سومین مرحله رزمایش مواسات و کمک مومنانه در خراسان خبرگزاری علم و فناوری - سومین مرحله رزمایش مواسات و کمک مومنانه در خراسان شمالی برگزار می شود
همزمان با عید سعید فطر:

سومین مرحله رزمایش مواسات و کمک مومنانه در خراسان شمالی برگزار می شود

معاون هماهنگ کننده سپاه جواد الائمه خراسان شمالی از برگزاری سومین مرحله رزمایش مواسات به منظور کمک به اقشار آسیب پذیر در استان خبر داد.

 

حسین اکبری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: به مناسبت عید فطر ۱۱ هزار بسته معیشتی در قالب مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه توزیع خواهد شد.

وی افزود: از این تعداد، ۹هزار بسته توسط فرمانده کل سپاه و 2 هزار بسته نیز از محل کمک های پایگاه ها و اقشار بسیج است که بین افراد متضرر از کرونا توزیع خواهد شد.

وی با اشاره فعالیت چشمگیر بسیج خراسان شمالی در اجرای رزمایش کمک مومنانه اظهار داشت: اجرای رزمایش مومنانه که از سوی مقام معظم رهبری در کشور مطرح شد با همکاری و همدلی مردم این استان همراه و مردم به صورت خودجوش در این رزمایش شرکت کردند.


معاون هماهنگ کننده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: از ابتدای آغاز رزمایش کمک مومنانه تاکنون، یک هزار و ۷۹۸ پایگاه بسیج در استان در این طرح شرکت کردند. 


اکبری گفت: همچنین ۱۸ هزار و ۶۰۷ نفر در قالب یک هزار و ۷۲۰ گروه جهادی فعال در این رزمایش شرکت داشتند.
 

 اکبری افزود: تا به امروز ۶۶ هزار بسته معیشتی بین خانواده های آسیب دیده از ویروس کرونا در سطح استان توزیع شده است. 


وی ارزش هر یک از بسته ها را نزدیک به ۳۰۰ هزارتومان عنوان کرد و افزود: بسته ها شامل برنج، ۲ بسته ماکارونی، ۲ بسته خرما، ۴ کیلو گوشت مرغ، ۲ کیلو گوشت قرمز و ۲ قوطی روغن مایع است.


معاون هماهنگ کننده سپاه جواد الائمه خراسان شمالی اضافه کرد: تا به امروز با ارتباطی که بسیج اصناف با نانوایی ها و خیرین استان گرفته اند یک میلیون ۶هزار ۹۹۶ قرص نان تحت عنوان نان مهربانی در نانوایی های استان بین مردم توزیع شده است که علاوه بر آن  با ارتباط و همکاری که با کمیته امداد داشته ایم۳۰۰ هزار ۴۹۹ پرس غذای گرم نیز  توزیع شده است. 

 

وی با اشاره به فعالیت پویش بسیج برادران و خواهران در فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: طراحی ۲۴۲ پویش با موضوع اجاره نمیگیرم، پویش های رزمایش کمک های مومنانه با عناوین مختلف و طراحی و تکثیر ۵۰ موشن گرافی از دیگر اقدامات انجام شده در این راستاست.

 

وی با اشاره به "پویش اجاره نمیگیرم" اظهار داشت: در این پویش افرادمستاجری که جزوه خانواده های آسیب دیده هستند، طی صحبتی که باصاحبان منازل داشته ایم موفق شدیم ۵۶ مورداز  آنها کرایه دریافت نکنند و همچنین ۴۰۹ باب مغازه تجاری هم کرایه ها را بخشیدند.

 

انتهای پیام/محسن محمدی

زمان انتشار: پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷:۳۸

شناسه خبر: 88062

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب