توسط محققان دانشگاههای انگلیس؛

«عوامل اصلی مرگ و میر و علائم» کروناویروس رتبه بندی شد

محققان دانشگاههای انگلیس در یک مطالعه با بیش از ۲۰ هزار بیمار بستری کووید۱۹ عوامل اصلی مرگ و میر را به ترتیب «سن، جنس، وزن و بیماری زمینه ای» و همچنین شایع ترین علائم کرونا ویروس را به ترتیب «سرفه، تب، تنگی نفس، خستگی و سرگیجه» گزارش کردند.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از zmescience، محققان دانشگاههای انگلیس در یک مطالعه با بیش از 20 هزار بیمار بستری کووید19 عوامل اصلی مرگ و میر را به ترتیب «سن،  جنس، وزن و بیماری زمینه ای» و همچنین شایع ترین علائم کرونا ویروس را به ترتیب «سرفه، تب، تنگی نفس، خستگی و سرگیجه» گزارش کردند.

 

محققان دانشگاههای انگلیس عواملی را که بیشترین ارتباط با مرگ و میر COVID-19 را در یک جامعه آماری با بیش از 20،000 بیمار بستری دارد، ارزیابی کردند.

یکی از دقیق ترین مطالعات در نوع خود، که شامل بیش از 20 هزار بیمار در 208 بیمارستان انگلستان است، عوامل خطر اصلی مرتبط با بدترین پیامدهای COVID-19 را طبقه بندی کرده است. این مطالعه همچنین بر اساس فراوانی آنها علائم اصلی کرونا ویروس را رتبه بندی کرده است.

محققان انگلیسی، که وابسته به دانشگاه هایی از سراسر این کشور هستند، ویژگی های بالینی بیماران COVID-19بستری در بیمارستان ها را در مرحله رشد اولیه موج اول شیوع آن، بین 6 فوریه و 19 آوریل 2020 ارزیابی کردند.

سن متوسط 20133 بيمار بستري با COVID-19 73 سال بود در حالی که مدت زمان متوسط علائم قبل از پذیرش 4 روز (1-8 روز) بود.

طبق ارزیابی، چهار عامل اصلی خطر سن، جنس، وزن و بیماری زمینه ای است که با ابتلا با خطرناک ترین علائم کروناویروس همراه است:

گذشته از سالخوردگی، محققان دریافتند که مرد بودن یک عامل مهم است که 60٪ از بیماران کروناویروس مرد هستند.

اکثریت قریب به اتفاق بیماران کروناویروس بستری در بیمارستان ها حداقل یک بیماری زمینه ای مزمن داشتند که بیماری قلبی در بین کسانی که فوت کردند بیشترین شیوع را نشان می دهد و به دنبال آن بیماری مزمن ریوی، بیماری مزمن کلیه و بیماری کبد مشاهده می شود.

سرانجام، چاقی نیز به عنوان یک عامل خطر مهم شناخته شده است، اگرچه مطالعات دیگر چاقی را با مرگ و میر در بیمارستان پس از تنظیم سایر علائم، سن و جنس مرتبط نمی کند.

 

در مورد سیگار کشیدن باید گفته شود  تنها 6٪ از بیماران سیگاری فعلی و 8/30٪ سیگاری های قبلی بودند. اگرچه این مطالعه نتوانسته است سیگار را به عنوان یک بیماری ترکیبی طبقه بندی کند، اما مطالعه جدید دیگری که در امپریال کالج لندن انجام شد، نشان داد که افراد سیگاری 14٪ بیشتر از افراد غیر سیگاری در یک بیمارستان با علائم کروناویروس به سر می برند.

 

این مطالعه همچنین شایع ترین علائم کرونا ویروس مانند سرفه، تب، تنگی نفس، خستگی و سرگیجه را به ترتیب نشان داد.

این یافته ها بسیار شبیه به مطالعات دیگری است که در مورد عوامل خطر و خطر COVID-19 گزارش شده است. با این حال، بسیار ارزشمند است که آنها با یک مطالعه گسترده مانند این، که شامل بیش از 20،000 بیمار بستری است، تأیید شود.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.zmescience.com/medicine/coronavirus-main-risk-factor-and-symptoms-ranked-by-new-massive-study/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰:۰۹

شناسه خبر: 88192

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب