خبرگزاری علم و فناوری

روز جهانی طب اورژانس

یاد شهیدان مدافع سلامت از مجموعه طب اورژانس را که بیشترین گروه شهیدان حوزه پزشکی در ایام کرونا بودند را در این روز گرامی می داریم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری فارس، دکتر مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با انتشار پیامی به مناسبت روز جهانی طب اورژانس، خدمات اساتید، پزشکان و دانشجویان این حوزه را ارج نهاد.

 در این پیام آمده است:

از جمله دستاوردهای نوین علوم پزشکی، افزودن حیطه ای جدید به گستره خدمات سلامت، تحت عنوان طب اورژانس است که توجه مجموعه وزارت بهداشت به این مهم با پرورش دانش آموختگانی در این رشته و به کارگیری در مراکز درمانی، به راستی دریچه روشنی در عرصه نجات بشر و توسعه خدمات درمانی گشوده شده است.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از جمله پیشگامان بهره گیری از این پتانسیل جامعه پزشکی در مسیر سرعت بخشیدن به مسیر دستیابی به چشم انداز سلامت بوده و ثمره بهره مندی از حضور اساتید و پزشکان این حوزه را می توان در روند صعودی توسعه روزافزون خدمات درمانی استان، دریافت.

بدون شک حضور اساتید و پزشکان طب اورژانس در طی چند سال اخیر در مراکز درمانی استان، گامی پرشتاب و رو به جلو بوده که بسترهای توسعه شاخص های خدمت رسانی را فراهم آورده و اکنون نقش تاثیرگذار این گروه پزشکی در تیم های درمانی، به اثبات رسیده است.

این موفقیت که می توان آن را از دستاوردهای غنی طرح تحول نظام سلامت و نگاه ویژه سیاستگذاران به اهمیت ارتقای سیستم خدمات اورژانس در چرخه نظام سلامت کشور دانست، اگرچه مسیری نوپا را طی کرده، اما توانمندی های اساتید، پزشکان و دانشجویان عزیز این حوزه، نویدبخش آینده ای روشن است.

ماه های اخیر نیز با اپیدمی کروناویروس در سراسر دنیا و کشور عزیزمان، بار دیگر توانمندی بالای شما فعالان این عرصه در جامعه پزشکی با خدمت شبانه روزی به تصویر کشیده شد و جا دارد به این مناسبت، یاد شهیدان مدافع سلامت از مجموعه همکاران طب اورژانس را که بیشترین گروه شهیدان این حوزه در این چالش سلامت را در میان گروه های تخصصی به خود اختصاص داده اند، صمیمانه ارج نهم.

به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی طب اورژانس، خدمات شما عزیزان فعال در این حوزه را گرامی داشته و با تبریک این روز، امیدوارم خداوند منان، یکایک نیروهای خدوم این عرصه، به ویژه شما همکاران شریفی که با تحمل فشار و دشواری های فراوان کاری حضور در بخش های اورژانس، خالصانه در این عرصه ارائه خدمت می کنید، توفیق روزافزون عنایت فرماید.


مهرآفرین وثوقی
انتهای خبر/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳:۳۷

شناسه خبر: 88208

مطالب مرتبط :
لطفی

پزشک تعبیر بی نظیر مفهوم عشق به انسانیت است

یکم شهریور مصادف است با زادروز حکیمی فرزانه که ارمغان پزشکی ایران را به دنیا صادر کرد و امروز از گذر قرن ها، یکایک اعضای جامعه سلامت کشور به او مفتخر و مدیونند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب