اتصال ۱۶۵۳ مدرسه روستایی تا پایان خرداد به شب خبرگزاری علم و فناوری - اتصال ۱۶۵۳ مدرسه روستایی تا پایان خرداد به شبکه ملی اطلاعات
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان خبر داد؛

اتصال ۱۶۵۳ مدرسه روستایی تا پایان خرداد به شبکه ملی اطلاعات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از اتصال ۱۶۵۳ مدرسه روستایی تا پایان خرداد به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

فرزاد توکلی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان، اظهار کرد: براساس رتبه بندی شاخص‌های ارتباطی ضریب نفوذ ADSL در کشور ۱۰.۵۶ درصد است اما ضریب نفوذ آن در استان گیلان ۱۲.۴۱ درصد است که در جایگاه نهم کشور قرار دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان افزود:تفاهم‌نامه ای بین وزارتخانه‌های ارتباطات با آموزش و پرورش مبنی بر اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات بسته شده که به موجب آن ۱۶۵۳مدرسه در سطح روستاهای گیلان تا پایان خرداد ماه سال‌جاری به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

وی اظهار داشت: در فاز نخست مدارس ۱۴۹۰ روستا و در فاز دوم مدارس ۱۶۳ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند. تاکنون ۳۰۰ مدرسه از این سرویس برخوردار شده‌اند.

توکلی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ اینترنت همراه در استان ۸۰.۱۲ درصد است، گفت: ما در بخش اتصال درگیلان شاهد هیچ مشکلی نیستیم. در تمام شهرهای استان پوشش ۳G و ۴G وجود دارد ولی در برخی از روستاها هنوز دسترسی وجود ندارد.

وی در خاتمه گفت: به موجب  تفاهم‌نامه مدارس روستایی به مدت دو سال ماهانه از ۳۰ گیگ اینترنت رایگان با پهنای باند دو گیگابایت بر ثانیه بهره‌مند می‌شوند، اگر مدرسه‌ای تجهیزات نداشته باشد تجهیزات لازم توسط وزارت ارتباطات به صورت رایگان تامین می‌شود. برای مناطقی هم که سرویس ADSL وجود ندارد مودم‌های داخلی تولید می‌شود تا قدمی در راستای کاهش شکاف دیجیتالی برداشته شود.

انتهای پیام

زمان انتشار: یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹:۲۳

شناسه خبر: 87342

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب