود. حتی اگر فقط 1٪ از جمعیت مورد آزمایش قرار بگیرند، 20،000 نتیجه منفی کاذب پیش بینی می شود. "

پرسنل بهداشتی و درمانی یکی از گروههای در معرض این بیماری همه گیر هستند. اگر حتی فقط 10٪ از كسانی كه در مراقبت مستقیم بیمار در آمریكا دخیل بوده اند آلوده شده باشند، اگرچه این خیلی كمتر از پیش بینی های فعلی است كه تیم توضیح می دهد، ما می توانیم فقط در این زمینه به 40،000 منفی كاذب نگاه كنیم.

با توجه به اینكه رهنمودهای كنونی مركز كنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)  خواستار كارمندان مراقبت از درمان بدون علامت هستند كه آزمایش ویروس آنها برای بازگشت به مراقبت های بالینی منفی آزمایش شده باشد، این امر می تواند به گسترش بیماری حتی سریعتر در بیمارستانها نیز كمك كند.

نویسندگان توصیه می کنند که پیروی جدی از فاصله اجتماعی، شستن دست، ضد عفونی سطح و سایر اقدامات پیشگیرانه برای همه، ضمن کار بر روی "توسعه تست های بسیار حساس یا ترکیبی از آزمایشات" انجام شود تا به ما اجازه دهند با اطمینان از افراد بیمار و سالم سخن بگوییم.

انتهای پیام/

https://www.zmescience.com/science/covid-tests-still-impefect-9134123/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 87161

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب