خبرگزاری علم و فناوری

محققان دانشگاه مک مستر دریافته‌اند؛

اگر می‌خواهید عضله خود را بسازید، سیب زمینی بخورید

محققان دانشگاه مک مستر دریافته‌اند که سیب زمینی، که به عنوان سبزی نشاسته‌ای شناخته می‌شود، می‌تواند منبع پروتئین با کیفیت بالا باشد که به حفظ ماهیچه کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ محققان دانشگاه مک مستر دریافته‌اند که سیب زمینی، که به عنوان سبزی نشاسته‌ای شناخته می‌شود، می‌تواند منبع پروتئین با کیفیت بالا باشد که به حفظ ماهیچه کمک می‌کند.

این یافته‌ها که در مجله Nutrients گزارش شده است، مزایای احتمالی آنچه که یک پروتئین غیر معمول به عنوان یک پروتئین محسوب می‌شود را برجسته می کند، خصوصاً با تغییر روند رژیم غذایی و تقاضای جهانی برای جایگزین‌های گیاهی افزایش یافته است.

«سارا اویكاوا»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مک مستر کانادا، می‌گوید: "با توجه به این كه مقدار پروتئین موجود در سیب زمینی ناچیز است، اما ما سیب زمینی‌های با میزان بالا پروتئین پرورش دادیم که می‌توانند فواید قابل توجهی داشته باشند.»

اگر می‌خواهید عضله خود را بسازید؟ به گفته محققان، سیب زمینی را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید. سیب زمینی می‌تواند منبع پروتئین باکیفیت باشد، و به ساخت عضلات و حفظ قدرت  آن کمک کند.

محققان زنان جوانی که رژیم‌های غذایی حاوی پروتئین را در روز داشتند را مورد بررسی قرار دادند. بدین معنا که یک زن با میانگین وزنی، تقریباً ۶۰ گرم پروتئین مصرف می‌کند.

محققان دریافتند زنانی كه پروتئین سیب زمینی اضافی مصرف می‌كنند، عضلات قویتری نسبت به آنها که پروتئین کمتری مصرف میکردند داشتند. اوكاوا می‌گوید: "این یك یافته جالب بود كه انتظار نداشتیم." «این یافته‌ها نشان می‌دهد که میزان مجاز روزانه توصیه شده برای مصرف این پروتئین در جهت حفظ ماهیچه‌ها در زنان جوان ناکافی است.»

اوكاوا می گوید: "این مطالعه شواهدی را نشان می دهد كه كیفیت پروتئین ها از گیاهان می توانند از عضلات حمایت كنند و باید کار بیشتری بر روی منابع پروتئینی گیاهی انجام شود."

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۳:۲۸

شناسه خبر: 87761

مطالب مرتبط :
ریه

ریه مصنوعی برای کمک به تنفس نوزادان نارس با همکاری دانشمند ایرانی ابداع شد

یک گروه بین‌المللی از پژوهشگران با همکاری دانشمند ایرانی، یک ریه مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند به نوزادان نارس در تنفس کمک کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب