بیماریابی و نمونه برداری؛ دو شاخصه اصلی قطع زنجیره انتقال

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: عملکرد دانشگاه را مثبت ارزیابی می کنم اما اگر از همان روز های ابتدایی، خود مراقبتی مراعات می شد، تعداد فوتی ها نیز کاهش می یافت.

دکتر «جواد آقازاده»  رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در گفت و گو باخبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی؛ درباره مقابله با کرونا افزود: رفتار ویروس کرونا نامشخص است به طوری که در مواردی فرد 80 ساله درمان می شود اما جوانی فوت می شود.

وی درباره اهمیت نمونه گیری بیماران سرپایی بیان کرد: نمونه گیری سرپایی تا زمانی باید ادامه یابد که تعداد مبتلایان به صفر رسیده و زنجیره انتقال بیماری قطع شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با تاکید بر تشکیل تیم درمان در شهرستان ها گفت: تشکیل تیم درمان یکی از ضرورت های حوزه درمان بیماران کرونایی است. همچنین حضور تمام وقت متخصص بیهوشی در بیمارستان های درگیر با کرونا نیز امری بسیار مهم است.

دکتر آقازاده درباره فاصله گذاری اجتماعی افزود: تا پایان بیماری کرونا می بایست ازدحام جمعیت در شهرستان ها کاهش یافته و فاصله گذاری اجتماعی نیز به طور کامل رعایت شود.

به گفته وی، بیماریابی و نمونه برداری دو شاخصه اصلی در قطع زنجیره انتقال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره پرداخت کارانه ها نیز ابراز کرد: در رابطه با پرداخت اضافه کار، کارانه و بدهی های مانده همکاران به محض دریافت بدهی های بیمه ها نسبت به پرداخت آن ها از طریق کمیته تخصیص اقدام می شود.

زمان انتشار: سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴:۳۰

شناسه خبر: 87515

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب