پرورش خربزه درختی در کویر/ رونق تولید با اصلاح الگوی کشت

پاپایا یا خربزه درختی محصولی خوش طعم با خواص درمانی بسیار است که در کشور ما کمتر به آن توجه شده با این حال یکی از کشاورزان یزدی کمر به کشت و توسعه این محصول بسته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از یزد، حسین سلطانی مدرک لیسانس گیاه شناسی خود را از دانشگاه اصفهان اخذ کرد. پدرش در شهر شاهدیه یزد کشاورز بود. با وجود اینکه اکثر باغداران منطقه شاهدیه انار پرورش می دهند، او میوه ای متفاوت را انتخاب کرده است.  

 

پرورش خربزه درختی در کویر

وی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری یزد گفت: در شهر شاهدیه باغات انار زیادی وجود دارد که مصرف آب بالایی داشته و بازدهی اقتصادی کمی دارد. البته محصول انار شاهدیه مرغوب است اما به لحاظ اقتصادی به صرفه نیست. به خاطر همین با برادرهای خود به این موضوع فکر کردیم که برای حل این معضل چه کاری می توانیم بکنیم.

سلطانی افزود: نهایتاً به این نتیجه رسیدیم که محصولی پرورش دهیم که هم بازدهی بهتر و هم مصرف آب کمتری داشته باشد و از طرفی منحصر به فرد باشد. به همین خاطر از میوه های استوایی شروع کردیم و به سراغ میوه هایی رفتیم که هم پرفروش و هم بازار پسند باشند. نهایتا هم به  پاپایا و آناناس رسیدیم اما چون بوته آناناس گران بود، پاپایا را برگزیدیم.

وی عنوان کرد: در استان یزد و در شهرستان خاتم قبلا چند گلخانه پاپایا احداث شده بود در یزد هم چندین نفر در این حوزه کار کرده بودند ولی به خاطر شرایط خاص محصول به نتیجه نرسیده بودند و کشت آن را رها کردند. با این وجود ما دوباره کشت پاپایا را در شهر شاهدیه یزد و در گلخانه ای به وسعت هزار متر مربع آغاز کردیم. خوشبختانه اکنون نیز با گذشت حدود یک سال از کشت این محصول به میوه دهی رسیده ایم و پیش ‌بینی می‌کنیم به طور متوسط هر درخت بین ۳۰ تا ۵۰ کیلو در سال اول محصول بدهد.

 

میوه ای ناشناخته با خواص درمانی فراوان

این تولید کننده یزدی اظهار داشت: گلخانه پاپایا نیز مانند گلخانه های دیگر است ولی چون به جای بوته با درخت سر و کار داریم ارتفاع سقف گلخانه را کمی بیشتر تعیین می کنند.

سلطانی با اشاره به هزینه های احداث گلخانه پاپایا بیان کرد: هزینه سازه های گلخانه شامل پلاستیک، لوله، بخاری و فن برای کشاورزان به ازای هر متر ۱۴۰ هزار تومان آب می خورد. پاپایا یک درخت استوایی است که ارتفاع آن بین ۴ تا ۱۰ متر گزارش شده اما بازدهی عمده این درخت در چهار تا پنج سال ابتدایی بوده و به این لحاظ قابل نگه داری در گلخانه می باشد.

وی اظهار کرد: پاپایا هم به صورت بذر و هم به صورت نهال در بازار عرضه می شود. میوه پاپایا سال گذشته که واردات انجام می شد در حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان بود و اکنون به 160 هزار تومان نیز رسیده است.

کشاورز یزدی تاکید کرد: میوه پاپایا ناشناخته بوده ولی بسیار خوشمزه است و خواص دارویی بسیار فراوانی دارد. این میوه برای افرادی که دچار کم خونی، بیماری قندی، فشار خون، بیماری اعصاب و روان، زخم معده و یبوست هستند بسیار سودمند است. این میوه با دارا بودن آنزیم پاپایین باعث پاکسازی کبد و سلول زایی می شود که برای کمک به بهبود بیماران شیمی درمانی توصیه می‌شود.

 

رونق تولید با اصلاح الگوی کشت

وی با اشاره به مشکلات و عدم همراهی برخی ادارات یزد گفت: با وجود اینکه پروانه هم داشتیم ولی شرکت برق با ما همکاری خوبی نداشت. از ما می خواهند هزینه تیر برق که چیزی حدود ۲۰ میلیون تومان می شود را پرداخت کنیم. لذا در حال حاضر مجبور شدیم از اشتراک برق یکی از همسایه ها استفاده کنیم که چون برق خانگی است هزینه را افزایش می دهد. درخواست بنده از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد مساعدت در این زمینه وکمک به تولیدکنندگان است.

سلطانی افزود: اگر این محصول به مردم شناسانده شود می تواند بسیار به اقتصاد کشور کمک کند. اگر در شهر شاهدیه به جای معطوف کردن تمام توان به باغات انار که مصرف آب زیاد و بازدهی اقتصادی اندک دارد بر روی توسعه پاپایا سرمایه گذاری شود رونق و جهش تولید را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲:۴۴

شناسه خبر: 88148

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب