خبرگزاری علم و فناوری

خبرساز شدن شبکه ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات خبرساز می شود، گفت: در چند روز آینده اخباری در مورد تکمیل زیرساخت های لایه های اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات را اعلام می کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران ؛به نقل از محمد جواد آذری جهرمی با توجه به صحبت هایی که امروز در رادیو به دلیل روز جهانی ارتباطات انجام داد در ادامه صحبت ها اعلام کرد در چند روز آینده خبرها و اتفاقات خوبی برای شبکه ملی اطلاعات پیشه رو است و این زیر ساخت ها از دی ماه سال ۹۸ پس از صدور. فرمان ۵ ماده ای ﴿مقام معظم رهبری ﴾ برای تکمیل زیر ساخت های لایه های اطلاعاتی شبکه ملی به نتیجه مطلوبی رسیده است که خبرهای آنرا در همین هفته به طور کامل اعلام خواهیم کرد.

وی در ادامه به توسعه ارتباط در کشور پرداخت که در رابطه با خدمات ارتباطی بیان کرد : نسل ۳و ۴ در تمامی شهرهای کشور وجود دارد و نزدیک به ۸۳ درصد روستاهای بالای ۲۰خانوار کشور دسترسی به اینترنت دارند و بیش از ۷۰ ملیون کاربر در شبکه اینترنت در کشور وجود دارد و این آمار دربین کشورها ی منطقه بی نظیر است.

آذری جهرمی در ادامه به فعالیت بخش ict در همه حوزه ها اعم از :آموزش،سلامت و بانکداری بیان کرد تمام فعالیت های این حوزه ها بستگی به ict دارد و ارتباطات و فناوری اطلاعات هم تلاش کرده بهترین خدمات را برای این مجموعه فراهم سازد.

جهرمی با پیش بینی رشد اقتصادی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به رقم ۴ درصد از سهم اقتصاد کشور، گفت: سهم رشد اقتصادی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ابتدای دولت یازدهم حدود ۱.۷ درصد و در ابتدای دولت دوازدهم حدود ۲.۵ درصد بوده و امروز این عدد به ۴ درصد رسیده که عدد قابل توجهی است و نشان از رشد اقتصادی دارد.

وی با اشاره به رشد اقتصادی بخش ارتباطی کشور در سال ۹۷ که گزارش آن نهایی شده افزود: علی رغم اینکه بخش ارتباطی کشور به دلیل تحریم‌های ظالمانه رشد منهای ۴.۸ درصد را به لحاظ اقتصادی در سال ۱۳۹۷ تجربه کرده، رشد اقتصادی بخش ICT یعنی ارتباطات مثبت ۱.۷ درصد و رشد اقتصادی بخش فناوری اطلاعات ما ۶.۴ درصد است.

 

خبرنگار :علیرضا یزدی نژاد

زمان انتشار: شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸:۰۲

شناسه خبر: 87972

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب