تشخیص بیماری کرونا توسط تلفن همراه و بدون نیاز به خبرگزاری علم و فناوری - تشخیص بیماری کرونا توسط تلفن همراه و بدون نیاز به پزشک امکان پذیر شد !
علم و فناوری گزارش می دهد؛

تشخیص بیماری کرونا توسط تلفن همراه و بدون نیاز به پزشک امکان پذیر شد !

محققین یک شرکت فرانسوی موفق به ساخت نوعی اپلیکیشن مخصوص تلفن های هوشمند شده اند که کاربر بدون نیاز به مراجعه به پزشک و تنها با استفاده از دوربین گوشی می تواند در صورت ابتلا به کروناویروس، بیماری خود را تشخیص دهد .

 گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری – سجاد عبدلی ؛  به عقیده کارشناسان، بیماری کرونا خطرناک ترین بیماری قرن بیستم نامیده شده است چرا که به دلیل نداشتن هیچ گونه درمان یا واکسنی تاکنون بیش از 4 میلیون نفر در سرتاسر جهان به این بیماری مبتلا شده اند . یکی از عواملی که باعث افزایش تعداد بیماران کروناویروس شده ، تشخیص دیرهنگام ویروس این بیماری می باشد چرا که این بیماری دوره ای نهفته دارد و بعد از بروز علائم نیز بسیاری از مبتلاین این بیماری را با بیماری سرماخوردگی و یا آنفلوآنزای فصلی، به دلیل علائم مشابه اشتباه می گیرند و این عامل علاوه بر بالا رفتن احتمال مرگ بیمار ، باعث گستردگی و شیوع بیشتر آن در جهان شده است . پزشکان معمولا برای تشخیص فرد مشکوک به کروناویروس از سی تی اسکن ریه و یا کیت های مخصوص استفاده می کنند که هر دو روش احتیاج به مراجعه به بیمارستان و بستری شدن تحت نظر پزشکان متخصص و پرداخت هزینه دارد . اما تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که بدون نیاز به مراجعه به پزشک و در هرساعت از شبانه روز و به صورت رایگان بتوانید از خود تست کرونا بگیرید.  یک شرکت فرانسوی با توسعه یک اپلیکشین این امکان را فراهم آورده تا فرد بتواند در مدت نیم ساعت و با استفاده از تلفن هوشمند ، بیماری کرونای خود را تشخیص دهد .

شرکت فرانسوی سانوفی با همکاری یک استارت‌آپ کالیفرنیایی به نام لومینوستیکس روش نوینی برای تشخیص بیماری کوید 19 ارائه داده اند که کاربر می تواند با کمک تلفن هوشمند و یک اپلیکیشن در هرساعت از شبانه روز و در هر مکانی از خود تست کرونا بگیرند .

در این روش که سانوفی و لومینوستیکس در حال توسعه آن هستند، از نانوذرات درخشانی استفاده شده که درخشش آن‌ها توسط دوربین گوشی‌های هوشمند قابل تشخیص است. بنابراین، کاربر می‌تواند در مدت زمان نیم ‌ساعت و بدون نیاز به متخصص پزشکی، نتایج آزمایش خود را به‌دست آورد.

به گفته محققین شرکت سانوفی کار با این اپلیکیشن بسیار آسان می باشد ، در این روش، کاربر باید در مرحله نخست مخاط بینی خود را داخل دستگاهی که مواد شیمیایی از جمله نانوذرات در آن وجود دارند قرار دهد و اگر نمونه بیمار حاوی ویروس باشد، این نانوذرات شروع به درخشش می‌کنند و سیگنال‌هایی ایجاد می‌کنند که این سیگنال‌ها توسط دوربین دستگاه ثبت شده و نتایج آن با استفاده از اپلیکیشن بررسی می‌شود و کاربر می تواند در صورت ابتلا به کروناویروس، بیماری خود را تشخیص داده و حتی برای اطمینان بیشتر  نتایج را برای پزشک ارسال نماید .

استفاده از این روش علاوه بر تشیص سریع بیماری کرونا باعث می ‌شود تا کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیز کمتر در معرض خطر آلودگی قرار گیرند و تماس‌ های غیرضروری نیز به حداقل برسد .

با توجه با اعلام محققین این پروژه این برنامه قابلیت نصب بر روی گوشی های آیفون و اندروید را دارد .

سانوفی در حوزه ساخت کیت‌های تشخیص طبی فعالیت دارد و تاکنون کیت‌هایی برای تشخیص انواع بیماری‌ها نظیر آنفولانزا تولید کرده است، این شرکت بودجه‌ای از شرکت‌های سرمایه‌گذاری سطح بالا دریافت کرده است، ساخت این کیت تشخیص طبی با توجه به شرایط موجود در جهان تا پایان سال جاری میلادی به اتمام می‌رسد، این دو شرکت قصد دارند تا محصول خود را از طریق عاملان فروش و همچنین از طریق سایت اینترنتی به فروش برسانند .

شما می توانید نتیجه این تحقیقات را  از اینجا مشاهده نمایید .

انتهای پیام /

زمان انتشار: دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 87808

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب