ساماندهی ۱۰۰ گروه جهادی بسیج دانشجویی

مسوول بسیج دانشجویی استان آذربایجان‌شرقی از ساماندهی گروه‌های جهادی دانشجویی خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۰ گروه جهادی در زمینه ضدعفونی معابر و محلات محروم و کم برخوردار استان ساماندهی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی،محمدرضا سلطان‌زاده، مسوول بسیج دانشجویی استان آذربایجان‌شرقی در  گفت‌وگو با خبرنگار علم و فناوری با اشاره به اقدامات بسیج دانشجویی در مقابله با کرونا اظهار داشت: سازماندهی آموزش بیش از ۱۰۰ گروه جهادی در زمینه ضدعفونی معابر و محلات محروم و کم برخوردار استان، تولید ۲۱۰ هزار ماسک و توزیع آن در مناطق محروم با همکاری بسیج اصناف، راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و دستکش یک‌بار مصرف در مراکز دانشگاهی  و مردم نهاد بخشی از اقدامات بسیج دانشجویی در طی این مدت است.

وی افزود: همچنین گروه‌های جهادی دانشجویی در این مدت از هیچ کمکی برای مقابله با کرونا ویروس دریغ نکردند. به‌عنوان مثال اعزام دو گروه جهادی (خواهران و برادران)  به نام شهید فرهاد نعمتی به روستای میلق از توابع بخش خاروانا برای آموزش دانش‌آموزان محروم منطقه، همکاری با مراکز بیمارستانی و درمانی در رفع نیازمندی‌های اساسی از جمله تولید و تهیه لباس‌های ایزوله (گان و ملحفه بیمارستان‌ها)، راه‌اندازی پویش همدلی همسایه و هم سفره،  تجلیل از کادر درمانی و مدافعان سلامت در شهرستان‌های مراغه ،میانه و تبریز از دیگر اقدامات این گروه‌های جهادی بود.

سلطان‌زاده در ادامه از دیدار بسیج دانشجویی با خانواده‌های معظم شهدا خبر داد و یادآور شد: به‌منظور تکریم از مادران و پدران شهدا در ماه مبارک رمضان بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی با آماده‌سازی بسته‌های فرهنگی و پک بهداشتی همراه با لوح تقدیر از ۴۰ خانواده شهدا با حفظ اصول بهداشتی بیماری کووید ۱۹ تجلیل کردند.

وی تصریح کرد: والدین شهدا با تربیت فرزندانی بصیر و انقلابی سهم بزرگی در به ثمر رسیدن و تداوم نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند‌، ایثار و از خودگذشتکی خانواده شهدا در عرصه‌های مختلف  و تقویت رویش تفکر انقلابی در بین جوانان وظیفه مهم و ذاتی نهادهای انقلابی است

مسوول بسیج دانشجویی استان آذربایجان‌شرقی برگزاری جشنواره « کرونا ضد» و شرکت بیش از ۱۰۰ اثر در این جشنواره،  طراحی و ساخت دستگاه مه‌پاش حرارتی (فوگر حرارتی)  توسط دانشجویان نخبه بسیج دانشجویی را از دیگر اقدامات بسیج دانشجویی اعلام کرد.

وی افزود: هر سال در اسفندماه اردوهای فرهنگی راهیان نور دانشجویی آغاز شده و تا فروردین ماه نیز ادامه داشت ولی امسال با وضعیت پیش آمده ظرفیت اردوهای راهیان نور به گروه‌های جهادی تغییر کرده و با تمام توان در کنار مدافعان سلامت هستیم.

سلطان‌زاده با اشاره به تشکیل ستاد مبارزه با کرونا یادآور شد: در ابتدا و برای ساماندهی به کارها ستاد مقابله با کرونا در بسیج دانشجویی ایجاد و اقداماتی همچون آموزش در حوزه فرهنگی و میدانی به شهروندان ارائه شد همچنین در این راستا اولین و آخرین جشنواره فرهنگی«کرونا ضد» در قالب جشنواره شعر  فعالیت خود را آغاز کرد، فراخوان شرکت در جشنواره به دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ شد و بیش از 100 اثر در قالب‌های مختلف شعر از سطح  کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

 

زمان انتشار: یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷:۵۶

شناسه خبر: 87818

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب