غیرفعالسازی موثر کرونا ویروس جدید در محیط با استفا خبرگزاری علم و فناوری - غیرفعالسازی موثر کرونا ویروس جدید در محیط با استفاده از « نانو تکنولوژی»
در گفتگو با علمی و فناوری مطرح شد؛

غیرفعالسازی موثر کرونا ویروس جدید در محیط با استفاده از « نانو تکنولوژی»

یک پژوهشگر کرمانشاهی از ارائه طرحی با هدف غیرفعالسازی موثر کرونا ویروس جدید در محیط با استفاده از « نانو تکنولوژی» خبر داد.

دکتر یاسر واثقیان در گفتگو با خبرنگار علمی و فناوری در کرمانشاه اظهار داشت: طرحی با عنوان غیرفعالسازی موثر کروناویروس جدید (nCoV) با استفاده از فوتوکاتالیست توسط نانوکامپوزیت CuO –Ag2O /TiO2/CQDs به معاونت علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه ارائه شده است.

وی با تشریح این طرح بیان داشت: این طرح نانوکامپوزیت است که از یک یا چند نانو ذره تشکیل شده که می توانند با استفاده از نور خورشید فعال شوند و دسته کرونا ویروس ها را غیرفعال کنند.

عضو مخترعین و مبتکرین معاونت علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه نانوکامپوزیت ها یک سری سموم و مواد دیگری دارد که کرونا ویروس ها ی درگیر را غیرفعال می کند، اظهار داشت: این نانو کامپوزیت ها تفاوت عمده ای که با دیگر سموم دارند سازگاریشان با محیط است، نانوکامپوزیت ها غیرسمی هستند و در صورت استفاده ضرری برای محیط زیست ندارند.

                          

وی تصریح کرد: دیگر سموم از نظر زمانی اثرگذاری کمی دارند و لحظه ای ویروس ها را از بین می برند و در صورت استفاده اگر ویروس دوباره به وجود بیاید باید مجدد سمپاشی شود اما کامپوزیت ها مجدد برای مراحل بعدی فعال می شود.

دکتر واثقیان با بیان اینکه فعالسازی این کامپوزیت ها با استفاده از نور خورشیدی است، خاطر نشان کرد: در صورت پدید آمدن ویروس در مراحل بعدی کامپوزیت ها فعال شده و به مقابله با آن می پردازد.

عضو مخترعین و مبتکرین معاونت علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه بیان داشت: این طرح در مرحله تحقیق و تئوری قرار دارد و اگر بتوانیم از نظر نوع ذرات نانو کامپوزیت و باتوجه به واکنش های مورد نظر به نتیجه مطلوب برسیم، آن را به تولید انبوه می رسانیم.

وی در پایان از معاونت علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه به جهت حمایت از این طرح قدردانی کرد.

زمان انتشار: سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰:۱۶

شناسه خبر: 87528

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب