بیماران بهبوده یافته COVID-۱۹ قبل از ترخیص دوبار خبرگزاری علم و فناوری - بیماران بهبوده یافته COVID-۱۹ قبل از ترخیص دوبار آزمایش شوند
سازمان بهداشت جهانی:

بیماران بهبوده یافته COVID-۱۹ قبل از ترخیص دوبار آزمایش شوند

WHO در مورد مدیریت کلینیکی توصیه می کند که یک بیمار مبتلا به COVID-۱۹ که از نظر بالینی بهبود یافته است، باید قبل از ترخیص از بیمارستان دو بار آزمایش کند، با آزمایشاتی که حداقل ۲۴ ساعت از هم انجام می شود.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از ساینس آلرت، سازمان بهداشت جهانی (WHO)  روز شنبه اعلام كرد كه در حال بررسی گزارشاتی از بیماران مبتلا به كروناویروس است كه تست آنها منفی شده بود و بعد از چند روز، مثبت شده است، در این خصوص رهنمودهای WHO در مورد مدیریت کلینیکی توصیه می کند که یک بیمار مبتلا به COVID-19 که از نظر بالینی بهبود یافته است، باید قبل از ترخیص از بیمارستان دو بار آزمایش کند، با آزمایشاتی که حداقل 24 ساعت از هم انجام می شود.

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی به رویترز گفت: "ما در این گزارش های از  افرادی مطلع شده ایم که COVID-19 را با استفاده از تست PCR  (واکنش زنجیره ای پلیمراز) منفی کرده و پس از چند روز دوباره آزمایش آنها مثبت شده است."

روز جمعه، کره جنوبی گزارش داد که 91 بیمار کروناویروس که به عقیده آنها از این بیماری بهبود یافته اند، آزمایش دوباره برای ویروس مثبت شده است.

 

«رهنمودهای WHO در مورد مدیریت کلینیکی توصیه می کند که یک بیمار مبتلا به COVID-19 که از نظر بالینی بهبود یافته است، باید قبل از ترخیص از بیمارستان دو بار آزمایش کند، با آزمایشاتی که حداقل 24 ساعت از هم انجام می شود.»

 

بیماران COVID-19 در کره جنوبی پس از آزمایش منفی برای این بیماری برای ترخیص در نظر گرفته شدند - با این حال، آزمایش های انجام شده بعداً نتایج مثبتی را نشان دادند.

مقامات بهداشت کره جنوبی گفتند که برای تعیین آنچه پشت این روند است، تحقیقات اپیدمیولوژیکی را آغاز می کنند.

ج بلونبرگ گزارش داد ، جئونگ یون-کیونگ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های کره گفته که ممکن است این ویروس در بیماران "مجدداً فعال شده" باشد، نه این که بیماران دوباره به آن مبتلا شوند.

 

جونگ روز دوشنبه گفت: "در حالی که ما به عنوان عامل احتمالی وزن بیشتری را برای فعال شدن مجدد قرار می دهیم، ما در حال انجام یک مطالعه جامع در این زمینه هستیم."

"موارد بسیاری وجود دارد که یک بیمار در طول درمان یک روز منفی و روز دیگر مثبت کند."

در تعداد از بیمارانی اعتقاد بر این بوده که از کروناویروس پاک شده اند، اما بعداً آزمایش مثبت شده اند، از 51 نفر روز دوشنبه به 91 روز جمعه جهش یافتند. اندکی پس از آن، WHO اعلام کرد که به دنبال بررسی روند اخیر COVID-19 در کره جنوبی نیز خواهد بود.

سخنگوی WHO به رویترز گفت: "ما با متخصصین بالینی خود ارتباط نزدیکی برقرار می کنیم و تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در مورد این موارد فردی کسب کنیم. مهم است که اطمینان حاصل کنیم که وقتی نمونه ها برای آزمایش بر روی بیماران مشکوک جمع آوری می شود، مراحل به درستی انجام می شود."

براساس WHO، مطالعات فعلی نشان می دهد که بیماران مبتلا به COVID-19 خفیف، دوره ای در حدود دو هفته بین شروع علائم و بهبودی بالینی را تجربه می کنند. اما هنوز مشخص نیست که چرا این بیماران بعد از این که از COVID-19 بهبود یافته اند، آزمایش مثبت می کنند.

در این بیانیه آمده است: "از آنجا که COVID-19 یک بیماری جدید است، برای نتیجه گیری به داده های اپیدمیولوژیکی بیشتری نیاز داریم."

براساس داده های جمع آوری شده توسط جان هاپکینز، بیش از 390،000 نفر در سراسر جهان از بیماری کرونا بهبود یافته اند.

متخصصان بیماری های عفونی، از جمله دکتر آنتونی فاوسی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی، معتقدند که "افرادی که د از COVID-19  بهبود می یابند واقعاً در برابر عفونت دوباره محافظت می شوند."

به گفته مورگان مک فال-جانسن ، Business Insider، افرادی که به این ویروس آلوده شده اند، آنتی بادی هایی ایجاد کرده اند که احتمالاً اگر دوباره با آن روبرو شوند، می توانند با کرونو ویروس مقابله کنند، و آنها را به طور موقت در مقابل کروناویروس مصون می کند. با این حال، هنوز مشخص نیست که چه مدت محافظت ادامه می یابد.

به تازگی، دکتر آنتونی فاوسی گفت: افرادی که از کروناویروس بهبود می یابند، احتمالا باید موج دوم عفونت را در اوایل پاییز گسترش دهند. اما مطالعات اولیه درباره ایمنی کروناویروس نشان می دهد که همه بیماران بهبود یافته آنتی بادی های مورد نیاز برای محافظت از خود در برابر ویروس را ایجاد نمی کنند.

انتهای پیام/

https://www.sciencealert.com/who-investigates-reports-of-recovered-covid-19-patients-testing-positive-again

زمان انتشار: سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 87253

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب