دیابتی ها چقدر در برابر ویروس کرونا آسیب پذیرند؟ خبرگزاری علم و فناوری - دیابتی ها چقدر در برابر ویروس کرونا آسیب پذیرند؟

دیابتی ها چقدر در برابر ویروس کرونا آسیب پذیرند؟

نگرانی درباره کرونا به اندازه خود ویروس همه گیر است. در این میان بحثهایی درباره تاثیر شدیدتر بیماری بر افرادی با بیماریهای زمینه ای نیز مطرح است. بسیاری از این بیماری ها مربوط به نقص دستگاه تنفسی است. اما به تازگی مطالعاتی درباره بیماریهایی مربوط به نقص دستگاه ایمنی بدن نیز انجام شده که نشان از تاثیر سایر بیماریها در تشدید علائم ویروس و پیامدهای آن در بدن افراد دارد.

دیابت خطر ابتلا به کووید 19 را افزایش می‌دهد، و اکنون شرکت «تی.1.دی ایکسچنج» در «بوستون» در حال انجام آزمایشی در مقیاس بزرگ برای یافتن علت این امر است. این سازمان سریعا مطالعه‌ای در ابتدای شیوع بیماری ترتیب داد و اکنون داده‌های 50 مرکز پزشکی را جمع‌آوری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،‌ و به نقل از کایرو ۷ رئیس این شرکت، «دیوید والتون»، می‌گوید که هدف این مطالعه معین کردن رواج، ظهور و پیشرفت ویروس در بیماران دارای دیابت نوع 1 است. وی افزود: «ما واقعا می‌خواهیم که آن علائم را بفهمیم، این‌که چقدر تکرار می‌شوند، آیا فردی قند خونش کنترل‌شده است، آیا این افراد خطر ابتلای بالایی ندارند، و سئوالاتی از این قبیل.»

مطالعه‌ی جدید ارتباط بین کووید 19 و دیابت را بررسی می‌کند

دکتر «اوساژی ابکوزین»، نائب‌رئیس این شرکت و سرپرست تحقیقات، می‌گوید: «هنگام ابتلای افراد دارای دیابت نوع 1 که قند خون کنترل‌شده‌ای ندارند به بیماری، نتیجه‌ی ناخوشایندی حاصل می‌شود.» ابکوزین انتظار دارد که نتایج اولیه‌ی مطالعه تا پایان آوریل مشخص شود. 

نگرانی درباره کرونا به اندازه خود ویروس همه گیر است. در این میان بحثهایی درباره تاثیر شدیدتر بیماری بر افرادی با بیماریهای زمینه ای نیز مطرح است. بسیاری از این بیماری ها مربوط به نقص دستگاه تنفسی است. اما به تازگی مطالعاتی درباره بیماریهایی مربوط به نقص دستگاه ایمنی بدن نیز انجام شده که نشان از تاثیر سایر بیماریها در تشدید علائم ویروس و پیامدهای آن در بدن افراد دارد. هم اکنون مطالعات بیشتر در این حوزه ادامه دارد.

تا کنون هزاران نفر به این ویروس آلوده شده‌اند و افراد زیادی جان خود را از دست داده‌اند. در این بین تعدادی از افراد آلوده به این ویروس هم درمان شده‌اند. بیشترین میزان فراگیری ویروس در کشورهایی مانند آمریکا، ایتالیا، اسپانیا و چین مشاهده شده اما موارد بسیار زیادی هم در کشورهای دیگر از جمله ایران دیده شده است.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷:۴۱

شناسه خبر: 87439

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب