حسگر دی اکسید کربن می تواند با تشخیص تنفس در اتاق، خبرگزاری علم و فناوری - حسگر دی اکسید کربن می تواند با تشخیص تنفس در اتاق، مصرف انرژی را کاهش دهد

حسگر دی اکسید کربن می تواند با تشخیص تنفس در اتاق، مصرف انرژی را کاهش دهد

دانشمندان دانشگاه پوردو یک حسگر دی اکسید کربن با انرژی کم تولید کرده اند تا به کنترل و کاهش مصرف انرژی از طریق سیستم های گرمایشی و تهویه کمک کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از تک اکسپلوریست؛ فن آوری هایی که به طور خودکار عملکرد خانه را انجام می دهد، مانند چراغ های هوشمند و ترموستات، نه تنها می تواند یک خانه را راحت تر کنترل کند، بلکه در عین حال از هدر رفتن انرژی زیادی نیز جلوگیری می کند.

دانشمندان دانشگاه پوردو یک حسگر دی اکسید کربن با انرژی کم تولید کرده اند تا به کنترل و کاهش مصرف انرژی از طریق سیستم های گرمایشی و تهویه کمک کند. انتظار می رود این حسگر نحوه استفاده از انرژی برای گرم کردن، خنک کردن و تهویه ساختمان های بزرگ و در نهایت خانه ها را تغییر دهد.

جف رودز « Jeff Rhoads »، استاد مهندسی مکانیک در کالج مهندسی پوردو، گفت: کنترل آب و هوا و تهویه مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا بیشتر افراد زمان قابل توجهی بیشتر در خارج از خانه می گذرانند. کنترل آب و هوا و تهویه نیز منابع عظیم مصرف انرژی در ایالات متحده و جهان است.

این پروژه توسط ARPA E، آژانس انرژی پروژه های پیشرفته انرژی پشتیبانی می شود.

این حسگر میزان انتشار دی اکسید کربن در هوا توسط یک شخص یا افرادی که در آن فضا وارد و تنفس می شوند را شناسایی می کند.

آن دی اکسید کربن را تشخیص می دهد تا سیستم های گرمایشی و تهویه بتوانند به جای استفاده از انرژی برای کنترل اتاق های خالی، آب و هوا و گردش هوا را در فضاهای اشغالی کنترل کنند.

وی یک محقق برجسته حسگر که به عنوان مدیر آزمایشگاه (Ray W. Herrick) پردو فعالیت می کند، گفت: ما با استفاده از سنجش سنجش مقاومت و مقاومت در برابر دستگاه نوآورانه ما دو فن آوری را اهرم می کنیم. ما از آنها برای ترکیب دی اکسید کربن استفاده می کنیم. این یک جایگزین عالی برای فن آوری های موجود است که ممکن است دی اکسید کربن را به طور قابل اطمینان اندازه گیری نکند، در حالی که در هزینه و مصرف انرژی رقابتی باقی مانده است.

رودز گفت، این سنسور همچنین به رفع نگرانی های مربوط به حریم خصوصی در مورد استفاده از فناوری دوربین برای شناسایی هنگام ورود و ترک اتاق کمک می کند.

زمان انتشار: جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲:۰۲

شناسه خبر: 87430

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب